WYDARZENIA ROKU SZKOLNEGO 2011/2012Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012


Po całorocznej, wytężonej pracy wreszcie nadeszły oczekiwane przez wszystkich wakacje. 29 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego z pożegnaniem klas szóstych, w którym uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i rodzice.

Po obejrzeniu części artystycznej, byliśmy świadkami uroczystej przysięgi w wykonaniu uczniów klas szóstych oraz przekazania sztandaru i insygniów władzy młodszym koleżankom i kolegom. Głos zabrali rownież uczniowie piątej klasy prezentując krótki program artystyczny i obdarowując tegorocznych absolwentów drobnymi upominkami.

Istotnym punktem uroczystości było wręczenie uczniom przez panią dyrektor nagród i wyróżnień za szczególne osiągnięcia w nauce oraz podziękowania dla nauczycieli i uczniów za całoroczną pracę i życzenia udanych wakacji.

Jeszce tylko ostatnie spotkania z wychowawcami, odebranie świadectw, a także nagród oraz listów pochwalnych i można rozpocząć zasłużone wakacje.
Spotkamy się w szkole we wrześniu. Do zobaczenia wkrotce.


więcej zdjęć
Zielona szkoła w Chłapowie 2012 r.


15 czerwca (piątek)


Po emocjach związanych z jazdą "odlotowym", komfortowym autokarem dotarliśmy w szybkim tempie nad morze. Okazało się, że przyjechaliśmy zbyt szybko i spowodowało to trochę zamieszania z zakwaterowaniem. Tak więc udaliśmy się najpierw na powitanie morza, potem śniadanie i wreszcze mogliśmy zająć swoje pokoje.

Na szczęście aura wynagrodziła nam trudy podróży, gdyż zrobiło się ciepło i świeciło słońce. Nie było więc za wiele czasu na rozpakowanie, bo postanowiliśmy wykorzystać słoneczną pogodę. Powędrowaliśmy do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie, a stamtąd na plażę. Chętni do kąpieli wzięli udział w zajęciach na basenie. Oczywiście, jak to zwykle pierwszego dnia niektórzy "musieli" być wszędzie.


pierwszy dzień w Chłapowie

16 czerwca (sobota)


Dzisiaj kolejny dzień wrażeń turystycznych. Korzystając z pogody, uznaliśmy, że pora sprawdzić kondycję w dłuższej pieszej wycieczce brzegiem morza na przylądek Rozewie, który słynie z tego, że jest najdalej wysuniętym na północ punktem Polski. Tam weszliśmy na szczyt latarni morskiej, aby podziwiać z góry panoramę okolicy.

Po obiedzie kolejne wyjście, a raczej zejście (po 199 schodach) nad morze. Tu odbył się konkurs na rzeźbę z piasku. Artystów i ich prace można podziwiać na zdjęciach. Najodważniejsi, czyli prawie wszyscy, skorzystali z możliwości kapieli w morzu. Po konkursie chłopcy rozegrali mecz piłki nożnej jako wstęp do wieczornego Euro, kiedy to większość z nas z nadzieją usiadła przed telewizorem, aby kibicować polskiej drużynie. Niestety....


drugi dzień w Chłapowie

17 czerwca (niedziela)


Byliśmy na całodziennej wycieczce w Trójmieście. W Gdyni dołączyła do nas pani przewodniczka, która dostarczyła nam wielu ciekawych i nieznanych informacji. Najpierw dotarliśmy na Westerplatte, gdzie większość była po raz pierwszy. Oprócz historii pomnika, wszystkich zainteresowała widoczna po drugiej stronie kopuła PGE ARENA Gdańsk. Z okien autokaru obejrzeliśmy też Port Północny oraz wspaniały ogród i katedrę w Oliwie. Następnie udaliśmy się do Gdańska. Spacerując po Starówce, podziwialiśmy piękne kamieniczki i słuchaliśmy opowieści przewodniczki o historii tego miasta i jego zabytkach. I tutaj nie zabrakło akcentów związanych z piłką nożną, gdyż na ulicach spotkać można było wielu kibiców z krajów biorących udział w Euro 2012.

W Gdyni zatrzymaliśmy się przy Skwerze Kościuszki, aby zwiedzić "Dar Pomorza"i pospacerować po porcie jachtowym. Był to dla niektórych dość intensywnie spędzony dzień, ale po powrocie do ośrodka szybko odzyskali siły. Pozdrawiamy.


trzeci dzień w Chłapowie

18 czerwca (poniedziałeka)


Od rana wśród uczestników zielonej szkoły rozeszła się wiadomość, że po obiedzie odbędzie się ich "chrzest". Niektórzy z niepokojem pytali, co to takiego i czy wszyscy muszą w nim brać udział, ale nikt nie wiedział dokładnie, na czym chrzest będzie polegał. Na szczęście możliwość wyjścia na plażę i kąpieli morskich sprawiła, że te niepokoje odsunięte zostały na plan dalszy.

Wróciły po południu, kiedy to cała nasza gromada udała się ponownie na plażę. Tam wkrótce pojawił się władca mórz i oceanów - Neptun wraz ze swoją świtą i przystapił do rytualnego chrztu. Było wiele śmiechu i radości, a na koniec wszyscy otrzymali dokument potwierdzający uzyskanie tytułu Wilka Morskiego. Dalszą część popołudnia spędziliśmy na czytaniu wierszy o tematyce morskiej i własnych próbach poetyckich związanych z morzem. Chłopcy zgodnie z codzienną tradycją rozegrali mecz piłki nożnej na plaży, pozostali zadowolili się piłką siatkową.


czwarty dzień w Chłapowie

19 czerwca (wtorek)


Po wcześniejszym śniadaniu pojechaliśmy na wycieczkę autokarową na Półwysep Helski (a raczej Mierzeję Helską). Naszym punktem docelowym był ostatni jego fragment - Hel. Tam po krótkim spacerze wzdłuż wybrzeża poszliśmy obejrzeć Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu, gdzie wysłuchalismy prelekcji na temat fok szarych, a następnie uczestniczyliśmy w ich karmieniu, pokazach umiejętności oraz zabiegach wspomagających zdrowie fok.

Z Fokarium udaliśmy się na nabrzeże, skąd stateczkiem "Santa Teresa" popłynęliśmy w krótki rejs po morzu. Była to nielada przygoda, ale jak na ochrzczone poprzedniego dnia "wilki morskie" przystało, mimo kołyszących fal, wszyscy znieśli ją doskonale.

Popołudnie to kolejne wyzwania. Zaraz po obiedzie nauka tańców prowadzona przez instruktora, a następnie już na plaży, międzygrupowy turniej zabaw ze współzawodnictwem. Wieczorem już tylko najwytrwalsi uczestniczyli w dyskotece.


piąty dzień w Chłapowie

20 czerwca (środa)


Koniec naszego pobytu w Chłapowie zbliża się nieubłaganie. Jak co rano grupa chętnych rozpoczęła dzień biegiem i ćwiczeniami na plaży. Najwyższy czs poznać najbliższą okolicę. Podzieleni na grupy poszliśmy na wycieczkę do Władysławowa. Każdy zespół wyznaczył sobie swoją trasę, korzystając z planu miasta. Wszyscy spotkali sie w porcie rybackim, gdzie mieli za zadanie przeprowadzić wywiad z rybakami na temat ich pracy.

