WYDARZENIA ROKU SZKOLNEGO 2012/2013Albośmy to jacy tacy....


Taki tytuł nosił scenariusz akademii z okazji ukończenia szkoły podstawowej, przygotowany przez szóstoklasistów pod opieką wychowawczyń: Pani Agnieszki Jasek i Pani Grażyny Kucały.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego, po czym nastąpiło ślubowanie na sztandar szkoły złożone przez absolwentów. Uczniowie przyrzekali zawsze sumiennie pracować i godnie reprezentować imię szkoły. Po tej doniosłej chwili sztandar został powierzony nowo wybranemu pocztowi. Szóstoklasiści pożegnali się ze szkołą ciekawym montażem słowno-muzycznym. Wszyscy obecni na uroczystości pracownicy szkoły otrzymali z rąk uczniów kwiaty i pamiątkowe medale.

Tą uroczystością zakończyliśmy kolejny rok solidnej pracy, która w wypadku wielu uczniów zaowocowała osiągnięciem bardzo dobrych wyników w nauce i licznymi sukcesami w rozmaitych konkursach.

Zakończenie roku niesie ze sobą dużo radości, ale są i chwile smutku, gdyż zawsze połączone jest z pożegnaniami. Szkołę kończą szóstoklasiści, których w imieniu wszystkich uczniów żegnała klasa piąta.

Pani dyrektor podziękowała wszystkim za wkład pracy, a następnie wręczyła nagrody książkowe uczniom wyróżniającym się w nauce oraz wielu konkursach. Gratulujemy osiągniętych sukcesów i życzymy ich jak najwięcej na kolejnym etapie edukacji.

Teraz czeka wszystkich okres zasłużonego wypoczynku. Warto zadbać o to, by spędzić ten czas z najbliższymi, w kontakcie z naturą, a przede wszystkim zdrowo i bezpiecznie.


więcej zdjęć
Mini - komers klas trzecich.


W dniu 26.06.2013r. w naszej szkole odbył się mini - komers klas trzecich. Wzorem kolegów i koleżanek z klas szóstych, trzecioklasiści żegnali się ze swoją grupą wiekową – I-III.

Uczniowie doskonale bawili się przy dźwiękach muzyki, uczestniczyli w wielu konkursach z nagrodami oraz zabawach.

Na koniec wybrano z każdej klasy króla i królową balu. W klasie III a zostali nimi: Kuba Kurek i Weronika Urbanik, a w klasie III b: Ania Iwanicka oraz Piotruś Podmokły.


Renata Makselan


więcej zdjęć
Komers klas szóstych.


Klasy szóste żegnały się ze szkołą podstawową zabawą taneczną, która odbyła się w czwartek, 13 czerwca. Dyrekcja szkoły, wychowawcy klas, nauczyciele zaszczycili swoją obecnością ów wieczorek.

Rodzice, z wielkim zaangażowaniem, zadbali o smaczny poczęstunek, zimne napoje i znakomitą oprawę muzyczną.

Oprócz tańców przeprowadzono konkursy: taniec na gazecie, taniec z balonem, zabawę z zajmowaniem miejsca na krzesłach. Nawet pogoda sprzyjała, zwłaszcza robieniu pamiątkowych zdjęć na świeżym powietrzu.

Swój sześcioletni pobyt w szkole podstawowej szóstoklasiści podsumowali w czasie wspaniałej zabawy pod czujnym okiem swych wychowawczyń i rodziców.


Marcelina Hanula kl. 6a


więcej zdjęć
II Turniej o Puchar Prezesa LKS Skalnik.


Podobnnie jak w poprzednim roku, na stadionie Skalnika w Trzemeśni, odbył się II Turniej o Puchar Prezesa LKS Skalnik. Impreza została przeprowadzona w niedzielę 9 czerwca. Współorganizatorem oraz fundatorem nagród rzeczowych w turnieju było Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich.

W rozgrywkach piłki nożnej rywalizowali trampkarze ze szkół podstawowych z Trzemeśni, Zasani oraz Droginii. Tym razem w zawodach uczestniczyły również dziewczęta. Szkołę Podstawową w Trzemeśni reprezentowały dwie drużyny z Paniami: B. Pachacz i B. Ślusarczyk. Nasze zespoły wywalczyły pierwsze i trzecie miejsce w turnieju. Ponadto Michał Cienkosz z kl. 5a zdobył dyplom i puchar dla "Najlepszego Strzelca".

Wszystkie zespoły otrzymały wspaniałe puchary, dyplomy, zestawy akcesoriów sportowych oraz poczęstunek. Uczestnicy mieli okazję do aktywnego spędzenia czasu w pełnej słońca, sportowej atmosferze.


WARSZAWA 2013.


W dniach od 5-7 czerwca 2013 roku w naszej szkole została zorganizowana wycieczka do Warszawy. Jej uczestnikami byli uczniowie klas IV-VI, a także opiekunowie: Pani dyrektor Anna Skóra, Pani Barbara Ślusarczyk oraz Pani Izabella Malinowska.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy Pałac Kultury i Nauki. Z trzydziestego piętra mogliśmy podziwiać panoramę Warszawy.

Miłą niespodzianką dla nas było odwiedzenie Centrum Nauki Kopernik. Spędziliśmy tam większość drugiego dnia wycieczki: na grach, zabawach i nauce. Potem zwiedziliśmy Kościół pod wezwaniem św. Krzyża, w którym znajduje się serce F. Chopina i W. Reymonta. Spacerując po Starówce zobaczyliśmy kolumnę Zygmunta III Wazy i Pomnik Małego Powstańca, Zamek Królewski i Barbakan. Byliśmy również pod Pałacem Prezydenckim.

Trzeci dzień zaczęliśmy od rezydencji prezydenta Polski - Belwederu. Zobaczyliśmy pomnik Józefa Piłsudskiego i Fryderyka Chopina. Zwiedziliśmy warszawskie Łazienki, które zrobiły na nas ogromne wrażenie.

Odwiedziliśmy również Grób Nieznanego Żołnierza i zobaczyliśmy zmianę wart. Na koniec pojechaliśmy do pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie.

Warszawa zrobiła na nas wielkie wrażenie i choć wycieczka była troszkę męcząca, bardzo się udała.


Uczestniczki wycieczki


więcej zdjęć
Dzień Dziecka czyli cała prawda o nas samych.


