WYDARZENIA ROKU SZKOLNEGO 2010/2011Żegnaj Szkoło! Witajcie wakacje!


W końcu nadszedł ten wielce oczekiwany dzień – KONIEC ROKU SZKOLNEGO!!! Oczywiście, bardzo lubimy Naszą Szkołę, ale wakacji nigdy za wiele. Szczególnie po całorocznej, ciężkiej pracy.

22 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie klas szóstych. Na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, nauczyciele i rodzice.

Najpierw został wprowadzony sztandar szkoły, odśpiewano hymn i nastąpiło przekazanie sztandaru przez uczniów klas szóstych klasom piątym. Po raz ostatni głos zabrali uczniowie klasy szóstej, którzy zaprezentowali wesołą i przewrotną część artystyczną. Uczniowie przypominali pierwszy września, kiedy z radością w sercu przekraczali próg swojej szkoły i klasy.

Niestety te sześć lat tak szybko minęły…

Uczennica klasy 6b Martyna Podmokła, w imieniu własnym i swoich rówieśników, podziękowała nauczycielom i rodzicom za ich trud włożony w wychowanie i edukację, za wsparcie i opiekę. Następnie oddała głos uczniom piątej klasy, którzy przygotowali dla nich krótki program artystyczny. Jako dowód swojej sympatii podarowali tegorocznym absolwentom drobne upominki.

Na ręce Dyrekcji Szkoły podziękowanie złożyli również przedstawiciele Rady Rodziców.

Dla uczniów koniec roku oznacza zakończenie pracy, podsumowanie jej wyników i zasłużony odpoczynek. Towarzyszy im w tym okresie szereg emocji – oczekiwanie (na odpoczynek, wyjazd, szczególne atrakcje, czas spędzony z rówieśnikami), duma z wyników i sukcesów, radość z wyróżnień i nagród. Toteż najważniejszym punktem uroczystości było wręczenie uczniom przez panią dyrektor nagród i wyróżnień za szczególne osiągnięcia w nauce.

Pani dyrektor podziękowała nauczycielom i uczniom za całoroczną pracę i życzyła wszystkim udanych wakacji. Po uroczystym zakończeniu wychowawcy wraz z uczniami udali się do sal lekcyjnych na ostatnie w tym roku szkolnym spotkania.

Nic jednak nie trwa wiecznie! Czas na odpoczynek!


więcej zdjęć
Wybory do Samorządu SzkolnegoDnia 16 czerwca 2011 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Szkolnego. Głosowało 179 uczniów z klas I – VI. Największą ilość głosów (46) otrzymał uczeń klasy IV a, Jarosław Skóra. Drugie miejsce uzyskała Agnieszka Lenart z klasy V b (43 głosy), a trzecie Dominka Malina z klasy 4b.

Na opiekunkę Szkolnego Samorządu uczniowie wybrali p. Wiolettę Górkę. Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy w przyszłym roku szkolnym!


Konkurs i Festiwal Piosenki Anglojęzycznej


7 czerwca 2011 r. w Wiejskim Domu Kultury w Głogoczowie odbył się I Powiatowy Konkurs Wiersza i Piosenki Anglojęzycznej. Uczestniczyli w nim uczniowie klas VI naszej szkoły:
1. Sabina Basista, Dominika Pytlik, Angelika Słoboda;
2. Patryk Górka, Michał Suder, Jan Jaśkowiec, Agnieszka Bobowska;
3. Berenika Pieron;
Uczniowie występowali w kategoriach: zespół, soliści oraz w kategorii wiekowej klasy I – III i IV – VI szkoły podstawowej. Jury oceniało poprawność językową i ogólne wrażenie sceniczne. Wszyscy bardzo się starali aby wypaść jak najlepiej.
Najlepiej udało się to: Sabinie Basista, Dominice Pytlik oraz Angelice Słoboda, które zajęły II miejsce w kategorii klas IV – VI pokonując tym samym innych uczestników. Gratulujemy!

15 czerwca 2011 r. odbyły się eliminacje do III Powiatowego Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej w Gminnym Ośrodku Kultury w Sułkowicach. Oto uczniowie naszej szkoły, którzy spróbowali swoich sił w tym konkursie: Patryk Górka – klasa VI a; Angelika Słoboda, Agnieszka Bobowska, Dominika Pytlik – klasa VI a; Barbara Marondel, Iwona Malina – klasa IV b
Uczestnicy zostali przyporządkowani do kategorii wiekowej oraz zespół, solista, podobnie jak w przypadku Konkursu Piosenki Anglojęzycznej w Głogoczowie.
Dziękujemy za udział.


Piknik Rodzinny 2011


Już po raz kolejny początek czerwca w naszej szkole upłynął pod znakiem przygotowań do pikniku rodzinnego, który odbył się w niedzielę 5 czerwca 2011 r. Celem tegorocznego przedsięwzięcia było pozyskanie funduszy na wyposażenie szkoły w sprzęt sportowy. W pracę nad festynem zaangażowali się wszyscy: Dyrekcja, Rada Rodziców, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie.

Festyn rozpoczął się o godzinie 15.00. Z niepokojem spoglądaliśmy na chmury, obawiając się nadchodzącej burzy i deszczu. Ulewa, która zainaugurowała festyn nie popsuła jednak nikomu humoru.