Po obiedzie kolejna lekcja tańca i zajęcia kick-boxingu, a następnie ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Wieczorem dalszy ciąg poznawania ciekawych zakątków okolicy - przejście Wąwozem Chłapowskim w stronę morza. Tam z niecierpliwością oczekiwaliśmy na zachód słońca. Ale warto było, bo w międzyczasie na niebie widoczna była tęcza, a i słońce przepięknie się z nami pożegnało.


od poranka do zachodu słońca w Chłapowie

21 czerwca (czwartek)


Ostatni dzień upłynął nam pod znakiem rekreacyjno-spacerowo-sportowym. Rano pakowanie, a potem rozgrywki sportowe przy ośrodku i w trakcie wyjścia nad morze. Tam też delegacje grup uczestniczyły w quizie sprawdzającym wiadomości zdobyte w czasie pobytu na "zielonej szkole". Po powrocie do ośrodka kolejny konkurs, tym razem plastyczny "Pejzaż nadmorski", dla wszystkich uczestników.

Jeszcze tylko drobne zakupy przed wyjazdem, rozdanie dyplomów i słodkich nagród dla zwycięzców konkursów: na wiersz o tematyce morskiej; rzeźbę z piasku; rysunek "Pejzaż nadmorski"i in.

Ostatni akcent naszego pobytu w Chłapowie to pożegnanie z morzem. No i już jesteśmy gotowi do powrotu. Wyjazd z Chłapowa planujemy na 19.00. Pozdrawiawmy Trzemeśnię.


ostatni dzień w Chłapowie
I Turniej o Puchar Prezesa LKS Skalnik


W niedzielę, 10 czerwca, na stadionie Skalnika w Trzemeśni, odbył się I Turniej o Puchar Prezesa LKS Skalnik. Była to pierwsza tego typu impreza w naszej okolicy. W rozgrywkach piłki nożnej rywalizowali trampkarze ze szkół podstawowych z Trzemeśni, Zasani oraz Poręby. Współorganizatorem oraz sponsorem nagród w turnieju było Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich.

Szkołę Podstawową w Trzemeśni reprezentowały dwie drużyny. Jedna z nich zdobyła drugie miejsce w turnieju, a druga czwarte. Wszystkie zespoły otrzymały wspaniałe puchary i zestawy piłek. Zarówno zawodnicy jak i kibice mieli okazję do miłego i aktywnego spędzenia niedzielnego popołudnia.


Komers klas szóstych


Dnia 5 czerwca 2012 r. w godzinach od 17.00 – 20.00 odbyła się w naszej szkole zabawa pożegnalna klas szóstych. Uczestniczyli w niej rodzice, uczniowie i wychowawcy Bawiono się w pięknie udekorowanej (balonami, papierowymi serpentynami) sali, przy współczesnej muzyce. Rodzice przygotowali swoim pociechom poczęstunek oraz napoje.

Przeprowadzono wesołe konkursy typu taniec na gazecie z balonem, karmienie ciastem przy zakrytych oczach, jedzenie plasterka cytryny. Podobały się również te, które polegały na owijaniu wybranych uczniów papierem toaletowym, aby upodobnić ich do postaci egipskich mumii; owe zabawy uatrakcyjniły spotkanie.

Wybrano królową i króla klasy: w klasie VI a zostali nimi Weronika Podmokła i Szymon Jasek, w klasie VI b Gabriela Żądło i Kacper Moryc. Zwycięzcy obdarowani zostali kolorowymi naklejkami.

Należy dodać, że większość uczniów zaprezentowała się w eleganckich i pomysłowych strojach. Zabawa ta, na pewno zapadnie w pamięci uczestników, gdyż większą część wieczoru spędzili na tańcach i wspólnej zabawie, ktora była urozmaicona i niezmiernie wesoła.


więcej zdjęć
Piknik Rodzinny 2012


Tradycją naszej szkoły stał się coroczny Piknik Rodzinny zorganizowany w tym roku 3 czerwca. Impreza ta była okazją do wspólnej zabawy i serdecznych rodzinnych spotkań uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli. W trakcie świętowania tego pięknego dnia naszą szkołę odwiedzili goście z Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, m.in. pan Rozwadowski, który podsumował konkurs „Rodzina najcieplejszym miejscem pod słońcem” oraz wręczył laureatom naszej szkoły nagrody.

Dla wszystkich zebranych przygotowano szereg atrakcji. Pierwszym punktem programu były występy artystyczne uczniów naszej szkoły. Wykonawcy zachwycili publiczność wykonaniem układów tanecznych, śpiewem i recytacją. Potem uczniowie wzięli udział w konkurencjach sportowo-rekreacyjnych.

Nie zabrakło również poczęstunku, każdy mógł skosztować przepysznych ciast upieczonych przez mamy naszych uczniów. Oprócz słodkości były też gorące i zimne napoje, frytki, kiełbaski i oscypki z grilla. Była też loteria fantowa. Każdy los wygrywał. Fanty na loterię zgromadziliśmy dzięki pomocy i wsparciu naszych sponsorów. Wszystkim, którzy spędzili z nami to niedzielne popołudnie i włączyli się w organizację pikniku serdecznie dziękujemy. Zapraszamy już za rok!


więcej zdjęć
Etap powiatowy XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego


4 czerwca Natalia Wawro z kl. I a oraz Krystian Górka z kl. I b odebrali dyplomy i nagrody za wykonanie pracy plastycznej w XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży, pod hasłem „20 lat Państwowej Straży Pożarnej - jak nas widzą tak nas malują". Prace tej dwójki uczniów naszej szkoły przeszły od etapu szkolnego do gminnego, a następnie powiatowego, gdzie otrzymały wyróżnienie.

Nagrodzeni uczniowie mieli również możliwość odwiedzenia siedziby Straży Pożarnej w Myślenicach, co było dla nich dodatkowym wyróżnieniem i atrakcją.


Dzień Dziecka pod hasłem „Żyjemy zdrowo i radośnie”


Tegoroczny Dzień Dziecka w naszej szkole odbył się pod hasłem „Żyjemy zdrowo i radośnie”. Każda klasa została podzielona na zespoły. Zespół „sportowców” wziął udział w konkurencjach sprawnościowo-intelektualnych. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat zdrowego odżywiania, bezpieczeństwa i ekologii. Zespół „podstawowy” przygotował plakat o zdrowym stylu życia oraz zdrowe przekąski. Były wśród nich wyśmienite sałatki owocowe i fantazyjne kanapki.

Praca zespołów była oceniana przez jury, które wyłoniło „Mistrzów zdrowego stylu życia”. Zostali nimi uczniowie klasy III b w kategorii klas I-III
oraz VI b w kategorii klas IV-VI. Podczas krótkiego apelu nagrody odebrały wyróżnione zespoły, a także poszczególni laureaci konkursów, które odbyły się w naszej szkole w ostatnich dniach maja.

Dzień dla wszystkich był pełen niezapomnianych wrażeń, ale przede wszystkim mogliśmy uświadomić sobie czy rzeczywiście dbamy o zdrowy styl życia.


więcej zdjęć
Konkurs wiedzy o Januszu Korczaku


W dniu 30 maja w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o życiu i działalności wybitnego pedagoga, obrońcy praw dziecka i lekarza - Janusza Korczaka. Został on zorganizowany w związku z obchodami Roku Korczaka. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV– VI. Jego celem było m.in.: włączenie się w obchody Roku Janusza Korczaka, kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia, poszerzanie wiedzy uczniów poprzez zapoznanie się z życiem i twórczością oraz zasługami Janusza Korczaka. Uczniowie pracowali
w 5 – osobowych drużynach z każdej klasy.