4 czerwca obchodziliśmy w szkole Dzień Dziecka. Był on bogaty w wydarzenia, zdecydowanie odmienny od zwykłych dni nauki szkolnej. Rozpoczęliśmy go od wspólnego spotkania wszystkich uczniów na sali gimnastycznej i obejrzeniu części artystycznej. Następnie młodsze dzieci udały się na zajęcia z wychowawczyniami, natomiast klasy IV - VI pozostały na sali gimnastycznej uczestnicząc w rywalizacji międzyklasowej, według scenariusza przygotowanego przez Panią W. Górkę (podobnie jak część artystyczna). Klasę reprezentowały dwuosobowe zespoły, które brały udział w rozmaitych konkurencjach, zarówno umysłowych jak i sprawnościowych. Wszyscy uczniowie, poprzez losowanie, mieli możliwość uczestnictwa w zabawie.

Zespoły klasowe były oceniane według specjalnego regulaminu przez jury w składzie: Pani B. Pachacz, Pani B. Jaśkowiec, Pani A. Jaśkowiec, które wyłoniło zwycięzców. Podczas krótkiego podsumowania, nagrody odebrali zarówno zdobywcy I miejsca - klasa 6 a, jak i pozostałe klasy.

Był to bardzo oryginalnie przygotowany i ciekawie spędzony wspólnie czas, pełen wielu wrażeń i emocji związanych z rywalizacją. Wszyscy świetnie się bawili.


więcej zdjęć
Piknik Rodzinny 2013.


Dnia 26 maja uczniowie, rodzice i pracownicy naszej szkoły świętowali Dzień Matki na Pikniku Rodzinnym. Dopisała nam zarówno pogoda jak i goście. Oprócz bogatego programu artystycznego, obfitującego w popisy muzyczne i teatralne naszych uczniów, przygotowano wiele atrakcji. Jedną z nich był "Kosz obfitości", jego zawartość rozeszła się jak ciepłe bułeczki. Dla głodnych i spragnionych przygotowano kiełbaski z grilla, napoje oraz pyszne ciasta upieczone przez mamy, które tradycyjnie w ten sposób wspomagają organizatorów festynu.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego przedsięwzięcia. Składamy wszystkim darczyńcom gorące podziękowania.


Dagmara Nosal - Leśniewska


więcej zdjęć
XIX Miejsko - Gminny Konkurs Matematyczny i Ortograficzny.


W dniach 14 i 15 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursach zorganizowanych dla klas III szkół podstawowych pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. Uczestnicy zmagali się z różnego typu zadaniami konkursowymi. W jednym dniu prezentowali swoją wiedzę na Konkursie Matematycznym, gdzie Mikołaj Grzesik z kl. 3a otrzymał III miejsce, a Szymon Jaśkowiec z kl. 3b - VI miejsce. W następnym dniu na Konkursie Ortograficznym Jan Jaśkwiec z kl. 3a oraz Nikola Nowak z kl. 3b uzyskali II miejsca.

4 czerwca najlepsi z uczestników wzięli udział w spotkaniu, na którym otrzymali cenne nagrody. Serdecznie gratulujemy.


Turniej Teatru Ekologicznego „Dowcipne Śmieciuchy”.


Dnia 22 maja grupa uczniów w składzie: Adam Basista, Karol Batko, Michał Cienkosz, Daria Jażdżewska, Karolina Kurek, Jakub Rajca, Damian Skałka, Jagoda Skóra, Dominik Szymski (klasa V a) oraz Julia Bobowska, Monika Grzesik, Julia Hudaszek i Weronika Kęsek (klasa VI a), wzięła udział w IV edycji Turnieju Teatru Ekologicznego pod hasłem „Dowcipne Śmieciuchy”, który odbył się w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu. Organizatorami konkursu byli Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach oraz Zakład Utylizacji Odpadów Spółka z o.o. w Myślenicach.

Turniej odbył się w czterech kategoriach: przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej, uczniowie gimnazjum oraz uczniowie szkół specjalnych. W naszej kategorii wiekowej wzięło udział
9 szkół podstawowych, m. in. z Jasienicy, Jawornika, Osieczan, Borzęty, Zasani, Bęczarki, Bysiny oraz szkoła nr 6
z Myślenic. Tematem przewodnim występów było ekologiczne podejście do odpadów.

Nasza szkoła zaprezentowała się jako pierwsza w przedstawieniu pt. „Zielony kapturek”. Uczniowie pełni mobilizacji i pozytywnego nastawienia wyszli na scenę. I chociaż występ spotkał się z aprobatą widowni, to nie udało się zająć żadnego miejsca. Pomimo to i tak mamy ogromne powody do radości, ponieważ Julia Hudaszek, która wcieliła się w rolę wilka, została wyróżniona za najlepszą rolę sceniczną. Serdecznie gratulujemy Julii i życzymy dalszych sukcesów. Natomiast za nasz zespół teatralny trzymamy kciuki w kolejnych edycjach turnieju. Dla nas i tak byliście najzabawniejszymi „Śmieciuchami”.


Sylwia Nosal


Witaj majowa jutrzenko...


30 kwietnia 2013 r. odbyła się akademia z okazji 222 - tej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, klasy piąte pod opieką wychowawczyń, przygotowały część artystyczną o treści patriotycznej i rocznicowej. Uroczystość tę zainicjowało wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu narodowego, po którym odbyła się część artystyczna. Mieliśmy możliwość przypomnienia sobie historii dotyczącej tego zdarzenia.

Ciekawą formą przybliżenia młodym widzom sensu obchodów tego święta, była przedstawiona scenka, w której uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie wcielając się w role postaci historycznych z XVIII wieku. Wykazali się też umiejętnościami wokalnymi śpiewając piosenki oraz recytatorskimi.

Rocznica ta, obchodzona jest przez ponad 200 lat i nie przeszkodziły w tym represje ani rozbiory. Przez te wszystkie lata, Polacy widzą w niej symbol patriotycznych dążeń do odrodzenia. Rocznica ta obchodzona jest z dumą i świadomością jej znaczenia dla narodu polskiego.

Świetna inscenizacja apelu sprawiła, że uczniowie oglądali go z powagą i zaciekawieniem. Na zakończenie aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.


Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata.


Dnia 22 kwietnia 2013 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Głównym celem było rozwijanie wśród uczniów świadomości i postaw proekologicznych, uświadomienie zagrożeń związanych z rozwojem przemysłu i postępującą urbanizacją. Obchody przybrały formę wielu realizowanych działań. Uczniowie klas IV-VI zaprezentowali wszystkim inscenizację, której myślą przewodnią była dbałość o środowisko i szacunek dla przyrody

W klasach I-III przeprowadzono konkursy ekologiczne, plastyczno- techniczne i muzyczne. Uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne o ekologii, segregacji odpadów, ochronie środowiska. Tradycyjnie również posprzątaliśmy najbliższą okolicę z zalegających śmieci.

