WYDARZENIA ROKU SZKOLNEGO 2009/2010Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2009/2010


25 czerwca 2010 roku uczestniczyliśmy w akademii z okazji zakończenia roku szkolnego. Po obejrzeniu części artystycznej, byliśmy świadkami uroczystej przysięgi w wykonaniu uczniów klas szóstych oraz przekazania sztandaru i insygniów władzy młodszym koleżankom i kolegom. Głos zabrała również pani dyrektor mgr Anna Skóra oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Hanna Kasprzycka.
Jeszce tylko spotkania z wychowawcami, odebranie świadectw, a także nagród oraz listów pochwalnych i można rozpocząć zasłużone wakacje.
Życzymy wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku. Do zobaczenia w szkole we wrześniu.


więcej zdjęć
Komers klas szóstych


17 czerwca 2010 roku odbył się w naszej szkole komers klas VI. Wspólnie bawili się szóstoklasiści, nauczyciele oraz rodzice. Uroczystość rozpoczęli uczniowie swoją artystyczną prezentacją. Wszystkim bardzo podobał się ten punkt programu, ponieważ było wiele śmiechu, jak i również zabawnych wspomnień. Nie zabrakło także naszych „małych historii”. Niektóre rozśmieszały nas do łez, ale inne pogłębiały uczucie zostawienia za sobą czegoś bardzo ważnego. Dalszą część wieczoru spędziliśmy na tańcach i wspólnej zabawie. Do domu rozeszliśmy się po godzinie 21, oczywiście w znakomitych humorach. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że ta uroczystość na długo zostanie w naszych sercach.


więcej zdjęć
Etap powiatowy XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego


14 czerwca Karolinka Skałka, ucznnica kl. I a odebrała dyplom i nagrodę za wykonanie pracy plastycznej w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży, pod hasłem „Wiatr, wypadek, ogień, woda – strażak zawsze rękę poda”. Praca Karoliny przeszła od etapu szkolnego do gminnego, a następnie powiatowego, gdzie otrzymała wyróżnienie. Nagrodzeni uczniowie mieli również możliwość odwiedzenia siedziby Straży Pożarnej w Myślenicach, co było dla nich dodatkowym wyróżnieniem i atrakcją.


Zielona szkoła w Łebie (6 – 14 czerwca 2010 r.)


7 czerwca (poniedziałek)


Łeba przywitała nas słońcem, niestety na krótko. Powitanie z morzem odbyło się już w deszczu, ale po obiadku znów zawitało słonko. Mamy za to trochę więcej czasu na rozpakowanie się i chwilę odpoczynku po długiej podróży. Pozdrawiamy wszystkich z nadzieją, że wkrótce słońce zawita tu na dłużej.

...migawki z pierwszego dnia w Łebie


8 czerwca (wtorek)


Dzisiaj kolejny dzień pełen wrażeń, na szczęście już ze słońcem. Zwiedzaliśmy Łebę i port rybacki. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do parku zabaw na plaży. Po obiedzie korzystając z pogody, znów powędrowaliśmy nad morze. Tu odbył się konkurs na rzeźbę z piasku. Efekty pracy i ich autorów można obejrzeć na zdjęciach. Po konkursie większość uczestniczyła w zabawach ruchowych. Dzień zakończyliśmy wyjściem nad morze, aby obejrzeć zachód słońca i pośpiewać wspólnie piosenki turystyczne.

...drugi dzień w Łebie


9 czerwca (środa)


Byliśmy na wycieczce w Trójmieście. W autokarze przewodniczka dostarczyła nam wielu ciekawych informacji na temat regionu, w którym przebywamy. Zatrzymaliśmy się przy Skwerze Kościuszki w Gdyni, aby zwiedzić Oceanarium, gdzie zgromadzono okazy flory i fauny z mórz i oceanów. Zwiedziliśmy również "Dar Pomorza". Następnie udaliśmy się do Gdańska. Spacerując po Starówce, słuchaliśmy opowieści przewodniczki o historii tego miasta i jego zabytkach. Po męczącym i upalnym dniu wszyscy marzyli już tylko o tym, aby zanurzyć nogi w morzu. Najaktywniejszym udało się oczywiście zamoczyć nie tylko nogi...

...trzeci dzień zielonej szkoły


10 czerwca (czwartek)


Dzień leniuchowania, czyli plażowanie. Niestety woda zdecydowanie za zimna na kąpiel, chociaż niektórym bardzo trudno było przyjąć ten fakt do wiadomości. Chłopcy rozegrali międzyklasowy mecz piłki nożnej. Po obiedzie jedna grupa popłynęła statkiem w morze, pozostali udali się na wycieczkę do portu jachtowego i na najdalej wysunięty w morze fragment nabrzeża. Wiczorem wszyscy bawili sie na dyskotece.

...czwarty dzień zielonej szkoły


11 czerwca (piątek)


Korzystając z pięknej, słonecznej pogody od rana, powędrowaliśmy nad morze. Tu wszyscy zamienili się na chwilę w poetów, biorąc udział w konkursie na wiersz o tematyce morskiej. Następnie odbył się międzygrupowy turniej zabaw ruchowych ze współzawodnictwem. Popołudnie spędziliśmy na wycieczce do Słowińskiego Parku Narodowego. Naszym celem był spacer po ruchomych wydmach. Po przejechaniu Kolejką Bajkową z Łeby do Rąbki, przesiedliśmy się na meleksy. Tak dotarliśmy do Wyrzutni Rakiet. Pogoda nas niestety nie rozpieszcza. Wyruszyliśmy wprawdzie szlakiem pieszym prowadzącym na wydmy, jednak po usłyszeniu pierwszych grzmotów zbliżającej się burzy, szybko zawróciliśmy. Udało nam się jeszcze zobaczyć jezioro Łebsko i już zaczęło padać. Trzeba było wracać. Trudno, będzie okazja, żeby tu kiedyś wrócić, aby pospacerować po ruchomych wydmach, największej atrakcji Słowińskiego Parku Narodowego

...kolejny dzień zielonej szkoły


12 czerwca (sobota)


Zwiedzając okolice Łeby, odbyliśmy wycieczkę turystyczną nad jezioro Sarbsko, w drodze powrotnej wędrując brzegiem morza. Juz w ośrodku odbył się konkurs plastyczny na rysunek kredką z zastosowaniem origami "Pejzaż nadmorski". W czasie popołudniowego wyjścia nad morze grupy miały za zadanie przygotować program na wieczorne ognisko. Przy ognisku, oprócz występów i pieczenia kiełbasek, odbyło się rozdanie słodkich nagród dla zwycięzców konkursów: na wiersz o tematyce morskiej; rzeźbę z piasku; rysunek "Pejzaż nadmorski". Uczestnicy wzięli też udział w quizie sprawdzajacym wiadomości o regionie nadmorskim, zdobyte w czasie pobytu na "zielonej szkole".