Tematyka konkursu obejmowała życie i twórczość Janusza Korczaka. Konkurs przebiegał w trzech etapach. W pierwszym etapie uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące najważniejszych wydarzeń z życia Janusza Korczaka. W drugim etapie pracowali w oparciu o słynne sentencje wielkiego pedagoga. Trzeci etap to ocena jury plakatów do wybranej sentencji Janusza Korczaka. Po sprawdzeniu wiedzy uczestników konkursu oraz zapoznaniu się ze zgłoszonymi do konkursu pracami plastycznymi wyłoniono laureatów. Oto oni:I miejsce: klasa V b; II miejsce: klasa VI b; III miejsce: klasa IV a.


XVIII Miejsko - Gminny Konkurs Matematyczny i Ortograficzny


W dniach 16 i 17 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursach zorganizowanych dla klas III szkół podstawowych pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. Uczestnicy zmagali się z różnego typu zadaniami konkursowymi. W jednym dniu prezentowali swoją wiedzę na Konkursie Matematycznym, gdzie Rafał Boroń z kl. III b otrzymał wyróżnienie. W następnym dniu odbył się Konkurs Ortograficzny.

28 maja najlepsi z uczestników wzięli udział w spotkaniu, na którym otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy i życzymy wszystkim uczestnikom dalszych sukcesów !


Uczciliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja


Już w piątek, 30 kwietnia, w naszej szkole uczestniczyliśmy w obchodach tak ważnego dla Polaków święta, jakim jest 221. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

To pierwsza w Europie, a druga na świecie ustawa zasadnicza, ustalająca podstawy ustrojowe w nowożytnej Polsce. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez p. A. Jasek i uczniów klasy Vb, na której przypomnieli wszystkim jakże istotne wydarzenie z historii naszego kraju, jakie powinniśmy znać.


Dzień Ziemi w naszej szkole


Każdego roku 22 kwietnia cały świat obchodzi Międzynarodowy Dzień Ziemi. Po raz pierwszy obchodzono ten dzień w USA, dopiero z czasem idea świętowania Dnia Ziemi przyjęła się na całym świecie. W 1990 roku obchodzono po praz pierwszy Dzień Ziemi w Polsce.

W naszej szkole także obchodzimy Święto Ziemi. W ramach obchodów tego dnia 20 kwietnia zostały zorganizowane lekcje o problematyce ekologicznej. Wzięliśmy także udział w akcji sprzątania z okazji Dnia Ziemi. Oczyszczaliśmy okolice szkoły, pobocza dróg a także pobliski las. Pomimo zakazu wyrzucania śmieci, z roku na rok jest ich ciągle więcej.

Na pewno tak przeprowadzona akcja uświadomiła wielu uczniom, że dbanie o naszą planetę należy do nas wszystkich i jest naszym obowiązkiem.


Kampania "Pola Nadziei 2012" - na rzecz Stowarzyszenia "Bądźmy Razem" Stowarzyszenie Hospicyjne w Wiśniowej


Pola Nadziei to coroczna kampania zapoczątkowana 15 lat temu przez krakowskie Hospicjum im. św. Łazarza. Od 2003 roku Pola Nadziei są również realizowane przez Hospicja i organizacje wspierające opiekę hospicyjną z innych miejscowości Polski. Stowarzyszenie Hospicyjne „Bądźmy Razem” po raz drugi organizuje akcję zbierając fundusze na pomoc nieuleczalnie chorych i wsparcie rodzin. Ich celem jest wspomaganie przede wszystkim podopiecznych Hospicjum Domowego Królowej Apostołów z Wiśniowej, które każdego dnia niesie pomoc medyczną, psychologiczną i duchową ciężko chorym dzieciom i dorosłym. Obecnie pod opieką hospicyjną jest 22 dzieci i 40 dorosłych. Opieka hospicyjna jest udzielana chorym bezpłatnie.

Znakiem kampanii są żonkile - międzynarodowy symbol nadziei. Przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Wiosną, kiedy żonkile kwitną - zbierane są fundusze na wsparcie opieki hospicyjnej, promowana jest idea i metody opieki hospicyjnej. Wszystkie te działania mają służyć przede wszystkim uwrażliwianiu dzieci i młodzieży na potrzeby osób chorych, niepełnosprawnych, starszych oraz propagowaniu pomagania osobom potrzebującym wsparcia.

Chcąc wesprzeć tę kampanię w Trzemeśni, uczniowie Szkoły Podstawowej, Gimnazjaliści oraz pensjonariusze DPS-u "Biały Potok" wykonywali krepinowe żonkile. Aby zwiększyć efektywność działań połączono siły pokoleń. Podczas dwóch kilkugodzinnych spotkań uczennice klas V i VI SP w Trzemeśni wraz z pensjonariuszami DPS-u "Biały Potok" wykonywały kwiaty, które zostaną rozdane przez wolontariuszy w czasie kwest. Razem wykonano 750 kwiatów.
Cicho grająca, nastrojowa muzyka, miła atmosfera i uśmiech towarzyszyły tej pracy, czas płynął bardzo szybko ... a żonkili przybywało.


Apel poświęcony Januszowi Korczakowi


Dnia 18 kwietnia odbył się apel dla uczniów klas IV – VI poświęcony sylwetce Janusza Korczaka. W prezentacji zwrócono uwagę na to, że był on prekursorem działań na rzecz poszanowania praw dziecka. Całe swoje życie poświęcił najmłodszym. W każdym z nich widział dobro. Rok 2012 został ustanowiony przez Sejm RP Rokiem Janusza Korczaka. Uczniowie klasy IV a przypomnieli dwie ważne rocznice związane z jego postacią: 70. rocznicę śmierci w obozie zagłady w Treblince oraz 100. rocznicę założenia przez niego Domu Sierot w Warszawie.

W połowie maja odbędzie się w naszej szkole konkurs wiedzy o Januszu Korczaku. Celem konkursu jest zapoznanie uczniów z sylwetką, życiem, twórczością i walorami charakteru „Starego Doktora” oraz zachęcanie do podejmowania wzoru i myśli człowieka, który ukochał dzieci, które czas II wojny światowej obdarzył cierpieniem.


Etap powiatowy Turnieju BRD


Po zajęciu I miejsca w etapie gminnym, drużyna uczniów naszej szkoły, uczestniczyła 17 kwietnia w Powiatowej Edycji Turnieju BRD. Turniej odbył się w SP nr 2 w Myślenicach i wzięło w nim udział 6 szkół reprezentujących Gminy z Powiatu Myślenice.

Jak poprzednio, zespół SP w Trzemeśni okazał się najlepszy, zdobywając I miejsce w powiecie w kategorii Szkół Podstawowych. Tym samym będzie reprezentował Powiat Myślenice w Edycji Wojewódzkiej Turnieju BRD w Rabie Wyżnej 7 maja 2012 r. Ponownie zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharem, dyplomem oraz nagrodami rzeczowymi. Ponadto Arkadiusz Mazgaj uzyskał Puchar i Dyplom dla Najlepszego Zawodnika na Torze Przeszkód w kategorii Szkół Podstawowych. Życzymy powodzenia w następnym etapie.