W salach lekcyjnych oraz w holu szkolnym zorganizowano wystawy prac uczniów.


Barbara Skałka


Szkolna wycieczka do Krakowa


W sobotę 20 kwietnia 50-osobowa grupa uczniów naszej szkoły wybrała się do Krakowa. Uczniom towarzyszyły w charakterze opiekunek Panie: A. Burkat, A. Jasek, B. Jaśkowiec i B. Pachacz. Wycieczka, której głównym celem było zwiedzanie Wawelu została dofinansowana przez Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich z Trzemeśni.

W sobotni poranek wszyscy zjawili się w komplecie na miejscu zbiórki. Po przyjeździe do Krakowa, udaliśmy się na Wawel. Po spotkaniu z przewodniczkami rozpoczęliśmy zwiedzanie. Zgodnie z planem obejrzeliśmy wnętrza Zamku Królewskiego, a w nim Skarbiec Koronny, Zbrojownię i Komnaty oraz Katedrę łącznie z Grobami Królewskimi i Dzwonem Zygmunta.

Duże wrażenie na wszystkich wywarła wizyta w Wieży Katedry Wawelskiej. Męczącą drogę po kilkudziesięciu schodach wynagrodził nam wspaniały, rozległy widok na Kraków oraz główna atrakcja - Dzwon Zygmunt.

Czas, który spędziliśmy na Wawelu, był naprawdę interesujący. Po zakończeniu zwiedzania wspaniałego zabytku wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni, chociaż nieco oszołomieni natłokiem wrażeń. Ale to nie koniec atrakcji. Czekała nas jeszcze jedna niespodzianka – film „Krudowie” w kinie Cinema City Zakopianka.

To był dzień pełen wrażeń. Zmęczeni, ale bogatsi o nowe doświadczenia, wróciliśmy do naszych domów. Mamy nadzieję, iż jeszcze uda nam się wyjechać na tak ciekawą wycieczkę.


Etap gminny i powiatowy Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego


Po trudach przygotowań prowadzonych przez p. I. Malinowską, drużyna chłopców w składzie: Rafał Cygan, Krzysztof Skrzeczek z kl. 6b, Marcin Górka i Jakub Kęsek (jako rezerwowy) z kl. 4a, uczestniczyła 11 kwietnia w etapie gminnym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego.

Zespół SP w Trzemeśni okazał się najlepszy w gminie, zdobywając I miejsce. Chłopcy otrzymali wspaniały puchar, dyplom oraz nagrody rzeczowe.

Po zajęciu I miejsca w etapie gminnym, drużyna uczniów naszej szkoły, uczestniczyła 18 kwietnia w powiatowej edycji Turnieju BRD jako reprezentacja Gminy Myślenice. Podobnie jak w etapie gminnym, turniej odbył się w SP nr 2 w Myślenicach i wzięły w nim udział szkoły podstawowe reprezentujące Gminy z Powiatu Myślenice.

Zespół SP w Trzemeśni uzyskał II miejsce w powiecie w kategorii szkół podstawowych. Ponownie uczniowie zostali zespołowo nagrodzeni pucharem, dyplomem oraz nagrodami rzeczowymi. Ponadto otrzymali nagrody indywidualne. Marcin Górka uzyskał I miejsce w kategorii Rowerowy Tor Przeszkód oraz III miejsce w kategorii Najlepszy uczestnik turnieju, Krzysztof Skrzeczek uzyskał I miejsce w kategorii Najlepiej napisany test z przepisów ruchu drogowego. Serdecznie im gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


Turniej Siatkarsko - Koszykarski o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Trzemeśni


9 kwietnia, już po raz kolejny, reprezentacje dziewcząt i chłopców naszej szkoły uczestniczyły w Turnieju Siatkarsko - Koszykarskim zorganizowanym w hali Gimnazjum w Trzemeśni.

Zespół dziewcząt to: Górniak Wiktoria 5a, Niżnik Gabriela 5 b, Cienkosz Gabriela, Górka Gabriela, Hanula Marcelina, Wincenciak Martyna 6a, Kozaczyk Aleksandra 6b, natomiast w skład zespołu chłopców weszli: Basista Adam, Cienkosz Michał, Grzesik Grzegorz, Niemiec Szymon 5a, Twardosz Jan, Skóra Jarosław, Wieczorek Krzysztof 6a, Burkat Patryk, Kasprzycki Karol, Skóra Mikołaj, Szafrański Michał 6b.

W zawodach wzięły udział reprezentacje ze szkół podstawowych z Droginii, Osieczan, Poręby, Trzemeśni i Zasani. Zawodnicy rywalizowali w dwóch grach zespołowych - mini siatkówce i mini koszykówce.

W ogólnej klasyfikacji, chłopcy SP w Trzemeśni zdobyli Puchar Dyrektora Gimnazjum i I miejsce w piłce koszykowej oraz III miejsce w piłce siatkowej, natomiast dziewczęta SP w Trzemeśni wywalczyły w swojej kategorii II miejsce w piłce koszykowej i II miejsce w piłce siatkowej. Gratulujemy!!!


Spotkanie z twórczością Lutosławskiego.


Ogłoszenie roku 2013 – Rokiem Lutosławskiego (w związku z przypadającą w 2013 r. 100. rocznicą urodzin) jest okazją do zaprezentowania twórczości polskiego kompozytora, dyrygenta, a także pianisty.

Myślenicki Ośrodek Kultury i Państwowa Szkoła Muzyczna w Myślenicach zaprosiły uczniów szkół podstawowych z gminy Myślenice na spektakl słowno - muzyczny „LUTOSŁAWSKIEGO BAJKI DLA DZIECI”.

W dniu 8 kwietnia na spektakl wyjechali również uczniowie klas 2, 3 i 4 naszej szkoły. Dzieci doskonale sie bawiły, a udział w spotkaniu był dla wszystkich dobrą rozrywką i źródłem radości.


KONCERT LAUREATÓW eliminacji miejsko-gminnych Konkursu Recytatorskiego


Koncert, zorganizowany przez MOKiS w Myślenicach, odbył się 5 kwietnia
i połączony był z wręczeniem laureatom i wyróżnionym nagród oraz dyplomów.

Uczestniczyła w nim również Agnieszka Szymoniak z kl. Ib, która reprezentując Szkołę Podstawową w Trzemeśni zdobyła III miejsce w etapie gminnym 58 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Serdecznie gratulujemy i źyczymy kolejnych sukcesów w rozwijaniu talentu.