Podczas festynu uczniowie przygotowani przez nauczycieli pokazali różnorodne występy artystyczne: programy muzyczno - słowne, skecze, pokazy taneczne oraz występy w języku angielskim. Dużym powodzeniem u wszystkich rodziców, cieszył się pokaz talentów, w czasie którego dzieci prezentowały się podczas indywidualnych występów. Rada Rodziców zorganizowała „kwiaciarnię” oferującą rośliny doniczkowe i ogrodowe. Jak co roku w kawiarence można było kupić ciasto upieczone przez rodziców dzieci z poszczególnych klas. Spośród wielu stoisk bardzo popularny był również grill z kiełbaskami i oscypkami. Jak zawsze na festynie odbyła się loteria fantowa, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Kwota zebrana podczas festynu zostanie w całości przekazana na potrzeby szkoły.

Dyrekcja oraz Rada Rodziców naszej szkoły składa podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i uświetnienia festynu. Jednocześnie dziękujemy rodzicom za wykonaną pracę na rzecz festynu, a sponsorom za wsparcie finansowe i rzeczowe.


zdjęcia z Pikniku
Pomagamy nie tylko przyrodzie


W tym roku szkolnym, uczniowie naszej szkoły z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zbiórce plastikowych zakrętek od butelek.

Zebrane zakrętki zostały przekazane na pomoc dla Dominiki.

Kim jest Dominika?

Dominika Mocia urodziła się z przepukliną oponowo – rdzeniową, która spowodowała u niej przykurcze w obu nogach, w efekcie czego dziewczynka nie chodzi. Jest wesołą 5-latką, wraz z mamą mieszka w Bochni. Jest pod stałą opieką poradni neurologicznej, urologicznej i ortopedycznej w Prokocimiu.

W listopadzie ubiegłego roku Dominika została poddana zabiegowi uwolnienia przykurczu w prawym kolanie. Zabieg jednak nie przyniósł rezultatów i dziewczynkę czeka następny – tym razem w obu nogach.

Małej Dominice potrzebna jest pomoc w postaci środków na zakup niezbędnych rzeczy, takich jak wózek, obuwie ortopedyczne, pampersy, cewniki i lekarstwa.
To do niej trafi 1zł za każdy kilogram uzbieranych przez nas zakrętek.
Dominikę można też wesprzeć wpłacając dowolną kwotę na nr konta:
28 8589 0006 0261 0110 5997 0001 – Bank Spółdzielczy Rzemiosła o/Bochnia z dopiskiem „dla Dominiki”.


Podsumowanie efektów Projektu PUD


Klasa I b pod opieką p. B. Skałki realizowała kolejny - III etap Projektu „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. Jest on współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Istotą Projektu jest wielokierunkowe i wieloaspektowe wspieranie rozwoju uczniów nakierowane na rozwój kompetencji kluczowych, poprzez praktyczne działania dzieci pod kierunkiem nauczyciela.

W Projekcie uczestniczyło 19 uczniów. W sali lekcyjnej zorganizowano Dziecięce Ośrodki Zainteresowań wyposażone w specjalnie dobrane na potrzeby Projektu zestawy środków dydaktycznych.

3 czerwca odbyła sie prezentacja efektów Projektu, którą przygotowali uczniowie klasy I b pod opieką wychowawczyni. Wzięli w niej udział rodzice i inni zaproszeni goście. Dyrektor szkoły p. mgr Anna Skóra wręczyła uczestnikom III etapu Projektu dyplomy oraz „Pacynki-myszki” jako podziękowanie dla uczniów za udział w Projekcie.


więcej o efektach Projektu
Akcja „Pola Nadziei”


W maju Stowarzyszenie Hospicyjne "Bądźmy razem" z Wiśniowej zorganizowało akcję "Pola Nadziei" wspierającą Hospicjum Domowe Królowej Apostołów z Wiśniowej. Z inicjatywy p. B. Kowalczyk, uczniowie naszej szkoły wykonali ponad 100 krepinowych żonkili, przeznaczonych na żonkilową kwestę, chcąc w ten sposób uczestniczyć w akcji.

Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki. Wiosną, kiedy żonkile kwitną - zbierane są fundusze na prowadzenie opieki hospicyjnej. Celem akcji jest również szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych. Kampania Pola Nadziei ma wymiar społeczny.

Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy - głównie osób młodych - rośnie w społeczeństwie świadomość potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym.


Międzyklasowy konkurs „ BŁOGOSŁAWIONY JAN PAWEŁ II ”


Przeprowadzony został 18 maja – w dniu urodzin Papieża Jana Pawła II. Jego celem było przede wszystkim przypomnienie postaci błogosławionego i pogłębienie wiedzy o jego życiu. Zmagania konkursowe trwały dwie godziny lekcyjne. Uczniowie (zespoły 5 -cio osobowe) z klas IV – VI – mieli możliwość wykazania się swoimi wiadomościami w 6 kategoriach: test wiedzy, krzyżówka, runda indywidualna, insygnia papieskie, herb – kategoria plastyczna, oraz va banque - gra. Do punktacji ogólnej zaliczony został także odpowiedni strój uczestników.

Jury w składzie p. dyr. Barbara Pachacz, p. Wioletta Górka oraz p. Bernadetta Kowalczyk, która była również autorką zadań, oceniało na bieżąco prace i odpowiedzi uczniów. Najlepszy okazał się zespół klasy 6b. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.