Etap gminny Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego


Po wielu przygotowaniach, testach, ćwiczeniach jazdy na rowerze, prowadzonych przez p. I. Malinowską, drużyna chłopców w składzie: Jakub Malinowski kl. VI a, Arkadiusz Mazgaj kl. VI b, Krzysztof Skrzeczek i Rafał Cygan kl. V b (jako rezerwowy), uczestniczyła 12 kwietnia w etapie gminnym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego.

Konkurs odbył się w SP nr 2 w Myślenicach i wzięło w nim udział 9 szkół z Miasta i Gminy Myślenice. Zespół SP w Trzemeśni okazał się najlepszy w gminie, zdobywając I miejsce. Tym samym będzie reprezentował Gminę Myślenice w etapie powiatowym.

Chłopcy otrzymali wspaniały puchar, dyplom oraz nagrody rzeczowe. Serdecznie im gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


Apel Wielkanocny
Jak co roku przed świętami odbył się w naszej szkole Apel Wielkanocny. Uczniowie klasy IV b przybliżyli nam tradycje i symbolikę wielkanocną. Stół wielkanocny przystrojony baziami, pisankami, bukszpanem oraz tradycyjny koszyk dodawały kolorytu i wprowadzały w nastrój Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Na zakończenie, po złożeniu życzeń świątecznych, zostały wręczone uczniom dyplomy i nagrody za udział w konkursach organizowanych w szkole.


Występy uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Myślenicach


5 kwietnia wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność wysłuchania koncertu muzycznego w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Myślenicach, którzy grali na różnych instrumentach. Byli wśród nich także uczniowie z naszej szkoły uczący się w szkole muzycznej.

W przerwach między wykonywanymi utworami, przedstawicielka PSM przybliżyła zebranym informacje na temat instrumentów oraz nauki w szkole muzycznej. Występy miały na celu zainteresowanie uczniów muzyką i grą na instrumentach, .

Koncert bardzo się podobał. Na pewno był czasem mile spędzonym i dostarczył nie tylko sporo wiedzy muzycznej, ale też wrażeń, pobudzając wyobraźnię muzyczną i uwrażliwiając na brzmienie instrumentu.


Sprawdzian szóstoklasisty 2012


Tak oto nadszedł długo oczekiwany dzień dla naszych szóstoklasistów.
3 kwietnia 2012 r. w całej Polsce, punktualnie o godzinie 9.00 uczniowie rozpoczęli zmagania z obowiązkowym sprawdzianem szóstoklasisty. W ramach pracy z tekstem źródłowym, szóstoklasiści musieli na podstawie tekstu źródłowego napisać o początkach kinematografii - wyjaśniali jak powstawały filmy, kiedy dołączono dźwięk, a kiedy kolor. Pracowali nad tekstem wiersza "Burza nocna" L. Staffa. Pisali także opowiadanie na temat niespodzianki dla jednego z domowników. Z matematyki uczniowie musieli poradzić sobie z zadaniami z ułamkami i geometrią.

Teraz pozostał tylko niecierpliwy czas oczekiwania na wyniki. "Jakie będą? Czy pokazaliśmy wszystko, na co nas stać?" Takie pytania niewątpliwie zadają sobie wszyscy uczniowie klas szóstych w Polsce. Na wyniki poczekamy do czerwca.


Nasze dalsze sukcesy...


Dnia 20 marca w MOKis w Myślenicach odbyły się miejsko-gminne eliminacje 57 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Wzięło w nim udział ponad 50 uczestników ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Było wśród nich 3 uczniów z naszej szkoły, którzy w eliminacjach szkolnych zostali wyłonieni do zaprezentowania nas na forum gminy. Byli to: Miłosz Łabędź z klasy III a, Marcelina Hanula i Julia Hudaszek z klasy V a.

Jury zakwalifikowało do udziału w finale powiatowym Marcelinę, która w kategorii „wywiedzione ze słowa” otrzymała wyróżnienie za umiejętne wykorzystanie stylizacji gwarowej w utworze Augustyna Halotta pt. Czego nie ma w biblijne napisane.

Koncert finałowy konkursu połączony z wręczeniem nagród i dyplomów odbędzie się 2 kwietnia. Wszystkim naszym recytatorom serdecznie gratulujemy.


Turniej Siatkarsko - Koszykarski o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Trzemeśni


20 marca, zespoły naszej szkoły: dziewcząt (Martyna Wincenciak, Natalia Wawro, Agnieszka Lenart, Gabriela Żądło, Natalia Jarosz, Magdalena Jania) i chłopców (Szymon Jasek, Michał Kozioł, Jakub Malinowski, Dawid Ulman, Dawid Kasprzycki, Kacper Moryc, Paweł Skałka, Jarosław Skóra), uczestniczyły w Turnieju Siatkarsko - Koszykarskim zorganizowanym w hali Gimnazjum w Trzemeśni. Wzięły w nim udział reprezentacje ze szkół podstawowych z Droginii, Osieczan, Trzemeśni i Zasani. Zawodnicy rywalizowali w dwóch grach zespołowych - mini siatkówce i mini koszykówce.

W ogólnej klasyfikacji, Puchar Dyrektora Gimnazjum i I miejsce w kategorii dziewcząt w mini siatkówce oraz II miejsce w mini koszykówce, wywalczyły uczennice SP w Trzemeśni, natomiast chłopcy SP w Trzemeśni zdobyli II miejsce w mini koszykówce i II miejsce w mini siatkówce. Gratulujemy!!!


8 Marca - Święto Kobiet


W Dniu Kobiet robi się wszędzie radośniej – młode pokolenie już pokochało to święto i nie ma mowy, żeby 8 marca nie pojawiły się kwiaty i świąteczny nastrój. Tak też było w naszej szkole. Chłopcy z Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. W. Górki zorganizowali z tej okazji, pełen radości i humoru, świąteczny apel.

Szkolne kobiety i kobietki miały okazję usłyszeć wiele nastrojowych piosenek, wierszy i życzeń, a także otrzymały przygotowane wcześniej niespodzianki. Był to bardzo miły, pogodny i spontaniczny akcent, który mamy nadzieję, wejdzie na stałe do kalendarza szkolnych uroczystości.


Wojewódzki etap Małopolskiego Konkursu Biblijnego


5 marca 2012 r. w Krakowie - Łagiewnikach odbył się ostatni - wojewódzki etap Małopolskiego Konkursu Biblijnego. Żeby przejść do tego etapu uczniowie musieli pokonać ponad 600 uczestników etapu rejonowego. Udało się to dwóm uczennicom klasy VIa - Katarzynie Figiel i Marcie Pałka, które tym samym uzyskały tytuł Finalisty i godnie reprezentowały naszą szkołę uzyskując wysoki wynik.