...kolejny dzień zielonej szkoły


13 czerwca (niedziela)


Ostatni dzień pobytu w Łebie. Jeszcze tylko pakowanie, sprzątanie, nagrody dla najlepiej dbających o porządek. No i oczywiście pożegnalny spacer nad morzem. Wieczorem wyjazd do domu. Do zobaczenia w Trzemeśni. Żegnaj Łebo.

...ostatni dzień w Łebie


Podsumowanie efektów Projektu


Klasa I b pod opieką p. T. Korduli realizowała II etap Projektu „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. Jest on współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Istotą Projektu jest wielokierunkowe i wieloaspektowe wspieranie rozwoju uczniów nakierowane na rozwój kompetencji kluczowych, poprzez praktyczne działania dzieci pod kierunkiem nauczyciela. 9 czerwca odbyła sie prezentacja efektów Projektu, którą przygotowali uczniowie klasy I b pod opieką wychowawczyni. Wzięli w niej udział rodzice i inni zaproszeni goście.

więcej o efektach Projektu
1 czerwca - Dzień Dziecka


Z okazji Dnia Dziecka, dzień 1 czerwca wyglądał w naszej szkole nieco odmiennie od zwykłego dnia nauki. Po okolicznościowym apelu, życzeniach od Dyrekcji szkoły, wręczeniu sporej ilości nagród dla uczestników konkursów szkolnych
i pozaszkolnych oraz słodkich niespodzianek, uczniowie udali się na zajęcia
z wychowawcami. Brali udział w rozgrywkach sportowych, konkursach, zajęciach w pracowni komputerowej, oglądali filmy.
Z okazji ich święta, udanego i pogodnego dzieciństwa, wszystkim Dzieciom Dużym i Małym, życzą Nauczyciele wraz z Dyrekcją.


więcej zdjęć
Piknik Rodzinny 2010 w Szkole Podstawowej w Trzemeśni


Już po raz siódmy 30 maja 2010 r., w niedzielne popołudnie, odbył sie w naszej szkole Piknik Rodzinny, prowadzony przez zespół wokalno – muzyczny „Silvestro Bend”. Swoimi występami bawił przybyłych gości. Z programem artystycznym wystąpiła grupa starszych dzieci z miejscowego przedszkola oraz przedstawiciele z naszej szkoły. Ich program był bardzo urozmaicony i wesoły. Przez cały czas trwania Pikniku odbywała się loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. Dzięki licznym sponsorom, można było wylosować nagrody dodatkowe, między innymi: dres i dwie piłki, grill ogrodowy, album, atlas geograficzny, program antywirusowy. Odbywały się też zawody sportowe w konkurencjach indywidualnych, których zwycięzcy otrzymali nazajutrz, dyplomy i nagrody.
Mimo zmiennej, niesprzyjającej pogody, dzięki zaangażowaniu dyrekcji, nauczycieli, pracowników, rodziców
i uczniów, wspólne piknikowanie możemy po raz kolejny uznać za udane. Szczególne podziękowania kierujemy do sponsorów, gdyż bez ich wsparcia, przeprowadzenie naszej imprezy nie byłoby możliwe.


więcej zdjęć
Regionalny Konkurs Plastyczny „ZWIERCIADŁO” w Sułkowicach


Uczniowie klas I - III wzięli udział w V edycji Regionalnego Konkursu Plastycznego „ZWIERCIADŁO” , pt. ”Strach na wróble”. W dniu 25.05.2010 w Gminnym Ośrodku Kultury w Sułkowicach Jury w składzie : Małgorzata Anita Werner- Przewodniczący; Mateusz Otręba - Członek; Ewelina Kosek - Członek, dokonało oceny ...380 prac przedstawiających stracha na wróble oraz przyznało nagrody. Prace uczennic SP w Trzemeśni również zostały docenione. Wyróżnienia otrzymały:
Nikola Kasprzycka w kategorii: szkoła podstawowa kl. I – III - kukły;
Julia Szczepanik w kategorii: szkoła podstawowa kl. I – III - rysunek;
Wręczenie nagród nastąpi 13 czerwca 2010 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Sułkowicach.


VII Powiatowy Przegląd Dorobku Atystycznego Szkół Podstawowych


Celem tego przeglądu jest prezentacja osiągnięć artystycznych uczniów oraz umożliwienie dzieciom i młodzieży konfrontacji własnych osiągnięć z osiągnięciami koleżanek i kolegów z innych szkół w powiecie myślenickim. Uczniowie SP w Trzemeśni uczestniczyli w dwóch formach: teatralnej (13 maja)
i muzycznej (11 maja). Przegląd odbył się tradycyjnie na scenie Myślenickiego Ośrodku Kultury i Sportu.
Nasze reprezentantki: Weronika Kęsek oraz Gabriela Cienkosz odniosły kolejny sukces zajmując II miejsce w kategorii soliści - formy muzyczne.


Gminny Konkurs Matematyczny dla klas IV Zabawy matematyczne


Odbył się 11 maja w Krzyszkowicach. Była to już VI edycja tego konkursu.
W tym roku Szkołę Podstawową w Trzemeśni reprezentowali uczniowie klasy
IV a jako dwuosobowy zespół - Jakub Malinowski i Katarzyna Figiel, przygotowywani przez p. H. Kosiba. Zadania konkursowe, które trzeba było rozwiązać, nie były zbyt "zabawne", ale nasi przedstawiciele świetnie sobie
z nimi poradzili i zajęli wysokie - drugie miejsce, ustepując jedynie uczniom
SP z Krzyszkowic. Serdecznie gratulujemy.


