Co słychać w szkole

·  nauczyciele

·  klasy

·  itp.

W dniu 20.12.2017 r. odbył się w naszej szkole KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK, edycja 2017. Komisja konkursowa w składzie dyrektor Anna Skóra, Dorota Kocznur, Jan Bajgrowicz po wysłuchaniu 7 solistów, 6 grup do 5 osób i 8 grup klasowych, biorąc pod uwagę interpretację utworu, muzykalność, warunki słuchowe i ogólne wrażenia artystyczne postanowiła przyznać następujące miejsca w poszczególnych grupach.

KLASY 1-3. Kategoria soliści - I miejsce Zuzanna Kasprzycka 3b, II miejsce Maja Bochenek 1a, III miejsce Magdalena Braś 1a. Kategoria zespół klasowy - I miejsce klasa 1b, II miejsce klasa 2a i 2b, III miejsce klasa 3a.

KLASY 4-6. Kategoria soliści - I miejsce Julia Malina 5b, II miejsce Agnieszka Szymoniak 6b, III miejsce Marcin Kasprzycki 4a. Wyróżnienie otrzymała grupa wykonawców z klasy 4b w składzie - Zofia Skałka, Hanna Górka, Gabriela Szablowska. Kategoria zespoły klasowe - I miejsce klasa 5b, II miejsce klasa 4b, III miejsce klasa 6a.

KLASY 7-G3. Kategoria zespół klasowy - I miejsce klasa G2b, II miejsce klasa 7b, III miejsce klasa 7a. Wyróżnienie otrzymała grupa wykonawców z klasy 7a w składzie - Natalia Iwanicka, Wiktoria Wawro, Wiktoria Dominiak oraz instrumentaliści Witold Młynarczyk 7b i Krzysztof Piwowarczyk 6b.

Pole tekstowe: KONKURS KOLĘD I PASORAŁEK - 20 grudnia 2017

Niedawno w naszej klasie odbyła się niecodzienna lekcja j. polskiego. Wszyscy przenieśliśmy się w świat baśni i legend. Przedstawialiśmy bohaterów wybranych przez siebie opowieści. Występowaliśmy w specjalnie przygotowanych strojach. Były one pomysłowe i piękne. Na naszej lekcji pełnej radości gościła p. dyrektor Anna Skóra.

Uczniowie klasy 4a

Bazyliszek to, jak głosi legenda, straszliwy potwór żyjący niegdyś w podziemiach warszawskich. Pojawił się on na naszej lekcji j. polskiego za sprawą inscenizacji, którą przygotowała wraz z p. polonistką cała nasza klasa. Główną rolę zagrał Damian. Wywiązał się z tego trudnego zadania znakomicie. Pozostali " aktorzy" także świetnie sobie poradzili. Jednak nasze serca zdobyła Magda - w tej roli Wiktoria - która uratowała swojego brata. Mogliśmy się przekonać, jak dzięki miłości i odwadze zło zostało pokonane.

Uczniowie klasy 4b

Pole tekstowe: LEKCJE j. polskiego w 4a i 4b

Dnia 04.03.2018r. w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny. W wydarzeniu tym wzięliśmy liczny udział. Prace oceniało jury w składzie: p. dyrektor Anna Skóra, p. Dorota Kocznur, p. Jolanta Furtak. Spośród 20 uczestników najwyższe miejsca zdobyły: Wiktoria Zabłocka 3a - I miejsce, Katarzyna Skałka 3a - II miejsce, Klaudia Szymoniak 3c oraz Nikola Nowak 2b - III miejsce.

Koleżankom życzymy sukcesów na dalszym etapie konkursu.

Klaudia Szymoniak 3c

Pole tekstowe: SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY - 4 marca 2018

7 stycznia 2018 roku odbyły się w naszej szkole jasełka. Zostały przygotowane przez uczniów Kółka Teatralnego pod opieką pani Agnieszki Jasek i p. Aleksandry Hanuli. W pracy nad dekoracją pomagała pani Katarzyna Hanula i p. Justyna Żelazna. Po występie odbył się krótki koncert kolęd w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Dziękujemy wszystkim za przybycie na jasełka i wsparcie finansowe.

A.J.

Pole tekstowe: JASEŁKA SZKOLNE - 7 stycznia 2018

zdjęć nie dostarczono

Amelia Skałka zwyciężczynią XVII Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania.

W piątek 25 maja 2018r. w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Myślenicach miała miejsce XVII edycja Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania. Celem konkursu jest pielęgnowanie zamiłowania do pięknego czytania, propagowanie czytelnictwa oraz zainteresowanie młodzieży twórczością wybranego pisarza. W tym roku czytelnicza rywalizacja odbywała się pod hasłem: „Powrót do dzieciństwa. Spotkanie z przygodami Mikołajka. Uczniowie mieli przygotować wybrane przez siebie fragmenty dowolnej książki R.Goscinnego i J. Sempego.

Konkurs zgromadził 38 uczniów z 11 szkół podstawowych powiatu myślenickiego. Mimo dużej konkurencji wspaniale czytającej młodzieży I miejsce zajęła nasza uczennica Amelia Skałka z G3c.

GRATULUJEMY SUKCESU!

D. K.