Rozwijamy swoje zainteresowania artystyczne


18 maja, klasy IIa i IIb wraz ze swoimi wychowawczyniami wyjechały na zajęcia pozaszkolne do Myślenic. Tam uczniowie udali się do Muzeum Regionalnego, gdzie uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Dzieci "malowały na szkle" kolorowe obrazki o motywach kwiatowych, aby ofiarować je swoim mamom z okazji ich święta.

Prace były bardzo efektowne. Mamy nadzieję, że zachwyciły i ucieszyły wszystkie mamy.XVII Miejsko - Gminny Konkurs Matematyczny i Ortograficzny


Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursach zorganizowanych dla klas III szkół podstawowych Miasta i Gminy Myślenice. W jednym dniu prezentowali swoją wiedzę na Konkursie Matematycznym, gdzie Jerzy Marondel z kl. 3b uzyskał IV miejsce, a Grzegorz Grzesik z kl. 3a otrzymał wyróżnienie.

W następnym dniu na Konkursie Ortograficznym wyróżnienie otrzymali: Jagoda Skóra z kl. 3a oraz Tomasz Młynarczyk z kl. 3b. 18 maja najlepsi z uczestników wzięli udział w spotkaniu, na którym otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy im pierwszych sukcesów pozaszkolnych i życzymy kolejnych.


Uroczystość upamiętniająca wydarzenia w historii naszego kraju


Już w piątek, 30 kwietnia, w naszej szkole świętowaliśmy dwa niezwykle ważne dla naszego kraju wydarzenia: Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Beatyfikację Jana Pawła II. Odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez panią Wiolettę Górka, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie.
Ponad dwieście lat temu posłowie wybrani przez obywateli Rzeczypospolitej przyjęli pierwszą europejską konstytucję. W swoim wystąpieniu uczniowie przybliżyli znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny.

1 maja 2011 r., w Watykanie, w Niedzielę Bożego Miłosierdzia, nastapi Beatyfikacja Jana Pawła II. Z tej okazji uczennice przypomniały zebranym sylwetkę polskiego papieża.


Apel z okazji Święta Ziemi


Jak co roku w dniu 22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Z tej okazji 28 kwietnia w naszej szkole odbył się apel, przygotowany przez klasy VI, który miał na celu krzewienie kultury i postaw ekologicznych oraz uświadomienie zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska. Po apelu wszystkie klasy IV - VI wyruszyły na sprzątanie wyznaczonych terenów. Wzięliśmy tym samym udział w akcji "Czyste Myślenice i Okolice" organizowanej przez UMiG Myślenice.
Aby każdy dzień był Dniem Ziemi, musimy pamiętać, że wystarczy szanować swoje środowisko i dbać o Ziemię we wszystkim, co robimy.


Szkolne Konfrontacje Artystyczne Głogoczów 2011


to cykliczna impreza organizowana przez WDK Głogoczów oraz Urząd Miasta i Gminy Myślenice, której założeniem jest stworzenie szansy porównania uczniowskiego dorobku artystycznego w wybranych dziedzinach sztuki.
15 kwietnia ucznennice SP w Trzemeśni uczestniczyły w formie muzycznej w kategorii solistów szkół podstawowych. Przegląd odbył się tradycyjnie na scenie Wiejskiego Domu Kultury w Głogoczowie. Udział w konkursie muzycznym zgłosiło 17 reprezentacji z 9 szkół podstawowych.
Nasze reprezentantki: Weronika Kęsek oraz Gabriela Cienkosz odniosły sukces otrzymująć II nagrodę oraz pamiątkowe dyplomy, ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. Wystapiły również na Koncercie Laureatów 28 kwietnia. Gratulujemy!!!


Uroczystość z okazji Świąt Wielkanocnych


W ostatnim dniu przed feriami wiosennymi, spotkaliśmy się na uroczystym apelu z okazji Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klasy IV b, pod opieką p. A.Jasek, przedstawili inscenizację o tematyce świątecznej, będącą zarazem prezentacją klasy. W uroczysty nastrój Świąt Wielkanocnych wprowadziła zebranych nie tylko treść wypowiadanych tekstów i spiewanych piosenek, ale przede wszystkim wspaniała, świąteczna scenografia. Wokół zapanował uroczysty i radosny, wiosenny nastrój.
Przewodnicząca SzRU złożyła życzenia w imieniu uczniów, a w imieniu Dyrekcji szkoły, pani dyrektor mgr Anna Skóra. Przy okazji wspólnego spotkania, nastąpiło też wręczenie nagród uczniom biorącym udział w konkursach szkolnych.


więcej zdjęć
Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Trzemeśni


18 kwietnia, w hali Gimnazjum w Trzemeśni odbyły się kolejne zawody o Puchar Dyrektora Gimnazjum, tym razem w halowej piłce nożnej, w kategorii dziewczat i chłopców. Wzięły w nim udział reprezentacje ze szkół podstawowych z Droginii, Osieczan, Poręby, Trzemeśni i Zasani. Naszą szkołę reprezentowały zespoły: dziewcząt (Martyna Podmokła, Katarzyna Koloch, Aleksandra Malina, Małgorzata Szydlak, Agnieszka Bobowska, Magdalena Skałka, Dominika Pytlik) i chłopców (Kamil Górka, Michal Suder, Jan Jaśkowiec, Filip Klemensiewicz, Mateusz Górka, Paweł Mistarz). W ostatecznej klasyfikacji, uczennice SP w Trzemeśni zdobyły Puchar Dyrektora Gimnazjum za II miejsce w swojej kategorii, natomiast chłopcy SP w Trzemeśni uzyskali IV miejsce. Gratulujemy!!!