W wielkanocnym nastroju. Wesołego Alleluja!!


Wielkanoc to najważniejsze święto w naszej chrześcijańskiej tradycji. W czasach, gdy skupiamy się raczej na zewnętrznej oprawie tych świąt, warto zwrócić uwagę na to, co w nich najistotniejsze.

Dlatego też, w ostatnim dniu przed wiosenną przerwą świąteczną, w naszej szkole odbył się apel wielkanocny, podczas, którego uczniowie klasy IV b, pod opieką p. W. Górki, przybliżyli publiczności tradycje i zwyczaje związane z tymi świętami, przypominając znaczenie symboli wielkanocnych, jakie nam zawsze towarzyszą.

Nie wyobrażamy sobie świąt bez baranka na stole, robienia palm, pisanek, święcenia pokarmów, śmigusa-dyngusa. Uczniowie podczas apelu zaprezentowali przygotowane wcześniej wiersze i piosenki związane ze Świętami Wielkiej Nocy, wzbogacone odpowiednim podkładem muzycznym.

Na zakończenie artyści wręczyli nauczycielom okolicznościowe kartki z życzeniami świątecznymi, wykonane własnoręcznie pod opieką p. I. Malinowskiej.

Do zebranych przemówiła również, Pani Dyrektor Anna Skóra, która podziękowała za przygotowanie apelu, życząc wszystkim zdrowych i spokojnych świąt. Nastąpiło też wręczenie nagród uczniom wyróżnionym w konkursach o tematyce świątecznej.


Z wizytą w Domu Pomocy Społecznej w Trzemeśni

W tym przedświątecznym dniu, przedstawicielki uczniów naszej szkoły wraz z opiekunkami: p. I. Malinowską, p. B. Kowalczyk i p. A. Jasek, odwiedziły zaprzyjaźnionych Pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Trzemeśni.

Uczennice przedstawiły tam przygotowany program z okazji Świąt Wielkanocnych. Poprzez wiersze i piosenki świąteczne, przybliżyły jego mieszkańcom atmosferę jednych z najpiękniejszych świąt chrześcijańskich.

Na zakończenie występu, rozdały mieszkańcom DPS -u ręcznie robione upominki, jako symbol uczniowskiego szacunku i pamięci o ludziach szczególnie potrzebujących dobra i ciepła płynącego od innych.

Po części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni na gorącą herbatę i ciasto. Spotkanie przebiegło w miłej i pełnej wzajemnej sympatii atmosferze.


zdjęcia z apelu i spotkania w DPS
Gminny konkurs plastyczny „Najpiękniejsza kartka Wielkanocna” .


Uczniowie naszej szkoły z klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym "Najpiękniejsza kartka Wielkanocna", zorganizowanym przez Dzieci Które Kochacie - Fundację ARCHON+ z Myślenic. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Napłynęło m.in. 317 prac w kategorii szkół podstawowych.

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród, połączone z wystawą prac, odbyło się 22 marca w siedzibie Fundacji w Myślenicach. W spotkaniu tym uczestniczyli również uczniowie SP w Trzemeśni, którzy otrzymali wyróżnienia w konkursie: Dominik Mazgaj z kl. 2a oraz Jakub Malina z kl. 1a. Chłopcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
Serdecznie gratulujemy.


Świętujemy 8 marca.


8 marca to święto szczególne, obchodzone we wszystkich czasach i kulturach w uroczysty, choć różny sposób. Dzień ten był wyjątkowy również w naszej szkole za sprawą chłopców z klas szóstych, którzy pod opieką
p. W. Górki, zorganizowali z tej okazji apel, w nieco żartobliwym tonie przybliżając historię Święta Kobiet.

Chłopcy zaprezentowali się w krótkich scenkach, przeplatanych piosenkami, których bohaterkami były oczywiście kobiety. Na zakończenie wszystkie Panie zostały obdarowane kwiatami, natomiast uczennice małymi prezencikami.

W tak miłej atmosferze z pewnością wszystkie kobiety zarówno te najmłodsze jak i nieco starsze poczuły się w tym dniu wyjątkowo.


Spotkanie z trenerką Pracowni Profilaktycznej „Krokus“ z Krakowa.


W środę, 27 lutego, przyjechała do naszej szkoły trenerka zaproszona przez pedagoga szkolnego p. B. Jaśkowiec, aby poprowadzić zajęcia na temat cyberprzemocy, uzależnienia od Internetu i telefonu komórkowego. Zajęcia, w których uczestniczyli uczniowie klas V-tych i 6-tych, miały charakter warsztatowy i trwały dwie godziny lekcyjne.

Cyberprzemoc to przemoc z użyciem technologii informacyjnych i komunikacyjnych (głównie Internetu i telefonów komórkowych), to przemoc, na którą dzieci w dzisiejszych czasach są bardzo narażone.

Celem spotkania ze specjalistką było uświadomienie uczniom zagrożeń, jakie niesie ze sobą zbyt częste, bezrefleksyjne, używanie telefonu komórkowego, zaprezentowanie uczniom zjawiska Cyberprzemocy oraz uwrażliwienie ich na specyfikę problemu związaną przede wszystkim z możliwymi poważnymi konsekwencjami tego typu działań zarówno dla ofiar jak i sprawców, ukazanie zalet i wad korzystania z Internetu i komputera, wprowadzenie i omówienie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa czyhające w Internecie.

Miejmy nadzieję, że efektem zajęć będzie ich pozytywny wpływ na umiejętność bezpiecznego, świadomego, kulturalnego, mądrego korzystania z telefonu komórkowego, komputera i Internetu oraz właściwego reagowania w sytuacjach cyberprzemocy.


Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej.


19 lutego, zespół chłopców pod opieką p. B. Ślusarczyk, a 26 lutego zespół dziewcząt pod opieką p. B. Pachacz, uczestniczył w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej. Wzięły w nich udział drużyny ze szkół podstawowych Gminy Myślenice.

Reprezentantki SP w Trzemeśni to: Górniak Wiktoria, Ulman Karolina z kl. 5a, Niżnik Gabriela z kl. 5b, Cienkosz Gabriela, Górka Gabriela, Hanula Marcelina, Wincenciak Martyna z kl. 6a, Biel Aleksandra, Kozaczyk Aleksandra, Malina Dominika, Pasiowiec Paulina z kl. 6b. Zespół chłopców wystąpił w składzie: Cienkosz Michał, Grzesik Grzegorz z kl. 5a, Kasprzycki Mateusz, Konieczny Dawid, Twardosz Jan, Wieczorek Krzysztof z kl. 6a, Burkat Patryk, Kasprzycki Karol, Koloch Jakub, Najman Bartłomiej, Szafrański Michał z kl. 6b.