Według regulaminu Finaliści konkursu otrzymują zaświadczenia Małopolskiego Kuratora Oświaty, które są ważne na terenie całego kraju. Obie uczennice swoją solidną pracą zasłużyły na ten tytuł. Serdeczne gratulacje.
XIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego


Kolejny raz, uczniowie klas I - III, wykonywali prace plastyczne, aby wziąć udział w XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży, na który zaproszenie wystosował Starosta Myślenicki. W tym roku konkurs przebiega pod hasłem „20 lat Państwowej Straży Pożarnej - jak nas widzą tak nas malują". Uczestnicy konkursu powinni pokazać w swoich pracach różnorodność i wszechstronność działań zawodu strażaka podczas pełnienia trudnej i niebezpiecznej służby. Istotne jest pokazanie znaczenia pracy strażaków dla zapewnienia bezpieczeństwa każdemu człowiekowi. Konkurs promuje i poszerza wiedzę na temat działalności straży pożarnej, która uczestniczy w akcjach gaszenia pożarów, usuwania skutków wypadków, katastrof chemicznych i ekologicznych, nieszczęśliwych i nietypowych zdarzeń oraz klęsk żywiołowych. Popularyzuje zasady bezpiecznego zachowania oraz właściwego postępowania w przypadku występowania różnego rodzaju zagrożeń.

Konkurs organizowany jest, jak co roku, przez Komendę Główną PSP we współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich, a koordynatorem jest Wydział Informacji i Promocji KG PSP. Na etapie szkolnym wyłonione zostały prace czwórki uczniów: Karolina Skałka 3a; Karolina Śmigla 3a; Wiktoria Wawro 1a; Krystiana Górka 1b, które wysłano do dalszych eliminacji.


Nauka jazdy na nartach "Jeżdżę z głową"


W lutym 12 - osobowa grupa uczniów klas III pod opieką p. B. Pachacz wzięła udział w zajęciach nauki jazdy na nartach pn. "Jeżdżę z głową". W okresie od 12 do 29 lutego 2012 r. odbyło się 8 dwugodzinnych wyjazdów do Stacji Narciarskiej na górze Chełm, gdzie dzieci pod okiem instruktorów, uczyły się jazdy na nartach zjazdowych. Każdy uczestnik projektu miał zapewnione: dowóz na wyciąg, wyposażenie w profesjonalny sprzęt do jazdy na nartach, opiekę doświadczonych instruktorów, przejazdy wyciągami oraz posiłek regeneracyjny.

Wszyscy, którzy systematycznie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach, na zakończenie wzięli udział w slalomie, gdzie się z powodzeniem wykazali się zdobytymi umiejętnościami jazdy na nartach. Projekt okazał się bardzo atrakcyjnym i udanym przedsięwzięciem, gdyż dzięki niemu uczniowie trzecich klas szkół podstawowych mogli bezpłatnie nauczyć się jazdy na nartach. Życzymy dalszych sukcesów w doskonaleniu bezpiecznych zjazdów.


więcej zdjęć
Światowy Dzień Chorego – kwestując wspieramy podopiecznych Hospicjum Domowego Królowej Apostołów z Wiśniowej.


Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w 1992 roku. Święto to jest obchodzone corocznie 11 lutego - w dniu pierwszego Maryjnego objawienia w Lourdes. Bł. Jan Paweł II pragnął okazać szczególną miłość i troskę Kościoła o chorych, pielęgnowanych w szpitalach, hospicjach lub domach rodzinnych. Chciał zwrócić uwagę na konieczność zapewnienia lepszej opieki chorym, pragnął dowartościować cierpienia chorych na płaszczyźnie ludzkiej, a przede wszystkim duchowej. Celem tego dnia jest także popieranie zaangażowania wolontariatu.

W tym roku uczniowie klas VI A i VI B kwestując po niedzielnych Mszach świętych w naszej parafii wsparli działalność Hospicjum Domowego Królowej Apostołów z Wiśniowej oraz Jego podopiecznych.
Kwestowali uczniowie:
Klasa VI A:
Kasia Figiel, Oliwia Król, Marta Pałka, Michał Kowalczyk , Michał Kozioł, Jakub Malinowski.
Klasa VI B:
Natalia Jarosz, Zuzia Kozaczyk, Natalia Krzystek, Ola Kwinta, Weronika Skałka, Paweł Skałka.


Zakochani są wśród nas…


"Walentynki", czyli "Dzień Zakochanych", zyskują sobie coraz więcej zwolenników, również wśród uczniów naszej szkoły. Samorząd Uczniowski pod opieką p. W. Górki zorganizował z tej okazji pocztę walentynkową oraz sprzedaż kartek. Walentynek wpłynęło mnóstwo…

Było wiele życzliwości i miłych słów. Cała szkoła wypełniła się miłością, co mogliśmy wszyscy zaobserwować podczas szczególnego apelu z okazji Walentynek, który odbył się w czwartek 9 lutego.


Zabawa karnawałowa klas IV-VI


Tradycyjnie, tuż przed feriami odbyły się zabawy karnawałowe dla uczniów naszej szkoły. W środę (8 lutego)bawili się uczniowie klas IV-VI, którym nie zabrakło wyobraźni i przyodziali się w prawdziwe stroje karnawałowe, mieniące się cekinami, różnymi świecidełkami, twarze przyozdobione kolorowym makijażem. Wychowawcy byli zachwyceni pomysłowością kostiumów przygotowanych przez uczniów. W trakcie zabawy odbył się konkurs na oryginalny strój karnawałowy. Wśród zwycięzców znaleźli się Karol Kasprzycki z kl. V b, Weronika Kęsek z kl. V a, Mariola Jaśkowiec z kl. IV b i Karolina Kurek z kl. IV a. Wszyscy dobrze się bawili, a dobrą muzykę serwowali absolwenci naszej szkoły – DJe Kamil i Dawid.

Tegoroczna zabawa karnawałowa należała do bardzo udanych. Teraz czas ferii zimowych i zasłużonego odpoczynku po I semestrze nauki. Ferie trwać będą od 13 do 24 lutego 2012 r. Wszystkim uczniom życzymy udanego i bezpiecznego odpoczynku.


Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Ręcznej


7 lutego, zespół dziewcząt klas VI - tych i V - tych pod opieką
p. B. Pachacz, uczestniczył w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Ręcznej. Wzięły w nich udział drużyny ze szkół podstawowych Gminy Myślenice. Szkołę Podstawową w Trzemeśni reprezentowały: Natalia Wawro, Gabriela Żądło, Weronika Skałka, Oliwia Kałat, Natalia Jarosz, Agnieszka Lenart, Zuzanna Kozaczyk z kl. 6b, Daria Podmokła, Magdalena Jania, Weronika Podmokła z kl. 6a, Martyna Wincenciak, Gabriela Górka, Gabriela Cienkosz z kl.5a.

Z pierwszego etapu nasze dziewczęta wyszły zwycięsko, wygrywając wszystkie mecze i zajmując pierwsze miejsce w grupie. Jednak w finale, po wytrwałej i solidnej grze, nie udało im się pokonać (wynikiem 4:6) zawodniczek z SP nr 2 w Myślenicach. Ostatecznie nasze reprezentantki odniosły sukces zdobywając drugie miejsce w gminie oraz pamiątkowe medale, puchar i piłkę.
Gratulujemy im wytrwałości i woli sportowej walki.


Czas karnawału…


Czas karnawału to czas zabaw szkolnych. Dzieci z radością czekają na ten dzień. W naszej szkole, jak co roku, odbyła się zabawa karnawałowa dla najmłodszych uczniów. Fantastycznie przebrani uczniowie klas 1-3 udali się do sali gimnastycznej, gdzie przy dźwiękach radosnej muzyki wszyscy doskonale się bawili. Nad całością imprezy czuwał wodzirej. Dzieci, mogły wziąć udział w wielu zabawach, m.in. „pociągi”, „kaczuszki”, czy zabawy w kole.