III Powiatowy Przegląd Muzyczny "Z piosenką przez świat" Wspomnień czar


Mottem tegorocznej edycji był "Wspomnień czar", czyli muzyka przeszłości
w wykonaniu współczesnej młodzieży. Przegląd rozpoczął się 5 maja, przesłuchaniem zgłoszonych wykonawców. Wzięły w nim udział trzy solistki
z naszej szkoły: Ola Suder, Weronika Kęsek i Gabriela Cienkosz. Nad doborem ich repertuaru i przygotowaniem do występu czuwała p. A. Nalepa. Po dwóch dniach oczekiwania, 7 maja, odbyło się ogłoszenie wyników eliminacji i Koncert Laureatów. Nasze solistki zdobyły kolejno: II nagroda - Weronika Kęsek,
III nagroda - Ola Suder, Wyróżnienie - Gabriela Cienkosz. Życzymy dalszych sukcesów estradowych.


3 Maja - Pamiętamy


"Wiele lat już minęło
Na walkę, na bój nikt nie czeka
Lecz nadal patriotyzm się pali
W duszy młodego człowieka"

W najbliższy poniedziałek świętować będziemy 219 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Już w piątek, 30 kwietnia, w naszej szkole uczestniczyliśmy w obchodach tak ważnego dla Polaków święta. Odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez p. B. Ślusarczyk
i p. D. Nosal. Ponad dwieście lat temu posłowie wybrani przez obywateli Rzeczypospolitej przyjęli pierwszą europejską konstytucję. W swoim wystąpieniu uczniowie przybliżyli znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny .
Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Nożnej Chłopców


Reprezentacja SP w Trzemeśni w piłce nożnej odniosła kolejny sukces. 23.03.2010 r. zespół chłopców naszej szkoły, w składzie: Jakub Kozioł, Tomasz Krawczyk, Dawid Górka, Bartłomiej Król, Krzysztof Szydlak, Nader Górka-Khafaga, Damian Mistarz, Daniel Skóra, Paweł Mistarz, pod opieką p. B. Ślusarczyk, uczestniczył w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Nożnej Chłopców. Zawody odbyły się na "Orliku" w Myślenicach. Nasi reprezentanci zdobyli III miejsce, pamiątkowy puchar i piłki nożne w nagrodę.Powiatowa Edycja "Turnieju wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym"


Po intensywnych przygotowaniach, prowadzonych przez p. I. Malinowską, testach, ćwiczeniach jazdy na rowerze i eliminacjach szkolnych, drużyna chłopców w składzie: Tomasz Żak kl. VI b, Robert Wieczorek kl. VI b, Jakub Malinowski kl. IV a i Daniel Skóra kl. VI a jako rezerwowy, uczestniczyła
21 kwietnia w Powiatowej Edycji "Turnieju wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym". W tym roku turniej odbył się w Dobczycach. Trud przygotowań nie poszedł na marne, gdyż zespół SP w Trzemeśni okazał się najlepszy w powiecie, zdobywając I miejsce. Tym samym będzie reprezentował Powiat Myślenice w Edycji Wojewódzkiej w Skawinie. Chłopcy otrzymali wspaniały puchar, dyplom oraz cenne nagrody rzeczowe. Ponadto Jakub Malinowski uzyskał Dyplom za najlepszy wynik w teście z przepisów ruchu drogowego w kategorii Szkół Podstawowych. Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Przed Świętami Wielkanocnymi


W ostatnim dniu przed feriami wiosennymi, spotkaliśmy się na uroczystym apelu z okazji Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klasy IV a, pod opieką p. H.Kosiby, przedstawili inscenizację o tematyce świątecznej, będącą zarazem prezentacją klasy. Oprawę muzyczną zapewnił zespół "Wesołe nutki" przygotowany przez
p. A.Nalepę. Przewodnicząca SzRU złożyła życzenia w imieniu uczniów, a w imieniu Dyrekcji szkoły, pani dyrektor mgr Anna Skóra. Przy okazji wspólnego spotkania, nastąpiło też wyróżnienie uczniów, którzy odnieśli sukcesy w zawodach i konkursach międzyszkolnych oraz wręczenie nagród uczniom bioracym udział w konkursach szkolnych.


więcej zdjęć
Z wizytą w Domu Pomocy Społecznej w Trzemeśni


30 marca uczniowie naszej szkoły, po wcześniejszym przygotowaniu programu
z okazji Świąt Wielkanocnych, przedstawili go Pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Trzemeśni. Dzieci poprzez wiersze i piosenki związane
z Wielkanocą, przybliżyły jego mieszkańcom atmosferę jednych z najpiękniejszych świąt chrześcijańskich. Na ręce Pana Dyrektora wręczony został okolicznościowy stroik oraz życzenia świąteczne, jako symbol uczniowskiej pamięci i szacunku.


Konkurs plastyczny „Pisanki Wielkanocne” ogłoszony przez Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu


26 marca do Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu wysłane zostały pisanki wykonane przez uczniów klas I i II oraz IV - VI. Wezmą one udział w Konkursie plastycznym „Pisanki Wielkanocne”, w kategorii "Mała pisanka".

Wyniki konkursu uczniów SP w Trzemeśni

Pisanki wykonane przez uczniów SP w Trzemeśni, które zostały wysłane na konkurs:
Szymon Dąbrowski - kl. I b, Kinga Horecka - kl. I b, Klaudia Mazur - kl. I b
Ania Dudzik - kl. II a, Karolina Ulman - kl. II a, Nikola Kasprzycka - kl. II b
Magdalena Jania - kl. IV a, Natalia Jarosz - kl. IV b, Zuzia Kozaczyk - kl. IV b
Kasia Kainka - kl. V a, Ola Bizoń - kl. VI a, Monika Czarnota - kl. VI a
Dominika Łabędź - kl. VI a, Maria Figiel - kl. VI b, Marlena Skałka - kl. VI b


XIX Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice


23.03.2010 r. zespół chłopców naszej szkoły, w składzie: Jakub Kozioł, Tomasz Krawczyk, Dawid Górka, Bartłomiej Król, Krzysztof Szydlak, Nader Górka-Khafaga, Damian Mistarz, Filip Klemensiewicz, Paweł Mistarz, Mateusz Górka, pod opieką p. B. Ślusarczyk, uczestniczył w XIX Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. Turniej odbył się w Hali Sportowej w Myślenicach. Nasi reprezentanci zdobyli IV miejsce. Bardzo dobrze spisał się Nader Górka-Khafaga, który w ramach uznania za grę, otrzymał statuetkę Wyróżniający Zawodnik.