więcej zdjęć
Występ Teatru Profilaktyczno - Edukacyjnego z Krakowa


13 kwietnia 2011 r. mogliśmy obejrzeć występ przygotowany i wykonany przez grupę aktorską Profilaktyczno - Edukacyjnego Teatru dla Dzieci i Młodzieży - Moralitet z Krakowa. Zostały wystawione dwa spektakle. Dla uczniów klas I - III, "Nie - Śpiąca Królewna", dla uczniów klas IV - VI, "Diabelski Młyn". Były to pouczające sceny związane tematycznie z edukacją profilaktyczną. Przygotowano również odpowiednią scenografię oraz stroje. Widzowie oglądali występy z zainteresowaniem i nagrodzili aktorów brawami.Turniej Siatkarsko - Koszykarski o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Trzemeśni


28 marca, zespoły naszej szkoły: dziewcząt (Martyna Podmokła, Gabriela Górka, Katarzyna Koloch, Aleksandra Malina, Małgorzata Szydlak, Agnieszka Bobowska, Magdalena Skałka, Dominika Pytlik) i chłopców (Kamil Górka, Jan Jaśkowiec, Filip Klemensiewicz, Jan Skałka, Mateusz Górka, Paweł Mistarz, Mikołaj Niżnik, Kacper Moryc), uczestniczyły w Turnieju Siatkarsko - Koszykarskim zorganizowanym w hali Gimnazjum w Trzemeśni. Wzięły w nim udział reprezentacje ze szkół podstawowych z Droginii, Osieczan, Poręby, Trzemeśni i Zasani. Zawodnicy rywalizowali w dwóch grach zespołowych - mini siatkówce i mini koszykówce. W ogólnej klasyfikacji, Puchar Dyrektora Gimnazjum i I miejsce w kategorii dziewcząt, wywalczyły uczennice SP w Trzemeśni, natomiast chłopcy SP w Trzemeśni zdobyli Puchar Dyrektora Gimnazjum za III miejsce. Gratulujemy!!!


XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego


Do 11 marca, uczniowie klas I - III, wykonywali prace plastyczne, aby wziąć udział w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży, na który zaproszenie wystosował Starosta Myślenicki. W tym roku konkurs przebiega pod hasłem „Powódź, pożar, dniem czy nocą – straż przychodzi ci z pomocą” . Głównym celem konkursu jest uświadomienie dzieciom i młodzieży różnorodności działań zawodu strażaka podczas pełnienia służby. Istotne jest pokazanie znaczenia jego pracy dla zapewnienia bezpieczeństwa każdemu człowiekowi. Konkurs organizowany jest, jak co roku, przez Komendę Główną PSP we współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich. Konkurs przebiega w kilku etapach: eliminacje gminne, powiatowe, wojewódzkie oraz centralne. Na każdym szczeblu konkursu, w poszczególnych jego etapach, eliminacjami kieruje komitet organizacyjny. Na etapie szkolnym wyłonione zostały cztery prace: Karolina Skałka 2a; Karolina Śmigla 2a; Martyna Lenart 3b; Sebastian Olesek 3b, które wysłano do dalszych eliminacji.

24 marca otrzymaliśmy informację z Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach, że praca Karoliny Skałki została wybrana spośród nadesłanych prac i przeszła do etapu powiatowego.


XX Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice


9 marca, zespół chłopców naszej szkoły, w składzie: Kamil Górka, Jan Jaśkowiec, Filip Klemensiewicz, Jan Skałka, Michał Suder z kl.6a, Mateusz Górka, Paweł Mistarz z kl.6b, Kacper Moryc, Arek Mazgaj z kl.5b, Michał Kozioł z kl.5a, uczestniczył w XX Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. Turniej odbył się w Hali Sportowej w Myślenicach. Wzięło w nim udział 18 drużyn ze szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Myślenice. Nasi reprezentanci otrzymali pamiątkowy puchar. Gratulujemy!!!Lekcje Żywej Historii


W dniach 16 lutego i 2 marca, uczniowie naszej szkoły, uczestniczyli w lekcjach żywej historii, na których mogli się przekonać, że tradycyjna lekcja nie jest jedyną możliwą formą przekazywania wiedzy. "Lekcje Żywej Historii" w całości sfinansowane zostały ze środków Unii Europejskiej, w ramach programu POKL – „Oddolne działania edukacyjne”. Lekcje dostosowane były do programu historii dla klas IV-VI. Zostały zorganizowane i profesjonalnie przeprowadzone przez firmę „Terra Felix” we współpracy ze szkołą. Dla każdej klasy przeznaczono dwugodzinny blok lekcyjny, podzielony na dwie części: teoretyczną oraz tę, w której prezentowano przedmioty związane z omawianą epoką. Uczniowie brali udział w lekcjach z dużym zainteresowaniem. Nie tylko mogli usłyszeć wiele nowych informacji, lecz także mieli możliwość przymierzania elementów uzbrojenia czy stroju szlacheckiego, uczestniczyć w grach, prezentacjach multimedialnych i konkursach historycznych. Dla wszystkich uczniów szkoły, pomiędzy zajęciami lekcyjnymi, odbył się pokaz walki rycerskiej. Dodatkowo każdy z uczestników otrzymał komiks historyczny utrwalający zdobytą wiedzę. Prezentacja wydarzeń historycznych w przystępny sposób ma ukazać uczniom tę dziedzinę wiedzy nie tylko jako zbiór dat i nazwisk do nauczenia, ale jako żywą i fascynującą opowieść.