Uczniom nie zabrakło pomysłów na karnawałowe stroje. Można było zobaczyć pięknie tańczącą: Królewnę Śnieżkę, Wróżkę czy Pszczółkę, a wśród chłopców dostrzec Spidermana, Kowboja i Batmana. Mimo srogiej zimy za oknami, atmosfera na sali była gorąco karnawałowa, a tańcom i zabawom nie było końca. Na dzieci obok zabawy, w salach czekał smaczny poczęstunek, przygotowany przez rodziców.


więcej zdjęć
Szkolne eliminacje do 57. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.


Dnia 2. 02. 2012 r. odbyły się eliminacje szkolne do 57. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, w których wzięło udział 15 uczniów z klas IV – VI. Każdy uczestnik prezentował jeden wiersz oraz fragment prozy wybrany dowolnie z literatury dziecięcej lub młodzieżowej. Konkurs był przeprowadzony w dwóch turniejach: recytatorskiego i „wywiedzionego ze słowa” (przedstawienie danego utworu poprzez połączenie słowa mówionego ze śpiewem, dźwiękiem, ruchem lub rekwizytem).

Komisja oceniała według następujących kryteriów: dobór repertuaru, interpretacja utworu, kultura słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów jury przyznało kolejne miejsca i wyróżnienia.

31. 01. 2012 r. odbyły się także szkolne eliminacje w młodszej kategorii wiekowej, podczas których wystąpiło 25 uczestników z klas I - III. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
W miejsko - gminnym konkursie recytatorskim w Myślenicach (marzec 2012) wezmą udział: Julia Hudaszek i Marcelina Hanula.


II Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek Sułkowice 2012


18 stycznia 2012 r. w Gminnym Ośrodku Kultury - Klub „Kuźnia” w Sułkowicach odbyły się eliminacje II Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Przegląd odbywał się w 5 grupach wiekowych /soliści i zespoły/: przedszkolaki; uczniowie szkół podstawowych; młodzież z gimnazjum; młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych oraz starsi; osoby niepełnosprawne. W konkursie wzięły udział reprezentantki naszej szkoły pod opieką p. W. Górki.

Weronika Kęsek z klasy V a zdobyła wyróżnienie w kategorii solistów szkół podstawowych. Z tej okazji 22 stycznia podczas koncertu laureatów odebrała dyplom i nagrodę. Gratulujemy i życzymy udanych występów w następnych konkursach.


Sukces w konkursie "Anioły, Aniołki Bożonarodzeniowe"


Reprezentantka naszej szkoły, Marysia Górka z klasy III a, zdobyła III miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym, zorganizowanym dla klas I - III Szkół Podstawowych Gminy Myślenice i Sułkowic.

13 stycznia uczestniczyła w podsumowaniu, które odbyło się w Szkole Podstawowej w Jaworniku, będącej organizatorem konkursu. Marysia otrzymała tam pamiątkowy dyplom i nagrodę. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Koszykówce


11 stycznia, zespół dziewcząt, a 13 stycznia zespół chłopców klas VI - tych i V - tych, uczestniczył w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Mini Koszykówce. Wzięły w nich udział drużyny ze szkół podstawowych Gminy Myślenice.

Reprezentantki SP w Trzemeśni to: Natalia Wawro, Gabriela Żądło, Weronika Skałka, Oliwia Kałat, Natalia Jarosz, Agnieszka Lenart, Zuzanna Kozaczyk z kl. 6b, Magdalena Jania, Weronika Podmokła z kl. 6a, Gabriela Górka, Gabriela Cienkosz, Martyna Wincenciak z kl.5a. Zespół chłopców wystapił w składzie: Norbert Bała, Szymon Jasek, Michał Kozioł, Jakub Malinowski, Dawid Ulman z kl. 6a, Bartłomiej Jawor, Miłosz Budek, Dawid Kasprzycki, Kacper Moryc, Arkadiusz Mazgaj, Paweł Skałka z kl.6b, Jarosław Skóra z kl.5a, Karol Kasprzycki z kl.5b.

W wyniku wytrwałej rywalizacji dziewczęta zajęły trzecie miejsce w gminie, zdobywając pamiątkowy puchar, medale i piłki do koszykówki, natomiast chłopcy zajęli czwarte miejsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy sportowej wytrwałości.


Jasełka w nauczycielskiej obsadzie


Jasełka stanowią nieodłączny i bardzo piękny, nastrojowy element tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Niecodzienne przedstawienie grona pedagogicznego naszej szkoły miało miejsce w niedzielę 8 stycznia. Zazwyczaj w czasie szkolnych inscenizacji nauczyciele znajdują się na widowni bądź za kulisami. Tymczasem to dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły pojawili się na scenie. Widownię stanowili uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami, zaproszeni goście oraz wielu mieszkańców naszej miejscowości.

Przygotowania zaczęły się od ułożenia scenariusza i nauki ról. Następnie były próby, przygotowanie stroi i dekoracji. Pojawiła się scenografia z rozgwieżdżonym niebem, gwiazdą betlejemską i szopką z sianem. Oprócz tego można było zobaczyć pałac króla Heroda i część nieba. Sala gimnastyczna nabrała uroku. W granatowo-białej dekoracji stały anioły, głoszące wieść o narodzeniu Chrystusa. Ważną rolę w jasełkach odegrały kolędy wykonane przez aktorów, absolwentów naszej szkoły oraz przez licznie zgromadzoną publiczność.

W barwnych kostiumach teatralnych wystąpiła dyrekcja naszej szkoły. Pani dyrektor Anna Skóra wcieliła się w rolę śmierci, a pani wicedyrektor Barbara Pachacz została jednym z trzech króli podążających za gwiazdą betlejemską. Uczniowie po raz pierwszy (i miejmy nadzieję, że nie ostatni) mieli okazję zobaczyć panią od języka angielskiego w kreacji anioła, czy nauczyciela muzyki jako Józefa.

Wszyscy oglądający spektakl byli zachwyceni jasełkami, które zostały nagrodzone gorącymi owacjami. Reżyser, pani Agnieszka Jasek i aktorzy mają nadzieję, że inscenizacja pomogła wszystkim przeżyć na nowo Tajemnicę Wcielenia Syna Bożego.


zdjęcia z prób i przedstawienia
Konkurs Zawitały Anioły


W ZPO w Lipniku w listopadzie 2011 został ogłoszony Konkurs „Zawitały Anioły”. Jego celem było rozbudzenie wyobraźni, myślenia twórczego, kreatywności i wrażliwości poprzez poznawanie różnorodnych technik plastycznych oraz aktywność plastyczną, a także poetycką. Przedmiotem konkursu i warsztatów było wykonanie dowolną techniką (format maksymalny A4) pracy ilustrującej postać anioła lub samodzielne napisanie wiersza o tematyce anielskiej. Konkurs poprzedzały warsztaty praktyczne, na których zainteresowani uczniowie mogli doskonalić techniki plastyczne i zdolności literacko-poetyckie.

Z naszej szkoły na konkurs wysłano 3 najładniejsze prace w formie przestrzennej: Anioły Gabrysi Górki oraz Gabrysi Cienkosz z kl. 5a wykonane techniką quillingu bardzo się podobały. Dziewczynki zajęły II i III miejsce w kategorii „ PRACA PRZESTRZENNA” Dyplomy oraz Nagrody wręczono na Apelu Świątecznym. Prace obu uczennic wspomogły Kiermasz Świąteczny na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Hospicyjnego „ Bądźmy Razem” , który odbył się 18.12.2011 r.