Regionalne tradycje rękodzielnicze - kontynuacja warsztatów dla dzieci


16 i 23 marca 2010 r., w godzinach 13. 30 – 15.00, uczniowie naszej Szkoły uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez p. Jadwigę Tokarz ze Stowarzyszenia Twórców i Artystów CEPRY z Wiśniowej w ramach programu "Bank Dziecięcych Uśmiechów".
Celem tych zajęć było :
-propagowanie lokalnego i narodowego folkloru poprzez popularyzację twórczości własnej związanej z tematyką Świąt Wielkanocnych,
- kultywowanie tradycji wielkanocnych,
- zapoznanie się z technikami zdobienia i malowania jaj,
- rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej,
- ocalenie od zapomnienia typowych form twórczości ludowej,
- ochrona unikatowych wzorów stosowanych w strojach ludowych.
W czasie trwania warsztatów uczniowie zapoznali się z kolorystyką i motywami ludowymi naszego regionu. Następnie różnymi, wybranymi przez siebie technikami, wykonywali pisanki wykorzystując zdobytą wiedzę - dobierając odpowiednie kolory oraz motywy regionalne.
23.III - na zakończenie zajęć odbył się konkurs na : NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ BESKIDZKĄ. W konkursie wzięło udział 15 uczestników. Jury nagrodziło 6 uczennic: Marlenę Skałka z kl. VI b, Zuzannę Kozaczyk i Natalię Jarosz z kl. IV b, Katarzynę Kainka z kl. V a, Marię Figiel z kl. VI b, Aleksandrę Bizoń z kl. VI a.


więcej zdjęć
Szkolny teatr w wykonaniu Kółka Dramatycznego.


16 marca 2010 r. mogliśmy obejrzeć przedstawienie przygotowane i wykonane przez uczennice należące do Kółka Dramatycznego pod opieką p. Agnieszki Jasek. Były to pouczające sceny związane tematycznie z Dniem Babci. Przygotowano również odpowiednią scenografię oraz stroje. Widzowie oglądali występy z zainteresowaniem i nagrodzili aktorki brawami.Uczestniczyliśmy w akcji GÓRA GROSZA


W pierwszym półroczu roku szkolnego 2009/2010 uczniowie SP w Trzemeśni uczestniczyli w
X edycji ogólnopolskiej akcji Góra Grosza. Zebrane fundusze przeznaczone zostały na rzecz Domów dla Dzieci i zawodowych rodzin zastępczych. Po zakończeniu akcji i jej podsumowaniu, za swoje działania, nasza szkoła otrzymała podziękowanie i wyrazy uznania.
XII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego


Do 9 marca, uczniowie klas I - III, wykonywali prace plastyczne, aby wziąć udział w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży, który w tym roku przebiega pod hasłem „Wiatr, wypadek, ogień, woda – strażak zawsze rękę poda”. Głównym celem konkursu jest zainteresowanie dzieci tematem szeroko pojętego bezpieczeństwa. Konkurs ma za zadanie promować wiedzę, zarówno na temat bezpieczeństwa, jak i związanej z tym działalności służb ratowniczych, głównie straży pożarnej. Organizatorem konkursu jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. Na każdym szczeblu konkursu, w poszczególnych jego etapach, eliminacjami kieruje komitet organizacyjny. Na etapie szkolnym wyłonione zostały cztery prace, które wysłano do dalszych eliminacji. Pozostałe w szkole prace wyeksponowano na gazetce ściennej.

23. 03. 2010 r. otrzymaliśmy informację z Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach, że prace Karoliny Skałka i Michała Fila przechodzą do etapu powiatowego i zostały przesłane do Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Myślenicach.


Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Koszykowej Dziewcząt


2 marca, zespół dziewcząt klas VI-tych i V-tych pod opieką p. B. Pachacz, uczestniczył w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Koszykowej Dziewcząt. Wzięły w nich udział drużyny ze szkół podstawowych Gminy Myślenice. Reprezentantki SP w Trzemeśni to:
A. Cyganek, A. Suder, M. Skałka, E. Mistarz, A. Bizoń, D. Łabędź, A. Jania, M. Podmokła,
A. Bobowska, G. Górka, K. Koloch. Zawody odbywały sie w dwóch grupach. Z pierwszego etapu nasze dziewczęta wyszły zwycięzko, wygrywając wszystkie mecze i zajmując pierwsze miejsce. Jednak w finale, po ciężkiej i nierównej walce, nie udało im się pokonać zawodniczek z Głogoczowa. Ostatecznie nasze reprezentantki odniosły sukces zajmując drugie miejsce w gminie. Gratulujemy im wytrwałości i woli sportowej walki.
Zimowa wycieczka z atrakcjami


18 lutego 2010 r. odbyła się wycieczka uczniów SP w Trzemeśni do Zasani . Ponieważ zima w tym roku dopisała, postanowiono wykorzystać jej walory, organizując wycieczkę w formie kuligu. Uczestniczyli w nim uczniowie należący do Szkolnego Samorządu. Po kuligu i wspólnych zabawach na śniegu, dzieci wraz z opiekunami spotkały się przy stole, aby porozmawiać, wypić gorącą herbatę i posilić się, mile spędzając wspólny czas.Szkolna zabawa karnawałowa


Jak co roku, w naszej szkole zorganizowano zabawę karnawałową, a właściwie dzień zabawy dla uczniów w każdym wieku. Najpierw bawili się wspólnie najmłodsi, a wieczorem odbyła się zabawa karnawałowa dla starszych klas. Dzieci przebrały się fantastycznie! Po prezentacji strojów karnawałowych wszyscy uczestniczyli we wspólnej zabawie: tańcach, konkursach i korowodach. Nie zabrakło też poczęstunku i tradycyjnych pączków (jak na "tłusty czwartek" przystało). W klasach IV - VI przeprowadzony został konkurs na najciekawszy strój. Wyróżniono 6 dziewcząt: Izę Nowak, Magdalenę Jania, Oliwię Król z kl. IV a, Natalię Krzystek, Zuzannę Kozaczyk, Olę Kwintę z kl. IV b i 6 chłopców: Norberta Bałę z kl. IV a, Mateusza Wolskiego z kl. IV b, Dawida Górkę, Patryka Górkę, Jana Jaśkowca, Michała Sudra z kl. V a. Gratulujemy pomysłowości.