W wyniku rywalizacji dziewczęta zajęły trzecie miejsce, zdobywając pamiątkowe medale i puchar, a chłopcy czwarte miejsce w gminie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.


Walentynki.


14 lutego, obchodzony jako Dzień Zakochanych, to okazja do przekazania sobie miłości, życzliwości i wielu miłych słów, także wśród uczniów naszej szkoły.

Nad przygotowaniem, organizacją i oprawą apelu Walentynkowego, który odbył się w czwartek 12 lutego, czuwali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego pod opieką p. W. Górki. Mogliśmy obejrzeć krótkie scenki tematyczne przeplatane piosenkami.

Momentem, na który wszyscy czekali była Poczta Walentynkowa. Pani Dyrektor rozdała kartki walentynkowe od uczniów, którzy chcieli wyrazić sympatię dla swoich koleżanek i kolegów.


Karnawał w szkole.


Do głównych tradycji karnawałowych należą zabawy. Jest to okres niecierpliwie oczekiwany zwłaszcza przez dzieci, które z pomocą rodziców przygotowują specjalnie na tą okazję stroje karnawałowe niezwykle bogato zdobione, często nawiązujące do postaci literackich, historycznych lub filmowych, mieniące się ozdobami i kolorami.

W naszej szkole, w dniu 7 lutego, odbyła się dyskoteka dla klas starszych, a 11 lutego, zabawa karnawałowa dla klas młodszych. Większość stawiła się na zabawie w przepięknych, kolorowych, ale też bardzo oryginalnych, wymyślonych przez siebie strojach.

Pomysłowością wykazali się szczególnie uczniowie klas starszych. Po godzinnej wspólnej zabawie, odbył się konkurs na najciekawszy kostium. Jury , czyli wychowawczynie , miało bardzo duży problem z wyborem strojów. Po zaprezentowaniu się wszystkich uczestników ogłoszono wynik. Wśród zwycięzców znaleźli się Tomasz Młynarczyk z kl. V b, Kamil Jasek z kl. V a, Anna Gładysz z kl. VI a.

W swojej zabawie karnawałowej uczestniczyli również uczniowie z klas I-III, którzy zaprezentowali się w niezwykłych karnawałowych strojach. Dla wszystkich dzieci był to niezapomniany dzień wrażeń i niespodzianek oraz pełnej radości zabawy.

Zarówno młodsi jak i starsi uczestnicy zabaw karnawałowych wspaniale się bawili od pierwszej do ostatniej minuty, a humory dopisywały. Rodzice zadbali o słodki poczęstunek. Kolejny karnawał już za rok!


więcej zdjęć
II Gminny Konkurs Historyczny "Królowie elekcyjni na polskim tronie".


Konkurs odbył się 6 lutego. Jego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. ks. kard. Adama Stefana Sapiehy w Bysinie. Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów: Karol Batko, Damian Skałka z kl.5a, Krzysztof Bandyk z kl.6a, Rafał Cygan z kl.6b, pod opieką p. W. Górki. Konkurs trwał 90 minut. W tym czasie jego uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test.

13. 02. 2013 r. odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom II Gminnego Konkursu Historycznego "Królowie elekcyjni na polskim tronie". Fundatorem nagród jest Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice. Jeden z naszych reprezentantów, Rafał Cygan, otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy :)


XIII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek.


11 stycznia 2013 r. w głogoczowskim Domu Kultury odbył się XII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek Szkół Podstawowych i Gimnazjów "Hej kolęda" pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. Wzięło w nim udział 27 reprezentacji szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz instytucji kultury z terenu Gminy i Miasta Myślenice.

W przeglądzie z sukcesem uczestniczyły reprezentantki naszej szkoły pod opieką p. W. Górki. Zespołowo wystąpiły: Zuzanna Skóra, Gabriela Cienkosz, Weronika Kęsek, Marcelina Hanula, Julia Dyczkowska z kl. 6a, a Zuzanna Skóra i Gabriela Cienkosz otrzymały III nagrodę w kategorii duetów. Gratulujemy :)


Z wizytą w Domu Dziecka "Moja Rodzina"..


Dnia 8 stycznia 2013 roku uczniowie z naszej szkoły wraz z opiekunami odwiedzili chłopców z Domu Dziecka w Pawlikowicach. Spotkanie poprzedzone zostało akcją: Słodycze i środki czystości dla Domu Dziecka.

Dzieci z Kółka Teatralnego przedstawiły jasełka. Było też wspólne śpiewanie kolęd, rozmowy, które długo pozostaną w naszych sercach.

Agnieszka Jasek
Jasełka dla mieszkańców..


Boże Narodzenie to święta bogate w zwyczaje i piękno tradycji. Jedną z nich jest odgrywanie Jasełek. W niedzielę 6 stycznia - święto Trzech Króli, przedstawiciele naszej szkoły wystawili taką niecodzienną bożonarodzeniową inscenizację dla publiczności, którą stanowili uczniowie, ich rodziny, zaproszeni goście oraz wielu mieszkańców Trzemeśni i okolicznych miejscowości.

Tegoroczne Jasełka, łączące tradycję i nowoczesność, przygotowane pod kierunkiem p. Agnieszki Jasek, odbyły się pod hasłem „Maleńka przyszła Miłość”. Podobnie jak w roku ubiegłym, uczniów wsparli nauczyciele i pracownicy szkoły, którzy tym razem wystąpili na scenie w roli kolędników. Oprawę muzyczną do śpiewanych kolęd i pastorałek przygotowała p. Anna Nalepa. Dekoracja, różnorodne, barwne stroje występujących, świąteczny nastrój, wprowadziły właściwą atmosferę.

Wspólny występ wzbudził duże zainteresowanie, a wszyscy biorący udział w przedstawieniu otrzymali gromkie brawa i podziękowania. Mamy nadzieję, że tegoroczne Jasełka, odzwierciedlające współczesne problemy ludzi, przyczynią się do wielu przemyśleń oraz staną się źródłem nadziei i radości.


więcej zdjęć
Cicha noc, święta noc …


Uroczystość bożonarodzeniowa w naszej szkole odbyła się jak co roku w ostatni dzień przed feriami świątecznymi. 21 grudnia upłynął nam w miłej i serdecznej atmosferze. Wszystkim udzielił się świąteczny nastrój.
Po spotkaniach wigilijnych z wychowawcami w klasach, wzięliśmy udział w uroczystym apelu z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Dekorację oraz inscenizację o tematyce świątecznej, będącą zarazem prezentacją klasy, przygotowali uczniowie klasy IV a, pod opieką wychowawczyni Pani Haliny Kosiby.