więcej zdjęć
Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Ręcznej


22 lutego, zespół dziewcząt klas VI - tych w składzie: M. Podmokła,
G. Górka, K. Koloch, B. Pieron, A. Malina, M. Szydlak, S. Basista z kl.6 b, A. Bobowska, P. Skałka, M. Skałka, D. Pytlik, K. Kainka z kl.6 a, uczestniczył w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Ręcznej. Wzięły w nich udział drużyny ze szkół podstawowych Gminy Myślenice. Z pierwszego etapu nasze dziewczęta wyszły zwycięsko, wygrywając wszystkie mecze i zajmując pierwsze miejsce w grupie. Jednak
w finale, po wytrwałej i solidnej grze, nie udało im się pokonać (wynikiem 2:1) zawodniczek z SP nr 2 w Myślenicach. Ostatecznie nasze reprezentantki odniosły sukces zdobywając drugie miejsce w gminie oraz pamiątkowe medale, puchar i piłki.
Gratulujemy im wytrwałości i woli sportowej walki.Eliminacje szkolne Konkursu Recytatorskiego


16 lutego w naszej szkole po raz kolejny odbył się Konkurs Recytatorski, którego celem jest popularyzacja poezji polskiej oraz propagowanie piękna żywego słowa. Przebiegał on w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I-III i kl. IV-VI. Jury oceniało: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretację utworu, dykcję i ogólne wrażenie artystyczne. Zadaniem uczestnika konkursu było wyrecytowanie wybranego utworu poetyckiego o dowolnej tematyce, a w klasach starszych wykonawcy prezentowali dodatkowo fragment prozy. Wszyscy uczestnicy z wielkim zaangażowaniem recytowali wybrane teksty. Konkurs przebiegał w miłej i sympatycznej atmosferze. Główną nagrodą było zakwalifikowanie się do konkursu gminnego oraz nagrody książkowe dla najlepszych i dyplomy dla wyróżnionych. Gratulujemy!!!


Zabawa karnawałowa


Ferie, ferie i po feriach. Można by rzec – szara rzeczywistość,…ale nie w naszej szkole, która w poniedziałek 14.02.2011 r. została opanowana przez bajkowe postacie. Kogo u nas nie było!!! Księżniczki, wróżki, motyle, zebry, Czerwony Kapturek, muszkieterowie, Indianie, kowboje, stróże prawa, Spider-Mani, a nawet miłośnicy karate z czarnym pasem! Oni i inne równie kolorowe postacie, których nie sposób spamiętać, przechadzali się korytarzami naszej szkoły, a miejscem zlotu była sala gimnastyczna. Harcom, tańcom, śpiewom i dobrej zabawie nie było końca. Makarena, pociąg, kaczuszki i tańce nowoczesne były doskonale znane naszym bohaterom. Zabawę karnawałową prowadził zespół Silvestro Band. Karnawał to czas dobrej zabawy. Nasi uczniowie klas I – III pokazali, jak można bawić się doskonale!!!!!


więcej zdjęć
XI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek "Hej kolęda"


21 stycznia 2011 r. w głogoczowskim Domu Kultury odbył się XI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek Szkół Podstawowych i Gimnazjów "Hej kolęda". W konkursie wzięło udział 15 reprezentacji szkół podstawowych i 11 gimnazjalnych. Szkołę Podstawową z Trzemeśni reprezentowała Weronika Kęsek z klasy IV a, która zdobyła I nagrodę w kategorii solistów szkół podstawowych. Z tej okazji, tydzień później, 28 stycznia wystapiła na koncercie laureatów oraz odebrała dyplom i nagrodę.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.


Konkurs literacko – plastyczny "Zaczytana Zakładka"


Uczniowie z trzecich klas naszej szkoły, przystąpili do konkursu literacko – plastycznego, zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I. Gałczyńskiego w Krakowie. Organizatorzy pragną zachęcić młodsze dzieci do umiłowania czytelnictwa, poznawania literatury dziecięcej oraz rozwijania zdolności plastycznych. Warunkiem uczestnictwa jest przygotowanie krótkiego opowiadania o swojej ulubionej książce i zakładki do niej, która będzie ilustracją do książki. Technika plastyczna i forma przygotowania zakładki jest dowolna. Opowiadanie powinno być czytelnym rękopisem, obejmującym około dwie strony formatu A 5. Uczestnik konkursu powinien przeczytać swoją ulubioną książkę.

Ze SP w Trzemeśni wysłano na konkurs prace uczniów:
Karolina Kurek - kl. III a; Grzegorz Grzesik - III a; Karol Batko - kl. III a;
Andrzej Wajda - kl. III b; Aleksandra Hujdus - kl. III b;


W świątecznym nastroju


Ostatni dzień przed feriami świątecznymi, upłynął nam w miłej i serdecznej atmosferze. Po spotkaniach wigilijnych z wychowawcami w klasach, wszyscy wzięli udział w uroczystym apelu z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy IV a, pod opieką wychowawczyni, przygotowali inscenizację o tematyce świątecznej, będącą zarazem prezentacją klasy. W imieniu Rady Rodziców życzenia złożyła pani Monika Horecka, a w imieniu Dyrekcji szkoły, pani dyrektor mgr Anna Skóra. Nastąpiło też wręczenie nagród uczniom wyróżnionym w konkursach szkolnych.
Po apelu odbyło się spotkanie wigilijne pracowników szkoły, w którym uczestniczyli zaproszeni, emerytowani nauczyciele. Była to okazja do wspólnego spotkania, rozmów, wspomnień oraz życzeń świąteczno-noworocznych.