więcej zdjęć
Spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej w Myślenicach


3 lutego gościliśmy w szkole przedstawicieli Straży Miejskiej z Myślenic. Spotkali się oni z najmłodszymi uczniami klas I - III. Dzieci poznały zasady właściwego postępowania w celu uniknięcia wielu niebezpieczeństw na jakie są narażone w domu, szkole, na drodze, podczas zabawy, jazdy na rowerze i. in. Dowiedziały się też na czym polega praca Straży Miejskiej. Uczestnicy spotkania otrzymali światełka odblaskowe i książeczki z informacjami jak należy się zachowywać w sytuacjach zagrożenia.Regionalne tradycje rękodzielnicze - warsztaty dla dzieci


W czasie ferii zimowych, wybrana grupa uczniów SP w Trzemeśni, uczestniczyła w zajęciach plastyczno - technicznych, realizowanych przy współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców i Artystów "Cepry" z Wiśniowej. Były to warsztaty na których uczestnicy zapoznawali się w sposób praktyczny z regionalnymi tradycjami rękodzielniczymi. Uczyli się wykonywania interesujących i pięknych rzeczy m. in. robili kwiatki z bibuły, wyszywali haftem krzyżykowym obrazki, sami wykonywali palmy i prace florystyczne. Warsztaty podobały się bardzo uczestnikom, ponieważ mieli możliwość poznania nowych, nieznanych wcześniej technik, które mogą wykorzystać w przyszłości. Dla wszystkicha był to pożyteczny i atrakcyjny sposób spędzenia wolnego czasu podczas ferii zimowych.


więcej zdjęć
W świątecznym nastroju


Ostatni dzień przed feriami świątecznymi, upłynął nam w miłej i serdecznej atmosferze. Po spotkaniach wigilijnych z wychowawcami w klasach, wszyscy wzięli udział w uroczystym apelu z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy IV b, pod opieką p. B.Pachacz, przygotowali inscenizację o tematyce świątecznej, będącą zarazem prezentacją klasy. Wystąpiły również, ze wspólnie śpiewanymi kolędami, "Wesołe nutki" z p. A.Nalepą oraz Gabrysia Górka
z kl. V b, grająca kolędę na keyboardzie. Przewodnicząca SzRU złożyła życzenia w imieniu uczniów, a w imieniu Dyrekcji szkoły, pani dyrektor mgr Anna Skóra. Nastąpiło też wręczenie nagród uczniom wyróżnionym w konkursach szkolnych. Po apelu odbyło się spotkanie wigilijne pracowników szkoły. Uczestniczyli w nim także, mili goście, zaproszeni przez nas emerytowani nauczyciele. Była to okazja do wspólnego spotkania, rozmów, wspomnień oraz życzeń świąteczno-noworocznych.


więcej zdjęć
Z wizytą w Domu Dziecka w Pawlikowicach


10 grudnia uczniowie z Kółka Dramatycznego i przedstawiciele Samorządu Szkolnego, wraz z opiekunem, odwiedzili chłopców z Domu Dziecka w Pawlikowicach. Wręczyliśmy naszym kolegom słodycze, które wcześniej zbierali wszyscy uczniowie SP w Trzemeśni w ramach akcji "Słodycze dla Domu Dziecka". Przygotowaliśmy też krótkie przedstawienie świąteczne i śpiewaliśmy wspólnie kolędy. Po poczęstunku przygotowanym dla nas, zwiedziliśmy dom, w którym mieszkają chłopcy, rozmawialiśmy z nimi i ich opiekunami. Spotkanie przebiegało w radosnej
i przyjaznej atmosferze. Zarówno nasi uczniowie, jak i dzieci z Domu Dziecka, wyrazili chęć kolejnego spotkania.Etapy rejonowe Małopolskich Konkursów: Biblijnego i Matematycznego


Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w etapach rejonowych Małopolskich Konkursów: Biblijnego i Matematycznego.
Etap rejonowy Małopolskiego Konkursu Biblijnego odbył się 7.12.2009 r.
w Bysinie. SP w Trzemeśni reprezentowało 10 uczniów przygotowywanych przez p. Bernadettę Kowalczyk. Byli to: Figiel Katarzyna kl. IV a, Figiel Maria kl. VI b, Kasprzycki Maciej kl. VI b, Kasprzycki Tomasz kl. VI b, Koloch Katarzyna kl. V b, Kowalczyk Michał kl. IV a, Skałka Mateusz
kl. V b, Suder Michał kl. V a, Żak Jakub kl. IV b, Żak Tomasz kl. VI b.

Etap rejonowy Małopolskiego Konkursu Matematycznego odbył się
10.12.2009 r. w Wieliczce. SP w Trzemeśni reprezentowało 2 uczniów
kl. VI a, Dominika Łabędź i Daniel Skóra, przygotowywanych przez p. Halinę Kosibę.


Mikołajki


4 grudnia, naszą szkołę odwiedził Mikołaj, sprawiając swoją wizytą wiele radości, szczególnie najmłodszym uczniom. To właśnie ich odwiedził w klasach, obdarowując słodką niespodzianką. Poprzedniego dnia, wszyscy uczniowie klas I - III, z okazji "Mikołajek", wyjechali na przedstawienie teatralne "Śnieżka" do MDK w Myślenicach. Oprócz wrażeń związanych z oglądanym spektaklem, mieli także możliwość uczestniczenia w zajęciach warsztatowych i spotkaniu z aktorami, a także Mikołajem.


