WYDARZENIA ROKU SZKOLNEGO 2013/2014Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014.


Dnia 26 czerwca b.r. w naszej szkole odbyła się uroczysta, ostatnia akademia klas szóstych. Pożegnalne spotkanie zaprezentowane przez uczniów, pod patronatem wychowawczyni kl. VI a Pani Barbary Ślusarczyk oraz wychowawczyni kl. VI b, Pani Izabeli Malinowskiej, w otoczeniu odświętnych dekoracji, było urozmaicone (wierszem i piosenką), ale i nieco smutne.

Wszak sześć lat spędzonych w murach szkoły podstawowej sprawiło, że uczniowie zżyli się ze sobą i swoimi opiekunami. Trudno było im się rozstać.

Specjalne wystąpienie, dedykowane klasom szóstym przygotowali uczniowie klas piątych. Wręczyli im także drobne upominki. Przyrzekli godnie reprezentować naszą szkołę jako następcy „szóstaków”.

Wzruszające były również słowa skierowane przez Panią Dyrektor Annę Skórę, do uczniów klas szóstych.

Pani Ewa Rajca, na ręce Dyrekcji Szkoły, złożyła podziękowania w imieniu Rady Rodziców.

Następnie miało miejsce rozdanie nagród i listów pochwalnych wszystkim uczniom, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie, a także tym, którzy uczestniczyli w wielu konkursach pozaszkolnych i szkolnych.

Akademię zakończyła wypowiedź Pani Dyrektor przypominająca o bezpiecznych i przyjemnych wakacjach.


Grażyna Kucała


więcej zdjęć
Gminny Konkurs „Rodzina – razem łatwiej rozwiązywać problemy”.


Po raz trzeci nasza szkoła wzięła udział w trzech kategoriach konkursu: literackim, plastycznym i multimedialnym, realizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii „ Postaw na rodzinę”. Celem konkursu było: wspieranie wartości rodzinnych ze szczególnym uwzględnieniem solidarności międzypokoleniowej, kształtowanie wśród dzieci i młodzieży pozytywnego wizerunku rodziny oraz siebie samych, promowanie rodziny jako miejsca dającego poczucie bezpieczeństwa, miłości i zrozumienia oraz pobudzenie wyobraźni i rozwijanie uzdolnień uczniów.

Prace nagrodzone I miejscami we wszystkich kategoriach na etapie szkolnym, reprezentowały naszą Szkołę podczas drugiego – gminnego etapu konkursu.

23 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Myślenicach odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom etapu gminnego. Nasi uczniowie odnieśli kolejne sukcesy: Maria Górka z kl. 5a zdobyła I miejsce w konkursie multimedialnym (kategoria klas IV - VI), a wyróżnienia otrzymali: Konrad Bochenek z kl. 3a w konkursie plastycznym (kategoria klas I - III), Anna Iwanicka z kl. 4b w konkursie plastycznym (kategoria klas IV – VI), Nikola Nowak z kl. 4b w konkursie literackim (kategoria klas IV - VI).

Serdecznie gratulujemy laureatom!


Komers klas szóstych.


17 czerwca, zgodnie z tradycją naszej szkoły, dla uczniów klas szóstych zorganizowano pożegnalny komers. Po raz pierwszy zabawę rozpoczęto dostojnym polonezem, w którym uczniowie tańczyli wraz z nauczycielkami. Całość układu wypadła bardzo efektownie.

Następnie dominowały już rytmy dyskotekowe, w których wszyscy czuli się znakomicie.

Licznie przybyłe reprezentantki rodziców zadbały o smaczne posiłki i napoje.

Miła atmosfera, dobra muzyka przeplatana konkursami oraz wspaniała zabawa na zakończenie nauki w szkole podstawowej, pozostawiła niezapomniane wrażenia uczestnikom komersu.

Naszym szóstoklasistom życzymy sukcesów w gimnazjum.


więcej zdjęć
XX Miejsko - Gminny Konkurs Matematyczny i Ortograficzny.


W dniach 14 i 15 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursach zorganizowanych dla klas III szkół podstawowych gminy Myślenice.

20 maja najlepsi uczestnicy, wzięli udział w spotkaniu, na którym otrzymali dyplomy i nagrody.

W tej grupie znalazł się Kacper Skóra z kl. 3b, który zdobył III miejsce w Konkursie Matematycznym. Serdecznie gratulujemy.Piknik Rodzinny 2014.


Dnia 18 maja, w godzinach 15:00 – 18:00 w Szkole Podstawowej w Trzemeśni odbył się piknik rodzinny. Od kilku lat nauczyciele i uczniowie dokładają starań, aby fundusze pozyskane z tej wspólnej zabawy, m.in. z rodzicami, przeznaczyć na potrzeby placówki.