Pani Dyrektor Anna Skóra złożyła uczniom i nauczycielom świąteczne życzenia. Nastąpiło też wręczenie nagród uczniom wyróżnionym w konkursach szkolnych.

Po apelu odbyło się spotkanie wigilijne pracowników szkoły będące okazją do wspólnego spotkania, rozmów oraz życzeń świąteczno-noworocznych.


więcej zdjęć
V edycja powiatowego konkursu plastycznego "Anioły, Aniołki Bożonarodzeniowe".


Uczniowie z najmłodszych klas naszej szkoły, przystąpili do konkursu plastycznego, zorganizowanego dla klas I - III szkół podstawowych pod patronatem Burmistrza MiG Myślenice oraz Starosty Powiatu Myślenickiego. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach plastycznych: forma płaska i forma przestrzenna.

Do Szkoły Podstawowej w Jaworniku, która była organizatorem konkursu, wysłane zostały aniołki wykonane przez uczniów naszej szkoły. Praca Wiktorii Wawro z klasy II a, zdobyła wyróżnienie.

20 grudnia uczestniczyła ona w podsumowaniu, które odbyło się w Szkole Podstawowej w Jaworniku. Wiktoria otrzymała tam pamiątkowy dyplom i nagrodę. Serdecznie gratulujemy.


Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Koszykowej.


18 grudnia, zespół dziewcząt, a 20 grudnia zespół chłopców klas VI - tych i V - tych, uczestniczył w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Koszykowej. Wzięły w nich udział drużyny ze szkół podstawowych Gminy Myślenice.

Reprezentantki SP w Trzemeśni to: Ulman Karolina z kl. 5a, Niżnik Gabriela z kl. 5b, Cienkosz Gabriela, Dąbrowska Natalia, Górka Gabriela, Hanula Marcelina, Kijania Roksana, Wincenciak Martyna z kl. 6a, Biel Aleksandra, Kozaczyk Aleksandra, Pasiowiec Paulina, Skałka Katarzyna z kl. 6b. Zespół chłopców wystąpił w składzie: Basista Adam, Cienkosz Michał, Grzesik Grzegorz, Jasek Kamil, Niemiec Szymon z kl. 5a, Kasprzycki Mateusz, Konieczny Dawid, Skóra Jarosław z kl. 6a, Burkat Patryk, Cygan Rafał, Kasprzycki Karol, Szafrański Michał z kl. 6b.

W wyniku rywalizacji nasze reprezentacje odniosły sukces: dziewczęta zajęły drugie, a chłopcy trzecie miejsce w gminie, zdobywając pamiątkowe medale, puchary i piłki do koszykówki. Wszystkim uczestnikom gratulujemy sportowej wytrwałości.


Gościliśmy Mikołaja..


Jak co roku, tak i tym razem, 6 grudnia Mikołaj nie zapomniał o naszej szkole. Wszyscy uczniowie powitali go z wielką radością, gdyż już od kilku dni z niecierpliwością oczekiwali jego wizyty. Przybył wraz z pomocnikami i wielkim workiem prezentów. Mikołaj spotkał się przede wszystkim z młodszymi dziećmi z klas I-III i dla każdego miał upominek, który wręczał osobiście.

Nie zapomniał też o starszych uczniach. Po obdarowaniu prezentami Mikołaj ruszył w drogę, aby dalej rozdawać prezenty i sprawiać wiele radości nie tylko dzieciom.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy Mikołaja ponownie za rok!


więcej zdjęć
Ślubowanie klas pierwszych 2012.


14 listopada odbyło się ślubowanie oraz pasowanie 37 dzieci na uczniów klasy pierwszej. Przygotowania do uroczystości trwały od kilku tygodni i podczas występu widać było tego efekty. Dzieci z dumą recytowały zapamiętane wierszyki i z uśmiechem na twarzy śpiewały piosenki.

Następnie pierwszoklasiści, w obecności sztandaru szkoły, złożyli uroczysty tekst ślubowania, w którym obiecywali być dobrymi Polakami i dbać o dobro swojej szkoły, po czym zostali pasowani dużym ołówkiem przez Panią Dyrektor. Pierwszaki wzorowo zdali swój pierwszy egzamin udowadniając, że zasłużyli na zaszczytne miano ucznia. I choć do szkoły chodzą od niedawna, wiedzą, jak należy zachowywać się na lekcji, zdążyli się także zaaklimatyzować w szkole.

Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek. Całość przygotowały wychowawczynie: Pani Marta Chlebicka i Pani Teresa Kordula. Po części oficjalnej uczniowie obejrzeli występ w wykonaniu starszych koleżanek, a następnie udali się na poczęstunek zorganizowany przez rodziców.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości...


tutaj
Święto Niepodległości w naszej szkole.


Po 123 latach niewoli Polska odrodziła się i uzyskała niepodległość, a w listopadzie obchodzimy kolejną rocznicę tego wydarzenia. Z tej okazji 12 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia.

Przygotowali i poprowadzili ją uczniowie klas szóstych pod czujnym okiem nauczycieli. Poznaliśmy historię tak ważnego dla Polaków święta. Podczas akademii rozbrzmiewał hymn polski i pieśni żołnierskie w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Dekoracje i stroje aktorów przybliżały atmosferę tamtych dni. Uczniowie wszystkich klas ubrani byli na galowo, aby uczcić święto ważne dla każdego Polaka.

Występujący ukazali nam oblicze wojny i to jak nasi rodacy pozostawiając swoje rodziny walczyli o wolność dla swojej ojczyzny. Szli na śmierć, lecz w sercu mieli nadzieję na zwycięstwo. Obecnie 11 listopada jest świętem narodowym, każdego roku w tym dniu Polacy wspominają tych, którzy w największym stopniu przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Karolina Kurek, Daria Jażdżewska kl. 5a
Zajęcia edukacyjne o tematyce ekologicznej.


22 września uczniowie klasy 6b i 29 września klasy 6a, w trakcie trzech godzin lekcyjnych, uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Panią Ewę Skibę, przedstawicielkę Zakładu Utylizacji Odpadów w Myślenicach.