Konkurs "Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa"


Uczniowie naszej szkoły wzięli bardzo licznie udział w konkursie plastycznym "Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa", zorganizowanym przez Dzieci Które Kochacie - Fundację ARCHON +
z Myślenic. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Napłynęły m.in. 703 prace z 22 szkół podstawowych. Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród, połączone z wystawą prac, odbyło się 29 listopada 2009 o godz. 11.00 w Myślenickim Ośrodku Kultury
i Sportu, podczas imprezy mikołajkowej. W spotkaniu tym uczestniczyły również uczennice SP
w Trzemeśni, nagrodzone w konkursie:
Kinga Horecka – II miejsce w kategorii klas I – III
Natalia Szymoniak – wyróżnienie w kategorii klas I – III
Marlena Skałka – wyróżnienie w kategorii klas IV – VI


Prace nagrodzonych uczennic SP w Trzemeśni: Kinga Horecka - kl. Ib, Natalia Szymoniak - kl. IIb, Marlena Skałka - kl. VIb;


Niektóre z prac uczniów SP w Trzemeśni wysłanych na konkurs:
klasy I - III : kl. Ia - Z. Grzesik, K. Mistarz; kl. Ib - W. Feliks; kl. IIa - J. Skóra, K. Ulman, D. Jażdżewska,
kl. IIb - J. Marondel, kl. IIIa - M. Grzesik, G. Górka, kl. IIIb - A. Pilch, A. Biel;
klasy IV - VI : J. Żak - kl. IVb, W. Nalepa - kl. VIa, M. Podmokła - kl. Vb, A. Bizoń - kl. VIa, M. Skałka - kl. Vb, M. Grzesik - kl. VIa, P. Nowak - kl. Vb, D. Marondel - kl. Va, D. Łabędź - kl. VIa, M. Figiel - kl. VIb;


Szkolne "Andrzejki"


24 listopada, to w naszej szkole, dzień pełen wrażeń . Po emocjach związanych z wizytą Misjonarza i zawodami w siatkówce, uczniowie klas IV - VI, spotkali się po południu na wspólnej zabawie "Andrzejkowej". I tym razem zabawę organizował nam, znany
z poprzedniej dyskoteki, DJ. Bawiliśmy się tańcząc i śpiewając oraz uczestnicząc
w konkursach karaoke. Nie obeszło się także bez tradycyjnych wróżb andrzejkowych. Chociaż wszyscy traktujemy je z przymrużeniem oka, może niektórym sprawdzą się w przyszłości.


więcej zdjęć
Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Siatkówce


24 listopada (dziewczęta) i 26 listopada (chłopcy), odbyły się w Myślenicach, Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Siatkówce. Wzięły w nich udział zespoły dziewcząt
i chłopców klas V-VI naszej szkoły. Reprezentacja chłopców uzyskała 6, a dziewcząt
7 miejsce. Zespół dziewcząt to: A. Cyganek, A. Suder, M. Skałka, E. Mistarz, A. Bizoń,
D. Łabędź, A. Jania, M. Podmokła, A. Bobowska, G. Górka, a w skład zespołu chłopców weszli: J. Kozioł, M. Górka, P. Mistarz, N. Górka-Khafaga, D. Górka, B. Król, K. Szydlak, J. Malina, J. Skałka, M. Suder.


Spotkanie uczniów z Księdzem Józefem Klatką


Dnia 24 listopada odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów z Księdzem Józefem Klatką. Misjonarz pracujący na Madagaskarze w sposób przejmujący opowiadał o swojej pracy na Czerwonej Wyspie, życiu oraz zwyczajach mieszkańców i o panującej biedzie. Szczególne zainteresowanie wzbudził wśród uczniów film, w którym ukazana została codzienna praca misjonarzy i wolontariuszy, z wielkim oddaniem pracujących na rzecz mieszkańców Madagaskaru. Ksiądz Józef opowiadał też o życiu i zajęciach dzieci. Pomimo braku prądu, telewizorów, komputerów i drogich zabawek, potrafią cieszyć się z prostych rzeczy, ofiarowanych przez ludzi, którzy nie przechodzą obojętnie obok problemów drugiego człowieka. Spotkanie to uświadomiło nam ogrom potrzeb i problemów z jakimi boryka się Ksiądz Klatka i inni misjonarze. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły również wspomogli to dzieło pomocy. Przekazaliśmy na ręce Księdza Józefa pieniądze, które są wyrazem wsparcia i pamięci o najbiedniejszych.Wycieczka Kółka Dramatycznego


21 listopada zorganizowana została, przez p. A. Jasek, wycieczka piesza z Trzemeśni do Zasani dla uczestników Kółka Dramatycznego. W programie były: gry, zabawy zespołowe, grill i jazda na kucyku. Dzięki sprzyjającej pogodzie i miłej atmosferze uczestnicy kółka mogli się lepiej poznać i ciekawie spędzić sobotnie popołudnie.VII Małopolski Konkurs Piosenki Żołnierskiej - Nowy Wiśnicz 2009


W tegorocznej edycji konkursu, który odbył się 5 listopada wzięło udział 56 solistów trzech
kategorii wiekowych oraz 9 zespołów. Uczestniczyły w nim uczennice naszej szkoły: Weronika Kęsek i Ola Suder, pod opieką p. A. Nalepy. W kategorii solistów w grupie wiekowej 11 – 13 lat, Weronika Kęsek z kl. IIIa otrzymała wysokie - II miejsce. Rozdanie nagród i ogłoszenie wyników nastąpiło 15 listopada 2009 r. w sali Rycerskiej wiśnickiego zamku, podczas Koncertu Laureatów. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz finansowe, które ufundował Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Wiśniczu.

Zdjęcia poniżej pochodzą ze strony Urzędu Miasta Nowy Wiśnicz.Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości


12 listopada, uczniowie klas I - VI wraz z nauczycielami, wzięli udział w uroczystej akademii związanej z dniem 11 Listopada - Narodowym Świętem Niepodległości. Została ona przygotowana przez klasy szóste pod kierownictwem p. Grażyny Kucały. Na początku odśpiewano hymn narodowy. Następnie recytowano wiersze, przypominano historyczne fakty. Zrozumieliśmy, co to jest patriotyzm i dowiedzieliśmy się z jakim oddaniem nasi rodacy walczyli za Ojczyznę, nie godząc się na zniknięcie państwa z mapy Europy i Świata. Przedstawienie uświetniły piosenki patriotyczne wykonane przez solistki i szkolny zespół "Wesołe Nutki" pod przewodnictwem p. A. Nalepy oraz solowy występ uczennicy kl.VI b - Aleksandry Suder, która zagrała na skrzypcach. Była to niezwykle podniosła i wzruszająca uroczystość.