więcej zdjęć
Okres świąteczny w Szkole Podstawowej w Trzemeśni....


czas zacząć. Oto w głównym holu szkoły stanęła piękna choinka. Żywe drzewko jodłowe sprezentował szkole pan leśniczy Stanisław Suder, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. Przystrojeniem gałązek w światełka, łańcuchy i bombki zajęła się pani dyrektor Anna Skóra, pani sekretarka Anna Mazur, a także dzieci z klasy I b, które zrobiły kolorowy, papierowy łańcuch. Choinka prezentuje się pięknie i wnosi w nasze szkolne życie atmosferę świąt i urok Bożego Narodzenia.


Myśląc o wszystkich związanych z naszą szkołą w różnoraki sposób składamy: Najserdeczniejsze życzenia, Cudownych Świąt Bożego Narodzenia.


więcej zdjęć
Sukces w konkursie "Anioły, Aniołki Bożonarodzeniowe"


Reprezentantka naszej szkoły, Marysia Górka z klasy II a, zdobyła II miejsce w konkursie plastycznym, zorganizowanego dla klas I - III Szkół Podstawowych Gminy Myślenice i Sułkowic.

20 grudnia uczestniczyła w podsumowaniu, które odbyło się w Szkole Podstawowej w Jaworniku, będącej organizatorem konkursu. Marysia otrzymała tam pamiątkowy dyplom i nagrodę. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


Spotkanie z przedstawicielką Komendy Powiatowej Policji


W dniu 20 grudnia 2010 rok wystąpiła w szkole z 30 minutową prelekcją pani policjant mł. asp. Ewa Nalepa z Wydziału Prewencji KPP w Myślenicach. Przedstawiła uczniom klas 6 listę zagrożeń, z którymi mogą spotkać się w wirtualnej sieci internetowej. Omówiła sposoby ich rozpoznawania, unikania, a jeśli już zostaną bezpośrednio na nie narażeni, sposoby walki z nimi. Zwróciła uwagę na takie zagrożenia jak – narkomania, pornografia, pedofilia, wymuszenia, zastraszanie. Uczniowie wysłuchali prelegentki z uwagą. Miejmy nadzieję, że pozostanie to na długo w ich świadomości.
Dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji w Myślenicach za wsparcie w naszej szkole procesu edukacji o potencjalnych zagrożeniach nieletnich.


Z wizytą w Domu Dziecka


Dnia 15 grudnia uczniowie z naszej szkoły spotkali się z chłopcami z Domu Dziecka. Wyjazd do Pawlikowic poprzedzony był akcją Zbieramy słodycze. Za pieniądze, które uczniowie uzbierali kupiliśmy środki czystości, bardzo potrzebne wychowankom Domu Dziecka.
Uczestnicy Kółka Dramatycznego wraz z opiekunem mgr Agnieszką Jasek, przygotowali krótkie jasełka. Później było wspólne kolędowanie i kolacja. Nasi uczniowie otrzymali kartki świąteczne i aniołki wykonane przez chłopców z Domu Dziecka. Spotkanie to długo pozostanie w naszej pamięci.Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Koszykówce


14 grudnia, zespół dziewcząt, a 16 grudnia zespół chłopców klas VI - tych i V - tych, uczestniczył w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Mini Koszykówce. Wzięły w nich udział drużyny ze szkół podstawowych Gminy Myślenice. Reprezentantki SP w Trzemeśni to: M. Podmokła, G. Górka, K. Koloch, B. Pieron, A. Malina, M. Szydlak, S. Basista z kl.6b, A. Bobowska, P. Skałka, D. Pytlik z kl.6a, G. Żądło, N. Wawro z kl.5b.
Zespół chłopców wystapił w składzie: Kamil Górka, Jan Jaśkowiec, Filip Klemensiewicz, Mikołaj Niżnik, Jan Skałka, Michał Suder, Dariusz Marondel
z kl.6a, Mateusz Górka, Paweł Mistarz z kl.6b, Jakub Malinowski, Dawid Ulman z kl.5a. W wyniku wytrwałej rywalizacji nasze reprezentacje odniosły sukces: dziewczęta zajęły drugie, a chłopcy trzecie miejsce w gminie, zdobywając pamiątkowe puchary i piłki do koszykówki.Konkurs plastyczny "Anioły, Aniołki Bożonarodzeniowe"


Uczniowie z najmłodszych klas naszej szkoły, przystąpili do konkursu plastycznego, zorganizowanego dla klas I - III Szkół Podstawowych Gminy Myślenice i Sułkowic pod patronatem Burmistrza MiG Myślenice oraz Starosty Powiatu Myślenickiego. Celem konkursu jest przede wszystkim kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz rozwijanie twórczej aktywnosci dzieci. 6 grudnia do Szkoły Podstawowej w Jaworniku, która jest organizatorem konkursu, wysłane zostały przepiękne aniołki wykonane przez uczniów klas I - III.
Prace (przedstawiciele każdej z klas I - III) wykonane przez uczniów SP w Trzemeśni, które zostały wysłane na konkurs: Weronika Urbanik - kl. I a; Oliwia Horecka - kl. I b; Marysia Górka - kl. II a; Martyna Kozaczyk- kl. II b; Jagoda Skóra - kl. III a; Gabriela Niżnik - kl. III b;