Najważniejsze jest to, aby w sercach naszych narodziła się Miłość…


To motto szkolnej uroczystości bożonarodzeniowej w naszej szkole, która odbyła się jak co roku 22 grudnia. W tym dniu panowała bardzo miła i świąteczna atmosfera. Najpierw wszystkie klasy wraz ze swoimi wychowawcami zasiadły do wspólnych wigilii. Następnie uczniowie, nauczyciele oraz przybyli goście udali się na salę gimnastyczną, gdzie odbył się apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Piękne przedstawienie jasełkowe nawiązywało do wydarzeń historycznych i współczesnych zdarzeń, które towarzyszą życiu dzisiejszego człowieka. Inscenizację – bogatą w przesłanie słowne, dekorację oraz oprawę muzyczną przygotowali uczniowie klasy IV a.

Po zakończeniu przedstawienia Pani Dyrektor złożyła uczniom, rodzicom i nauczycielom świąteczne i noworoczne życzenia, a następnie uczniowie udali się do domów, aby odpocząć i powrócić do szkoły już w 2012 roku.


więcej zdjęć
Z wizytą w Domu Dziecka w Pawlikowicach


19 grudnia uczniowie z Kółka Teatralnego naszej szkoły wraz z opiekunką p. Agnieszką Jasek, z okazji Świąt Bożego Narodzenia, odwiedzili chłopców z Domu Dziecka w Pawlikowicach. Każdy z nich otrzymał paczkę świąteczną, przygotowaną po akcji, która zorganizowana została w naszej szkole. Nasi uczniowie wraz z chłopcami z Domu Dziecka przygotowali jasełka, które zostały wystawione w kaplicy. Wspólne kolędowanie i rozmowy długo pozostaną w naszych sercach.

Kilka dni wcześniej, uczniowie z Kółka Teatralnego, przygotowane przez siebie jasełka przedstawili Pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Trzemeśni. Swoim występem dzieci przybliżyły jego mieszkańcom atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Wręczyły równiez okolicznościowy stroik oraz życzenia świąteczne, jako symbol uczniowskiej pamięci i szacunku.


Etap rejonowy Małopolskiego Konkursu Biblijnego


Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w etapie rejonowym Małopolskiego Konkurs Biblijnego, który odbył się w Bysinie.

SP w Trzemeśni reprezentowało 6 uczniów przygotowywanych przez
p. Bernadettę Kowalczyk. Byli to:
Katarzyna Figiel 6a;
Marta Pałka 6a;
Jakub Żak 6b;
Michał Kowalczyk 6a;
Katarzyna Skałka 5b;
Paulina Wesołowska 6b;


Konkurs plastyczny "Anioły, Aniołki Bożonarodzeniowe"


Uczniowie naszej szkoły, po raz kolejny, przystąpili do konkursu plastycznego, zorganizowanego dla klas I - III Szkół Podstawowych Gminy Myślenice i Sułkowic pod patronatem Burmistrza MiG Myślenice oraz Starosty Powiatu Myślenickiego. Celem konkursu jest przede wszystkim kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz rozwijanie twórczej aktywnosci dzieci.

15 grudnia do Szkoły Podstawowej w Jaworniku, która jest organizatorem konkursu, wysłane zostały przepiękne aniołki (w formie przestrzennej i płaskiej) wykonane przez uczniów klas I - III.
Prace wykonane przez uczniów SP w Trzemeśni, które zostały wysłane na konkurs: forma przestrzenna; forma płaska


Apel i konkurs poświęcony PATRONOWI SZKOŁY


28 listopada SzRU pod opieką p. W. Górki przygotowała apel oraz konkurs poświęcony Patronowi Szkoły Podstawowej w Trzemeśni - 6 Pomorskiej Dywizji Powietrzno - Desantowej. Wzięli w nich udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.

Na apelu uczennice klasy VI b przypomniały informacje na temat Patrona. Nastepnie uczniowie pod opieką nauczycieli udali sie do klas. Zdobytą w trakcie apelu (i nie tylko) wiedzą, uczniowie mogli się wykazać podczas trwającego w klasach IV-VI - konkursu wiedzy, a w klasach I-III - konkursu plastycznego.


Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Siatkówce


24 listopada (dziewczęta) i 29 listopada (chłopcy), odbyły się w Myślenicach, Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Siatkówce.

Wzięły w nich udział zespoły dziewcząt i chłopców klas V-VI naszej szkoły. Zespół dziewcząt to: Natalia Wawro, Gabriela Żądło, Weronika Skałka, Oliwia Kałat, Natalia Jarosz, Agnieszka Lenart, Magdalena Jania,Gabriela Górka, Gabriela Cienkosz, Martyna Wincenciak, a w skład zespołu chłopców weszli: Michał Kozioł, Jakub Malinowski, Dawid Ulman, Bartłomiej Jawor, Dawid Kasprzycki, Kacper Moryc, Szymon Jasek, Rafał Bochniak, Miłosz Budek, Jarosław Skóra.


Zabawa Andrzejkowa 2011


W dniu 21.11.2011r. o godzinie 16:00 odbyły się Andrzejki. Na zabawę przyszła większa część uczniów. Była dobra do tańca, rytmiczna muzyka. DJ puszczał wszystkie piosenki, o które prosili uczniowie, ale też utwory wybierane przez siebie.

Po wspólnych tańcach dzieci poszły do swoich sal na przygotowany tam poczęstunek oraz wróżby andrzejkowe. We wróżbach uczestniczyły zarówno dzieci jak i nauczyciele. Dobre nagłośnienie sprawiło, że muzykę było słychać wszędzie. Zabawa zakończyła się o godzinie 20:00 i była bardzo udana.


93. rocznica ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI


Maria Konopnicka
(ze zbioru Linie i dźwięki)

A jak Ciebie kto zapyta:
Kto ty taki, skąd ty rodem?
Mów, żeś z tego łanu żyta,
żeś z tych łąk, co pachną miodem.

Mów, że jesteś z takiej chaty,
co Piastowską chatą była.
Żeś z tej ziemi, której kwiaty
gorzka rosa wykarmiła.

10 listopada, miała miejsce akademia z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystą akademię rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru i odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego. Następnie uczniowie klasy V a zaprezentowali program artystyczny. Wiersze, pieśni patriotyczne wykonywane przez młodzież pozwoliły wszystkim zgromadzonym po raz kolejny zatrzymać się i zadumać nad wielką wartością jaką jest niepodległość naszego kraju wywalczona krwią i ofiarą wielu pokoleń.


Ślubowanie klas pierwszych 2011


28 października 2011 roku odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych. W uroczystości wzięli udział : dyrekcja szkoły, wychowawcy, uczniowie i rodzice. Wszystkich serdecznie powitała pani dyrektor. Głos zabrali również przedstawiciele klas V, którzy wraz z pierwszakami przedstawili program artystyczny złożony z wierszy i piosenek. Jak się okazało, było to dla najmłodszych wielkie przeżycie. Żadna z prób nie wypadła tak dobrze, jak występ przed szkołą i rodzicami. Mimo stresu związanego z pierwszym publicznym występem dzieci świetnie sobie poradziły. Nie brakowało wzruszeń, radości i gromkich braw.