W trakcie prezentacji multimedialnej opowiedziała nam o odpadach różnego rodzaju, o ilości śmieci przypadającej na każdego człowieka. Omówiła nowe zasady segregacji surowców wtórnych. Rozdała ulotki mające na celu uświadomienie nam jak wiele wytwarzamy śmieci. Przekazała nam puzzle do ułożenia ciekawych obrazków. Następnie wyciągnęliśmy farby i podzieliliśmy się na grupy - zaczęliśmy malować. Plakaty wyszły wspaniale. Mieliśmy fantastyczne pomysły i pouczające hasła.

Potem nasze prace zostały zawieszone na korytarzu szkolnym. Uczniowie z chęcią czytali zawarte na nich informacje. Na zakończenie otrzymaliśmy kolorowe balony z ciekawymi hasłami i słodycze. To spotkanie było pouczające i ciekawe !

Natalia Dąbrowska, Elżbieta Jasek kl. 6a


Dzień Edukacji Narodowej.


14 października przypada święto wszystkich pracowników oświaty – Dzień Edukacji Narodowej. W naszej szkole uroczystość związana z tym dniem miała miejsce w piątek, 12 października. Nie zabrakło więc miłych słów i podziękowań dla nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły za trud oraz serce wkładane w pracę z dziećmi.

Rozpoczęli ją uczniowie, którzy przygotowali wiersze, piosenki i humorystyczne scenki. Zebrani obejrzeli zabawny i dowcipny program artystyczny ukazujący życie szkoły. Uczniowie złożyli też życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły. Do życzeń dołączyła się również przewodnicząca Rady Rodziców pani Ewa Rajca, która w krótkim wystąpieniu podziękowała nauczycielom za trud włożony w kształtowanie młodego pokolenia.

Akademię zakończyła pani dyrektor Anna Skóra, przekazując wszystkim pracownikom życzenia dalszych sukcesów w tak odpowiedzialnej i trudnej pracy oraz wręczyła Nagrody Dyrektora. Otrzymały je: Pani Magdalena Chlebda, Pani Marta Chlebicka, Pani Wioletta Górka, Pani Teresa Kordula, Pani Halina Kosiba, Pani Joanna Pieron. Pani dyrektor złożyła również gratulacje Pani Barbarze Jaśkowiec i Pani Izabelli Malinowskiej, które otrzymały nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice oraz otrzymującym nagrody jubileuszowe: Pani Wioletcie Górce i Pani Grażynie Kucała. Gratulacje otrzymał też uczeń Grzegorz Grzesik z klasy 5a, który w tym roku szkolnym został stypendystą Funduszu Socjalnego IKEA FAMILY prowadzonego przez Fundację Świętego Mikołaja i firmę IKEA Retail Sp. z o.o. . Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.
Po części oficjalnej nauczyciele i pracownicy spotkali się na wspólnym poczęstunku. Dzień upłynął wszystkim w miłej atmosferze.


Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej.


9 października w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Myślenicach dbyły się zawody w halowej piłce nożnej, w kategorii dziewcząt i chłopców. Przybyło dziewięć drużyn dziewcząt i dwanaście drużyn chłopców ze szkół podstawowych w Gminie Myślenice.

Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta w składzie: Filus Julia, Zięba Zuzanna z kl. 4b, Górniak Wiktoria, Ulman Karolina z kl. 5a, Niżnik Gabriela z kl. 5b, Cienkosz Gabriela, Górka Gabriela, Wincenciak Martyna z kl. 6a, Kozaczyk Aleksandra, Pasiowiec Paulina z kl. 6b oraz chłopcy w składzie: Basista Adam, Cienkosz Michał, Grzesik Grzegorz, Jasek Kamil z kl. 5a, Skóra Jarosław z kl. 6a, Burkat Patryk, Koloch Jakub, Kasprzycki Karol, Skóra Mikołaj, Szafrański Michał z kl. 6b. Za zdobyte 3 miejsce dziewczęta otrzymały pamiątkowe medale oraz puchar. Należy dodać, że dziewczęta naszej szkoły uczestniczyły w tych zawodach po raz pierwszy. Gratulujemy !!!

Martyna Wincenciak kl. 6a


Wycieczki w ramach projektu "Szkiełko i oko".


Wycieczka na Pustynię Błędowską, do Jaskinii Wierzchowskiej i na zamek w Ogrodzieńcu - uczestniczyliśmy w niej w sobotę 22 września. Pierwszym naszym celem była Jaskinia Wierzchowska. Zwiedziliśmy ją w towarzystwie Człowieka Jaskiniowego. Stanęliśmy oko w oko z Niedźwiedziem Jaskiniowym i poznaliśmy dzieje dawnego życia w okresie neolitu, o których opowiedział nam Neolitos. Podziwialiśmy śpiące nietoperze.

Następnie pojechaliśmy na Pustynię Błędowską. Pomimo butów pełnych piasku świetnie się bawiliśmy.

Na zamku w Ogrodzieńcu oprowadzał nas fantastyczny przewodnik. Pokazał nam salę tortur i ruiny zamku. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy o tym, co przed tysiącami lat znajdowało się na tamtych terenach. Zjedliśmy pyszne pierogi i udaliśmy się do domu. Wycieczka ta była bardzo ciekawa. Każdy z nas był zmęczony, lecz bardzo zadowolony.

Karolina Kurek kl. 5a28 września w ramach realizowanego programu "Szkiełko i oko", uczniowie SP w Trzemeśni mogli po raz kolejny uczestniczyć w wycieczce. Tym razem wraz z uczniami z SP w Zasani i Gimnazjum w Trzemeśni, grupa uczniów wyjechała do Krakowie na Noc Naukowców. Główną ideą wycieczki była popularyzacja nauki, a także przybliżenie dzieciom i młodzieży zawodu naukowca oraz zachęcenie ich do wybrania kariery naukowej. Program został przygotowany tak, aby każdy uczestnik znalazł coś ciekawego dla siebie. W czasie „Małopolskiej Nocy Naukowców 2012” odbywały się liczne pokazy, eksperymenty z udziałem publiczności, warsztaty, spotkania z naukowcami, otwarte zostały drzwi laboratoriów naukowych, zorganizowano liczne konkursy, gry i zabawy.


Dzień Chłopaka.