Mikołajki


6 grudnia obchodzimy Dzień Świętego Mikołaja. Rano wszystkie dzieci po przebudzeniu zaglądały pod poduszki. Większość znalazła tam prezenty. W ten dzień dzieci muszą także uważać na swoje zachowanie. Bo święty Mikołaj w swoim worku ma nie tylko prezenty, ale i rózgę. Grzeczne dzieci dostają od Mikołaja prezenty, natomiast te mniej grzeczne – rózgę. Również naszą szkołę odwiedził Mikołaj w towarzystwie psotnego diabełka, sprawiając swoją wizytą
wiele radości, szczególnie najmłodszym uczniom. To właśnie ich odwiedził w klasach, obdarowując słodką niespodzianką, gdyż wszyscy zgodnie twierdzili, że byli bardzo grzeczni.Akademia z okazji Święta Niepodległości


11 listopada kolejny raz obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Znaczenie posiadania suwerennego państwa dla pełnego rozwoju narodu uzmysłowił 123-letni okres niewoli naszego kraju. 10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 92. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie klas V i VI przypomnieli nam lata niewoli naszego kraju, począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestała istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie, aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności. Pieśni patriotyczne i recytowane wiersze wspomagane oprawą muzyczną uzmysłowiły oglądającym, że raz zdobyta wolność i niepodległość nie jest wartością czasową, tylko czymś danym i zadanym, co trzeba pielęgnować.Ślubowanie klas I-szych


W piątek, 29 października odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych, którzy zobowiązali się godnie reprezentować swoją szkołę, cenić najwyższe wartości człowieka i Polaka oraz szanować swoich nauczycieli i wychowawców. Dzieci z klas pierwszych ślubowały w obecności dyrekcji, swoich wychowawczyń, a także zaproszonych rodziców. Uroczyste przyjmowanie pierwszaków do społeczności szkolnej jest ważnym wydarzeniem dla najmłodszych uczniów. Spotkanie rozpoczęło się wprowadzeniem sztandaru i wysłuchaniem hymnu narodowego. Uczniowie klas pierwszych w galowych strojach, zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem pań: mgr Renaty Makselan i mgr Barbary Skałki. Podniosłym momentem było ślubowanie pierwszoklasistów składane na sztandar szkoły, a także pasowanie ich na uczniów. Ceremonii tej dokonała pani dyrektor mgr Anna Skóra, poprzez dotknięcie ramienia każdego pierwszaka ogromnym ołówkiem oraz wręczenie dyplomu. Po części oficjalnej, na wszystkich pierwszoklasistów czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.


więcej zdjęć
Spotkanie uczniów z Adamem Ryszardem Fajferem


24 października odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów z pisarzem. Adam Ryszard Fajfer pisze wiersze, opowiadania, fraszki i bajki dla dzieci. Jest twórcą, który osobiście znał Jana Pawła II. Napisał o nim kilka książek. Ostatnią książkę związaną z papieżem zatytułował: ,, O Janie Pawle II, który zło, dobrem zwyciężał”. Podczas spotkania poeta opowiadał o swoich zainteresowaniach poezją, wspominał dzieciństwo, swoją rodzinę, Karola Wojtyłę, przytaczał myśli innych pisarzy i bliskich osób. Mówił o swojej przygodzie pisarskiej trwajacej ponad 50 lat, podkreślając znaczenie zdolności, talentu, natchnienia jakim jest człowiek i przyroda oraz mozolnej twórczej pracy. Uczniowie zadawali mu pytania, dotyczące przede wszystkim jego pracy, na które interesująco odpowiadał, nawiązując często do swoich wierszy i przytaczając ich fragmenty. Zaprezentował tomiki swoich wierszy. Chętni uczniowie mieli możliwość kupienia jego książek z dedykacją i autografem. Wśród książek, które przedstawił dzieciom były m.in. następujące tytuły: „Kulka Mądralka”, „Ciesz się syneczku, że ci świeci słoneczko”, „ Rozmowy z córeczką”, „ Za co dzieci kochają Jana Pawła Drugiego”, "O Robusiu, który chciał wszystko wiedzieć" i in. Spotkanie było ciekawe i pouczające. Odbyło się w przyjaznej i miłej atmosferze.Dzień Edukacji Narodowej


14 października jest od lat ustanowionym Dniem Edukacji Narodowej. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, podczas której dzieci zaprezentowały swoim nauczycielom specjalnie przygotowane zabawne przedstawienie. Następnie w imieniu uczniów życzenia złożyła Martyna Podmokła, a w imieniu Rady Rodziców p. Magdalena Batko w towarzystwie p. Moniki Horeckiej oraz p. Jacka Dąbrowskiego. W swoim wystąpieniu pani dyr. Anna Skóra podziękowała nauczycielom za pracę nad wychowaniem uczniów, wręczyła wyróżnionym nauczycielkom okolicznościowe nagrody, życząc wielu sukcesów całej społeczności szkolnej.


Wodne warsztaty "Kropla do kropli"


7 października, grupa uczniów klas V - VI, uczestniczyła w warsztatach ekologicznych przeprowdzonych na terenie szkoły przez p. M. Jaśkowiec. Zajęcia trwały trzy godziny lekcyjne. Ich program obejmował nastepujace zagadnienia:
rola wody w istnieniu życia na Ziemi, chemia wody, wykorzystanie wody w życiu codziennym i gospodarce, skąd się bierze woda do picia, woda pitna w niebezpiczeństwie, działalność Miejskiego Zakładu Wodociagów i Kanalizacji w Myślenicach. Uczestnicy warsztatów uczyli się poprzez zabawę i aktywne uczestnictwo. Trójka z nich będzie miała możliwość walki o cenne nagrody rzeczowe biorąc udział w Gminnym Turnieju Wiedzy i Umiejętności, podsumowującym warsztaty "Kropla do kropli".