Najważniejszym punktem uroczystości było złożenie przysięgi przez pierwszoklasistów. W obecności pocztu sztandarowego odważnie złożyli ślubowanie, bez obaw podchodzili do pani Dyrektor, która dokonała aktu pasowania na ucznia. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy. Po części oficjalnej uczniowie udali się na poczęstunek zorganizowany przez rodziców.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.


tutaj
Z wizytą w koszarach wojskowych


W dniu 21. 10. 2011 r. na terenie koszar 16 Batalionu Powietrznodesantowego w Krakowie odbył się Dzień Otwartych Koszar. Jednostkę odwiedziły dzieci z przedszkoli oraz uczniowie szkół z Krakowa i okolic, w tym nasi uczniowie.

Podczas pobytu w jednostce zostały zaprezentowane: musztra paradna Wojskowej Orkiestry Garnizonowej Kraków, pokazy uzbrojenia i indywidualnego wyposażenia żołnierza, treningi strzeleckie z broni pod czujnym okiem instruktora, pokaz walki wręcz, szkolenie żołnierzy spadochroniarzy oraz zwiedzanie Sali Tradycji 16 batalionu powietrznodesantowego. Zwiedzający uczniowie wykazywali wielkie zainteresowanie i podziw dla służby żołnierskiej w wojskach powietrznodesantowych.


więcej zdjęć
Dzień Edukacji Narodowej


14 października to dzień, w którym wszyscy polscy nauczyciele obchodzą swoje święto. W naszej szkole uroczystość związana z tym dniem miała miejsce 13 października 2011 r. Przybyli na nią wszyscy nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie. Uroczysty apel odbył się w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd.

Akademię rozpoczęli uczniowie klas V a i VI b, którzy złożyli życzenia nauczycielom i pracownikom oświaty. Były przemówienia, wiersze, piosenki, humorystyczne scenki o szkole. Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało, o czym świadczyły gromkie brawa. Wiele ciepłych słów i życzeń padło również z ust rodziców. Były kwiaty i słowa uznania w stosunku do dyrekcji, nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

Dzień Edukacji Narodowej to również okazja do wręczenia nagród i odznaczeń wyróżniającym się nauczycielom. Nagrody Dyrektora otrzymali: Pani Barbara Pachacz, Pani Alicja Burkat, Pani Anna Nalepa, Pani Grażyna Kasprzycka i Pani Barbara Ślusarczyk. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem i spotkaniem towarzyskim wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły.


więcej zdjęć
Zawody gminne w piłce nożnej


3 października 2011 r. zespół chłopców klas IV-VI uczestniczył w IV Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Senatora Ziemi Myślenickiej Stanisława Bisztygi, który odbywał się na obiektach sportowych SP nr 3 w Myślenicach. Skład reprezentacji SP w Trzemeśni to: Norbert Bała, Michał Kozioł, Kuba Malinowski, Dawid Ulman, Bartek Jawor, Dawid Kasprzycki, Kacper Moryc, Szymon Jasek, Rafał Bochniak, Jarosław Skóra, Michał Cienkosz, Grzegorz Grzesik.

Chłopcy wywalczyli II miejsce w grupie, zajmując ostatecznie VI miejsce wśród 15 zespołów, uczestniczących w turnieju. Otrzymali pamiątkowy puchar za udział w zawodach.


Sprzątanie Świata 2011


Tradycyjnie jak już od 18 lat, w trzecim tygodniu września (16 - 18 września) odbywa się akcja Sprzątania Świata. Hasło tegorocznej edycji brzmi: Lasy to życie - chrońmy je. W ten sposób Fundacja „Sprzątanie Świata-Polska” i Fundacja Nasza Ziemia włączają się w obchody Międzynarodowego Roku Lasów, ogłoszonego przez ONZ.

Z tej okazji w naszej szkole w dniu 16 września odbył się apel, na którym uczennice klasy VI b przypomniały historię akcji "Sprzątanie świata" i jej idee. Następnego dnia (w sobotę) uczniowie klas IV - VI wraz z opiekunami wyruszyli na sprzątanie wyznaczonych wcześniej terenów przyszkolnych, także lasu. Starali się oczyścić najbliższe otoczenie.

Należy jednak pamiętać, że akcja "Sprzątanie Świata" to nie jednorazowe porządki, ale codzienne działania każdego z nas na rzecz ochrony środowiska.


XXI Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich - Sucha Polana


W sobotę 10 września na Suchej Polanie rozpoczął się XXI Zlot Szlakami Walk Partyzanckich. Przełęcz Sucha to pamiętne miejsce zgrupowania oddziałów partyzanckich Armii Krajowej obwodu „Murawa” – DĄB, ODWET, POTOK, SZCZERBIEC, ŚMIAŁY, LISOWCZYCY, POŚCIG, PRĄD, SZKOLENIOWY, ŻÓŁW. Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich jest wyrazem czci i pamięci o poległych partyzantach i pomordowanych mieszkańcach okolicznych miejscowości. Jest także propagowaniem idei krajoznawstwa wśród dzieci i młodzieży.

Jak co roku impreza rozpoczęła się uroczystą mszą św. polową, w której oprócz kombatantów, zaproszonych gości, wzięło udział bardzo wiele osób, w tym liczna grupa uczniów wraz z nauczycielami z naszej szkoły z pocztem sztandarowym. Po mszy świętej odbył się Apel Poległych, salwa honorowa, po której złożono okolicznościowe wieńce, kwiaty i znicze pod pomnikiem poległych za ojczyznę partyzantów. Mieliśmy okazję zobaczyć również odegraną scenę batalistyczną bitwy żołnierzy Krajowej z wojskami niemieckimi oraz jedyny w Polsce niemiecki ciągnik artyleryjski. Na zakończenie spróbowaliśmy tradycyjnej grochówki z wojskowego kotła.


więcej zdjęć
Turniej ORLIKA o Puchar Premiera Donalda Tuska


7 i 8 września 2011 roku, na obiektach sportowych "Orlik" przy SP nr 3 w Myślenicach, odbyły się zawody w piłce nożnej Turniej ORLIKA o Puchar Premiera Donalda Tuska. Zawody tego typu odbyły się już po raz drugi. Chłopcy z naszej szkoły wystapili w dwóch kategoriach wiekowych: 10-11 lat i 12-13 lat. Konkurencja była bardzo duża, bo w obu grupach zgłosiło sie po kilkanaście zespołów.

Wszystkie zespoły, startujace w turniejach eliminacyjnych na Orlikach otrzymały pamiątkowe koszulki od partnera turnieju - PZU oraz dyplomy.


Witaj Szkoło, oto wracamy!


1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2011/2012. Jak zawsze w tym dniu uczestniczyliśmy we mszy świętej, podczas której dziękowaliśmy za pomyślnie przeżyte wakacje i obejmowaliśmy myślą dni nauki i pracy, które nas czekają w nowym roku szkolnym.

Po mszy świętej wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie Pani dyrektor w swoim przemówieniu skierowała do wszystkich słowa powitania. Szczególnie ciepło powitała dzieci, które po raz pierwszy przekroczyły progi szkolne. Wszystkim życzyła wielu sukcesów i wytrwałości w pracy. Przypomniała również o 72 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego uczniowie spotkali się w salach z wychowawcami.


Wydarzenia roku szkolnego 2010/2011


Wydarzenia roku szkolnego 2009/2010 (w tym Zielona szkoła w Łebie)