27 września w szkole został zorganizowany krótki apel z okazji Dnia Chłopaka. Występowały uczennice klas IV - VI. Spotkanie odbyło się na korytarzu i trwało około pół godziny. Były śpiewane piosenki, recytowane wiersze…

Chłopcom zostały złożone życzenia. Otrzymali też drobne upominki. Podczas apelu było przyjemnie, a lekcje tego dnia odbyły się normalnie i bez żadnych komplikacji. Uczniowie oglądali występ z chęcią - w końcu czas spędza się lepiej, gdy coś się dzieje. Chłopcy byli zadowoleni, że nie zapomniano o ich dniu, jedynym takim w roku.

Elżbieta Jasek kl. 6a


Gminny konkurs pt. „Rodzina - najcieplejsze miejsce pod słońcem”.


W poniedziałek 24 września w Myślenickim Ośrodku Kultury spotkali się finaliści gminnego konkursu pt. „Rodzina - najcieplejsze miejsce pod słońcem”.
Był to pierwszy etap podsumowujący kampanię edukacyjną pn. „Postaw na rodzinę”. W czasie spotkania rozdano nagrody za najlepsze prace literackie i plastyczne. Uczniowie szkół biorących udział w kampanii przygotowywali plakaty na zadany temat a starsi mogli również przygotować formę literacką - opowiadanie, kartkę z pamiętnika czy charakterystykę postaci. Łącznie we wszystkich placówkach w obu formach – plastycznej i literackiej, powstało ponad 400 prac, które były wystawiane w szkołach.

Z każdej placówki wyłoniono najlepsze prace do etapu gminnego. Z naszej szkoły, w spotkaniu finalistów etapu gminnego, uczestniczyły trzy uczennice, które za swoje prace otrzymały wyróżnienia: Klaudia Szymoniak z kl. 4a i Julia Szczepanik z kl. 6b w konkursie plastycznym oraz Oliwia Kałat w konkursie literackim. Serdecznie gratulujemy.


XXII Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich - Sucha Polana.


W sobotę 15 września, jak co roku, na Suchej Polanie odbył się XXII Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich. Uroczystość ta jest wyrazem pamięci o poległych partyzantach i pomordowanych mieszkańcach okolicznych miejscowości. Propaguje także krajoznawstwo wśród dzieci i młodzieży.

Tradycyjnie impreza rozpoczęła się uroczystą mszą św. polową, w której oprócz kombatantów, zaproszonych gości, wzięło udział bardzo wiele osób, w tym liczna grupa uczniów i nauczycieli naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym. Po mszy świętej odbył się Apel Poległych, salwa honorowa, po której złożono okolicznościowe wieńce, kwiaty i znicze pod pomnikiem poległych za ojczyznę partyzantów. Mieliśmy też okazję zobaczyć odegraną scenę batalistyczną bitwy żołnierzy Krajowej z wojskami niemieckimi oraz obejrzeć i zakupić wiele pamiątek, a także spróbować tradycyjnej wojskowej grochówki.


Kocham, lubię, szanuję… nie śmiecę.


Dnia 14 września w naszej szkole rozpoczęła się akcja "Sprzątania świata" od zorganizowania apelu dla klas 4-6, który miał na celu przybliżenie nam zagrożenia związanego z zanieczyszczaniem świata. Z powodu brzydkiej pogody nie udało się planowane tego dnia, symboliczne wyjście w celu pozbierania śmieci w naszej okolicy. Zrobiliśmy to jednak w ciągu tygodnia na lekcjach przyrody. Wzięliśmy worki i rękawiczki, a następnie ruszyliśmy każda klasa w inne miejsce.

Chcąc uczynić każdy dzień Świętem Ziemi, trzeba pamiętać o tym, aby nie śmiecić i wpajać wiedzę o tym zagrożeniu innym.

Gabriela Górka kl. 6a


Turniej ORLIKA o Puchar Premiera Donalda Tuska.


12 i 13 września, na obiektach sportowych "Orlik" przy SP nr 3 w Myślenicach, odbyły się na etapie gminnym, zawody w piłce nożnej Turniej ORLIKA o Puchar Premiera Donalda Tuska. Zawody tego typu odbyły się już po raz trzeci. Chłopcy z naszej szkoły wystąpili w dwóch kategoriach wiekowych: 10-11 lat i 12-13 lat. Po raz pierwszy nasza szkoła była reprezentowana także przez zespół dziewcząt klas IV-tych i V-tych. Ich debiut był bardzo udany, poniewż zajęły II miejsce. Podobnie wypadł zespół chłopców klas IV-tych i V-tych zajmując również II miejsce w swojej kategorii.

Wszystkie zespoły, startujace w turniejach eliminacyjnych na Orlikach otrzymały pamiątkowe koszulki oraz dyplomy.


Spotkanie z misjonarzem z Madagaskaru.


W tym roku szkolnym, 11 września, naszą szkołę odwiedził ks. Józef Klatka. Chciał podzielić się z uczniami wiedzą o kraju, w którym pełni rolę misjonarza. Opowiadał o życiu mieszkających tam ludzi, ich zwyczajach i o panującej biedzie. Zaprezentował zdjęcia przedstawiające dzieci żyjące na Czerwonej Wyspie i ich rodziców. Naszych uczniów zaskoczyło to, w jakich warunkach żyją mieszkańcy Madagaskaru.

Misjonarz pokazał nam oraz podarował rysunek wyhaftowany przez dzieci uczące się w tamtejszej szkole. Ofiarowano nam też książkę o nazwie „Zupełnie inne życie. Wspomnienia z Czerwonej Wyspy", kalendarz oraz zakładki dla każdego ucznia.

Spotkanie to uświadomiło nam z jak wieloma potrzebami i problemami boryka się Ksiądz Klatka i inni misjonarze. Przekazaliśmy na ręce Księdza Józefa pieniądze zebrane wsród uczniów i nauczycieli naszej szkoły, jako wyraz naszego wsparcia i pamięci o potrzebujących.

Martyna Wincenciak kl. 6a


Wracamy do szkoły po wakacjach.


Nietypowo, bo 3 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2012/2013, tradycyjnie wspólnym uczestnictwem we mszy świętej.

Następnie wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie powitała ich Pani dyrektor Anna Skóra. W swoim wystapieniu powitała zebranych, a szczególnie serdecznie uczniów, którzy zawitali do naszej szkoly po raz pierwszy. Życzyła im wielu sukcesów i wytrwałości w nauce. Po krótkim omówieniu organizacji pracy szkoły w nowym roku szkolnym, uczniowie udali się do sal na spotkanie z wychowawcami.


Wydarzenia roku szkolnego 2011/2012 (w tym Zielona szkoła w Chłapowie)


Wydarzenia roku szkolnego 2010/2011


Wydarzenia roku szkolnego 2009/2010 (w tym Zielona szkoła w Łebie)