Z wizytą w 18 Bielskim Batalionie Desantowo - Szturmowym


10 listopada, już po raz drugi, reprezentacja uczniów naszej szkoły uczestniczyła w Dniu Otwartych Koszar. Tym razem była to wizyta w 18 Bielskim Batalionie Desantowo-Szturmowym im. kpt. Ignacego Gazurka w Bielsku-Białej. Jest to jeden z batalionów wchodzących w skład jednostki, która jest Patronem naszej szkoły.
Gdy dotarliśmy na miejsce, gorąco przywitali na żołnierze i pokazywali nam różnego rodzaju broń. Uczyli jak się nią posługiwać, co do czego w niej służy itp. Było tam wiele jeepów , do których mogliśmy wejść i zobaczyć, co ciekawego jest w środku. Później oglądaliśmy z widowni pokaz walki wręcz. Nie byliśmy tam sami, było też dużo dzieci z innych szkół. Po pokazie zeszliśmy na dół, aby skorzystać z dużego wyboru zjeżdżalni i trampolin. Wśród żołnierzy był też klaun , który dmuchał balony i robił z nich różne zwierzęta. Żołnierze rozdawali również słodycze. Spędziliśmy tam dużo czasu, ponieważ wszystkim dzieciom się podobało. Następnie poszliśmy do pomieszczenia, gdzie pewien pan opowiadał, jak skacze się ze spadochronu i jak trzeba postępować w różnych przypadkach, które mogą zdarzyć się w powietrzu. Na zakończenie żołnierze zaprowadzili nas do namiotu, gdzie zostaliśmy poczęstowani przez kucharza, pyszną grochówką. Wycieczka była udana, bardzo ciekawa i pouczająca. Każdy, kto w niej uczestniczył, dowiedział się więcej o Patronie naszej szkoły.
więcej zdjęć
VI Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej - Głogoczów 2009


30.10.09 uczennice naszej szkoły pod opieką p. A. Nalepy uczestniczyły w VI PRZEGLĄDZIE PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ I ŻOŁNIERSKIEJ w Głogoczowie. Jako solistki były najlepsze, zdobywając najwyższe miejsca. Weronika Kęsek z kl. IIIa otrzymała I Nagrodę, natomiast Aleksandra Suder z kl. VI b - II Nagrodę. Serdeczne gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie, który odbędzie sie w Nowym Wiśniczu.


Ślubowanie klas I-szych


Dnia 29 października odbyło się ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH. Uroczyste przyjmowanie pierwszaków do społeczności szkolnej jest ważnym wydarzeniem dla najmłodszych uczniów, jak również ich rodziców
i wychowawców. To święto już na stałe wpisało się w kalendarz naszych szkolnych uroczystości. Spotkanie rozpoczęło się wprowadzeniem sztandaru i wysłuchaniem hymnu narodowego. Uczniowie klas pierwszych w galowych strojach, z biało – czerwonymi wstążkami w rękach zaprezentowali program słowno – muzyczny przygotowany pod kierunkiem pań: mgr Marty Chlebickiej i mgr Teresy Korduli. Był to pierwszy aktorski występ pierwszaków na szkolnej scenie. Uczennice klas IV i V pełniły również role konferansjerów, prowadząc uroczystość. Podniosłym momentem było oczywiście ślubowanie pierwszoklasistów składane na sztandar szkoły. Wiele emocji wzbudził obrzęd pasowania pierwszaków na uczniów. Ceremonii tej dokonała pani dyrektor mgr Anna Skóra, która najmłodszym uczniom życzyła wielu sukcesów w kolejnych latach nauki szkolnej. Dotknięcie ramienia każdego pierwszaka ogromnym ołówkiem oraz wręczenie dyplomu wyrażało przyjęcie go do uczniowskiej społeczności. Po części oficjalnej, na wszystkich pierwszoklasistów czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców
więcej zdjęć
Akcja "Dzieci - Dzieciom". Pomagamy niepełnosprawnym.


Dnia 16 października, uczniowie klasy V a oraz IV a, razem z paniami: Agnieszką Jasek
i Dagmarą Nosal, pojechali do Domu Kultury w Myślenicach na baśń muzyczną pt. "Przygoda na skraju polany" zorganizowaną przez Polskie Towarzystwo Osób Niepełnosprawnych. Dochody z biletów i cegiełek, które zakupiliśmy były przeznaczone na pomoc i rehabilitację dzieci niepełnosprawnych. W przedstawieniu wystąpili aktorzy ze scen poznańskich i łódzkich, zaangażowanych w zbieranie środków na pomoc chorym dzieciom. Spektakl odniósł się do problemu zanieczyszczania środowiska, a szczególnie lasu. Zachęcał dzieci i młodzież do brania udziału w akcjach sprzątania lasów, a także uczył kultury zachowania się w lesie. Na scenie zobaczyliśmy aktorów wcielających się w różne postaci związane ze środowiskiem leśnym. Przedstawienie bogate było w taniec, śpiew, muzykę i efekty specjalne. Śpiewane piosenki "ubrane były" w dym podświetlany kolorowymi światłami i laserami świetlnymi oraz w bańki mydlane, które wystrzeliwano na scenę i widownię. Po zakończonym spektaklu odbyło się losowanie nagród spośród cegiełek, które zakupiliśmy przed wejściem. Nasza koleżanka Weronika wylosowała plecak, który sprawił jej wiele radości.


Gminny Halowy Turniej Piłki Nożnej


15.10.09 zespół chłopców w składzie: Jakub Kozioł, Tomasz Krawczyk, Dawid Górka, Bartłomiej Król, Krzysztof Szydlak, Nader Górka-Khafaga, Damian Mistarz, Daniel Skóra, Filip Klemensiewicz, Paweł Mistarz, pod opieką p. B. Ślusarczyk, uczestniczył w Gminnych Igrzyskach w Halowej Piłce Nożnej Chłopców. Turniej odbył się w SP nr 3 w Myślenicach. Nasi reprezentanci zdobyli IV miejsce.