Odwiedzamy ciekawe zakątki Małopolski


Tradycyjnie miesiąc wrzesień i październik to pora szkolnych wycieczek. Klasy czwarte już we wrześniu odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne w Czasławiu. Korzystając z dobrej pogody, ich starsi koledzy również udali się na zaplanowane wycieczki, tym razem krajoznawczo - turystyczne. Klasy piąte wybrały się na Lubomir, aby obejrzeć niedawno wybudowane obserwatorium astronomiczne. Szóste natomiast pojechały w Tatry. Uczniowie odwiedzili Tatrzański Park Narodowy, wędrując z przewodniczką szlakiem turystycznym nad Morskie Oko i Czarny Staw. Po całodziennej wyprawie wrócili zmęczeni, ale pełni wrażeń. Wszelkie trudy i wysiłek zostały nagrodzone słoneczną pogodą i wspaniałymi widokiami skapanych w słońcu Tatr, Morskiego Oka i Czarnego Stawu.


Akcja "Sprzątanie świata" w szkole


Tegoroczna akcja "Sprzątanie Świata - Polska" odbywała się w dniach 17-19 września pod hasłem: Chrońmy bioróżnorodność - segregujmy odpady. Z tej okazji w naszej szkole w dniu 17 września odbyły się zajęcia, których celem było zwrócenie uwagi na problemy ekologiczne, konieczność ograniczania ilości odpadów , ich właściwego składowania i przetwarzania. Uczniowie klas IV - VI opracowywali i wykonywali plakaty poświęcone ochronie powietrza, wody i gleby. Następnie odbył się apel, na którym uczennice klasy VI b przypomniały historię akcji "Sprzątanie świata" i jej idee, natomiast poszczególne klasy zaprezentowały swoje plakaty. Po apelu niektórzy wyruszyli na sprzątanie terenów przyszkolnych, starając się kolejny raz doprowadzić do porządku otoczenie, w którym najczęściej przebywają. Pamiętajmy, że akcja "Sprzątanie Świata" to nie jednorazowy zryw, ale działania wpływające na wyrobienie właściwych postaw i zachowań, będących w przyszłości stylem naszego zycia.


Turniej ORLIKA o Puchar Premiera Donalda Tuska


14 września 2010 roku, na obiektach sportowych "Orlik" przy SP nr 3 oraz boisku sportowym SP nr 2 w Myślenicach, odbyły się zawody w piłce nożnej Turniej ORLIKA o Puchar Premiera Donalda Tuska. Chłopcy z naszej szkoły wystapili w dwóch kategoriach wiekowych: 10-11 lat i 12-13 lat. Konkurencja była bardzo duża, bo w obu grupach zgłosiło sie po kilkanaście zespołów. Ostatecznie uczniowie klas V-tych zajęli V miejsce (na szczególne wyróznienie zasługuje Kacper Moryc z kl. Vb, który zdobył 4 gole) natomiast starsi chłopcy zajęli X miejsce. Z okazji swojego debiutu na zawodach międzyszkolnych, drużyna młodszych chłopców, dzięki działaniom osób wspomagających naszą szkołę, otrzymała wspaniałe stroje piłkarskie ufundowane przez firmę PESMENPOL. Wszystkie drużyny, które wystartowały w turniejach eliminacyjnych na Orlikach otrzymały pamiątkowe koszulki od partnera turnieju - PZU.
Udział w XX Małopolskim Zlocie Szlakami Walk Partyzanckich na Suchej Polanie - wrzesień 2010


Dnia 11.09.2010 roku o godzinie 11:00 odbyła się uroczystość na Suchej Polanie, której celem było upamiętnienie walk oddziału AK oraz pacyfikacji wsi dokonanej przez okupanta niemieckiego. Obchody te nazwano Małopolskim Zlotem Szlakami Walk Partyzanckich. Uczestniczyli w nim władze powiatu i gminy, młodzież wraz ze Sztandarami ze szkół (również naszej), harcerze, żołnierze, kombatanci. Obchody te odbyły się już po raz dwudziesty. Uroczystość rozpoczęła się polową Mszą Świętą za walczących podczas ciężkich walk partyzanckich w 1944 roku.
Po Mszy odbył się apel poległych a następnie kompania Wojska Polskiego oddała salwę honorową za poległych. Spotkanie zostało zakończone ogniskiem oraz degustacją grochówki.


Rozpoczęliśmy rok szkolny 2010/2011


1 września 2010 roku, po mszy św. w kosciele, spotkalismy się po raz pierwszy
w nowym roku szkolnym. Wszystkich, a szczególnie uczniów klas pierwszych, powitała pani dyrektor mgr Anna Skóra. Następnie uczniowie udali się do klas, gdzie wychowawcy zapoznali ich z najistotniejszymi informacjami związanymi
z rozpoczęciem roku szkolnego.

Życzymy wszystkim dużo radości, udanego i bezpiecznego roku oraz wielu sukcesów.Wydarzenia roku szkolnego 2009/2010 (w tym Zielona szkoła w Łebie)