Warsztaty ekologiczne "Kropla do kropli"


15.10.09, 30-osobowa grupa uczniów klas IV - VI, uczestniczyła w warsztatach przeprowdzonych na terenie szkoły przez p. M.Jaśkowiec. Zajęcia trwały trzy godziny lekcyjne. Ich program obejmował zagadnienia związane z rolą wody, jej składem, wykorzystaniem i ochroną. Uczestnicy warsztatów uczyli się poprzez zabawę i aktywne uczestnictwo. Trójka z nich weźmie udział w Gminnym Turnieju Wiedzy i Umiejetności, podsumowującym warsztaty "Kropla do kropli".


Dzień Edukacji Narodowej


13.10.09 obchodziliśmy w szkole Dzień Edukacji Narodowej. Odbyła się uroczysta akademia, na którą członkowie kółka dramatycznego przygotowali i przedstawili zabawną inscenizację o tematyce szkolnej. Następnie w imieniu uczniów życzenia złożyła Dominika Łabędź. Pani dyr. Anna Skóra podziękowała nauczycielom za trud włożony w pracę nad wychowaniem uczniów, życząc powodzenia i sukcesów zarówno nauczycielom jak i wszystkim członkom społeczności szkolnej. Również w imieniu Rady Rodziców życzenia złożyła p. Hanna Kasprzycka.Uroczyste "Spotkanie w Plenerze"


8.10.09 wzięliśmy udział w uroczystym Spotkaniu zorganizowanym na terenie "Placyku, który uczy i bawi", zlokalizowanego w obrębie stadionu Klubu Sportowego "ORZEŁ". Do uczestnictwa w Spotkaniu zaproszono uczniów biorących najaktywniejszy udział w II Edycji gminnego konkursu "Szkolna segregacja odpadów" 2008/2009 wraz z opiekunem p. B. Pachacz oraz uczniów nagrodzonych w konkursie rysunkowo - malarskim. Michał Fila uzyskał I miejsce, a Gabriela Niżnik i Ola Pilch - wyróznienia. W programie "Spotkania w plenerze", oprócz ogłoszenia wyników, wręczenia nagród oraz upominków wszystkim uczestnikom, przewidziano także zawody w biegach i budowaniu elementów wyposazenia mieszkań z butelek PET, spotkanie przy ognisku oraz wspólną zabawę na terenie Placyku. Pogoda i radosny humor dopisały, więc wszyscy dobrze się bawili.Dyskoteka na powitanie klas czwartych


29.09.09 o godz.17.00 odbyła się pierwsza dyskoteka w tym semestrze. Okazją było powitanie klas czwartych, które dołączyły do grona klas IV-VI. Na zabawę sprowadzono niesamowitego DJ, organizującego naszą zabawę. Puszczał rozmaite kawałki piosenek dla fanów i fanek muzyki karaoke. Świetnie się bawiliśmy tańcząc i śpiewając solo, w duetach i trio. Był także konkurs tańca. Każdy uczestnik za piękny taniec dostawał nagrody. Na koniec całe towarzystwo odtańczyło świetnego „kankana”, po czym podziękowaliśmy za wspaniały wieczór i rozeszliśmy się każdy w swoją stronę. Uważamy, że ta dyskoteka była bardzo dobra i udana.
więcej zdjęć
Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe w Myślenicach


29.09.2009 r. reprezentacja dziewcząt i chłopców klas IV - VI pod opieką p. B. Pachacz uczestniczyła
w Powiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych w Myślenicach. Byli to: Lenart Agnieszka – kl.IV b, Skałka Magdalena – kl.V a, Podmokła Martyna – kl.V b, Cyganek Aleksandra – kl.VI b, Skałka Marlena – kl.VI b, Jawor Bartłomiej – kl.IV b, Sitarz Krystian – kl.IV b, Żak Jakub – kl.IV b, Klemensiewicz Filip – kl.V a, Górka Mateusz
– kl.V b, Mistarz Paweł – kl.V b, Skałka Mateusz – kl.V b, Krawczyk Tomasz – kl.VI a, Górka-Khafaga Nader – kl.VI b. Zawodnicy startowali w kategoriach wiekowych (klas IV, V, VI). Chłopcy mieli do pokonania 1000 m, dziewczęta 800 m. Mimo bardzo trudnych warunków (zimno, deszcz i śliska nawierzchnia), wszyscy dzielnie walczyli i dotarli do mety. Było to niełatwe zadanie, tym bardziej uczestnikom gratulujemy odwagi i wytrwałości we współzawodnictiwe, ale też pokonywaniu własnych słabości.

Osiągnęliśmy pierwsze sukcesy


25.09.2009 r. zespół chłopców klas V-tych i VI-tych pod opieką p. B. Ślusarczyk uczestniczył w II Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Senatora Ziemi Myślenickiej Stanisława Bisztygi. Skład reprezentacji SP w Trzemeśni to: Jakub Kozioł, Dawid Górka, Bartłomiej Król, Krzysztof Szydlak, Nader Górka-Khafaga, Damian Mistarz, Patryk Skóra, Daniel Skóra, Filip Klemensiewicz, Jan Skałka. Chłopcy stanęli na wysokości zadania, zajmując II miejsce wśród 15 zespołów, uczestniczących w turnieju. Otrzymali wspaniały puchar i nagrody w postaci piłek. Ponadto Krzysztof Szydlak otrzymał puchar dla najlepszego zawodnika.Udział w XIX Małopolskim Zlocie Szlakami Walk Partyzanckich na Suchej Polanie - wrzesień 2009


Dnia 12.09.2009 r. delegacja uczniów ze Szkoły Podstawowej z Trzemeśni wraz z opiekunami: p. Agnieszką Jasek i p. Grażyną Kucałą, udała się na mszę świętą na Suchej Polanie w Porębie. Msza rozpoczęła się o godz. 12. 00. Poświęcona została pamięci poległych w czasie II wojny światowej żołnierzy i partyzantów z Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich. Nasza delegacja niosła sztandar i złożyła wiązankę pod pomnikiem poległych ( szczególnie 12 IX 1944 r.). Po mszy słuchaliśmy orkiestr dętych, jedliśmy smaczną grochówkę i kiełbasę, którą piekliśmy na ognisku. Przysłuchiwaliśmy się wspomnieniom weteranów. Graliśmy też w piłkę nożną, spacerowaliśmy, obserwując żołnierzy na koniach.
Pogoda dopisała. Wycieczka zostanie na długo w naszej pamięci.