W tym roku dopisała pogoda i licznie zgromadzeni goście. Występy artystyczne przeplatały się z zawodami sportowymi. W programie były też: grill, kosz rozmaitości, malowanie twarzy, sprzedaż kwiatów, a także artykułów spożywczych ze sklepiku uczniowskiego. Nagrodę główną (tablet) wylosował uczeń kl. III a – Tomasz Mazur. Rozlosowano również kolejne nagrody: deskorolkę, dresy sportowe, usługi fryzjerskie.

Z pewnością impreza była atrakcją niedzielnego popołudnia i korzyścią dla szkoły.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego przedsięwzięcia. Składamy wszystkim darczyńcom gorące podziękowania.


Grażyna Kucała


więcej zdjęć
Zawody gminne w piłce nożnej.


16 maja zespół chłopców klas V-VI uczestniczył w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Senatora Ziemi Myślenickiej Stanisława Bisztygi, który odbywał się na obiektach sportowych SP nr 3 w Myślenicach.

W skład reprezentacji SP w Trzemeśni weszli: Basista Adam, Cienkosz Michał, Grzesik Grzegorz, Jasek Kamil, Rajca Jakub z kl.6a, Jania Dawid, Olesek Sebastian, Siatka Tomasz z kl. 6b, Kęsek Maciej z kl. 5b.

Chłopcy wywalczyli II miejsce wśród kilkunastu zespołów szkół podstawowych gminy Myślenice, uczestniczących w turnieju. Ponadto Michał Cienkosz z kl. 6a uzyskał statuetkę i tytuł Wyróżniający Zawodnik. Chłopcy otrzymali pamiątkowy puchar, dyplom i medale. Gratulujemy.


Konkurs Plastyczny „ŚWIĘTY UŚMIECHNIĘTY”.


W kwietniu odbył się konkurs organizowany przez MOKiS pod Honorowym patronatem Burmistrza MiG Myślenice Macieja Ostrowskiego i Starosty powiatu myślenickiego Józefa Tomala. Wzięła w nim udział spora grupa uczniów z naszej szkoły.

W dniu 14.04.2014r. Jury po obejrzeniu wszystkich prac nadesłanych do konkursu, przesłanych przez przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne z Miasta i Gminy Myślenice oraz powiatu myślenickiego, biorąc pod uwagę inwencję artystyczną, autorskie opracowania i pomysły związane z tematem konkursu, zastosowanie ciekawych technik plastycznych, postanowiło przyznać I Nagrody, wyróżnienia i podziękowania „za udział”. Ocenie podlegao łącznie 717 prac.

Prezentacja wszystkich prac odbyła się na myślenickim rynku w dniu kanonizacji Jana Pawła II, natomiast wręczenie nagród i Finisaż wystawy odbył się 12 maja w MOKiS. Z SP w Trzemesni I Nagrody otrzymali: Jakub Górka z kl. 1a, Zuzanna Wójcik z kl. 2a, Agnieszka Wincenciak z kl. 3a, Dawid Górka, Julia Jaśkowiec
z kl. 3b, Michał Fila z kl. 6b, a Wyróżnienie otrzymał Kacper Leśniak z kl. 2b
.

Serdecznie gratulujemy.


Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Trzemeśni.


8 maja, na boisku przy SP w Porębie odbyły się kolejne zawody o Puchar Dyrektora Gimnazjum, tym razem w piłce nożnej, w kategorii dziewcząt i chłopców. Wzięły w nim udział reprezentacje okolicznych szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentował zespół dziewcząt: Górniak Wiktoria, Ulman Karolina z kl. 6a, Hujdus Aleksandra, Jaśkowiec Mariola, Niżnik Gabriela z kl. 6b, Kozaczyk Martyna, Zięba Zuzanna z kl. 5b i chłopców Basista Adam, Cienkosz Michał, Grzesik Grzegorz, Jasek Kamil z kl.6a, Olesek Sebastian, Siatka Tomasz z kl. 6b, Kęsek Maciej z kl. 5b.

W ostatecznej klasyfikacji, chłopcy SP w Trzemeśni zdobyli Puchar Dyrektora Gimnazjum za I miejsce w swojej kategorii, natomiast dziewczęta SP w Trzemeśni uzyskały II miejsce. Dodatkowo Grzegorz Grzesik z kl. 6a uzyskał statuetkę i tytuł Najlepszy Zawodnik. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.1. Gminny Konkurs Ortograficzny.


7 maja w SP nr 2 w Myślenicach odbył się 1. Gminny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Mistrza ortografii” dla uczniów klas 4-6 naszej gminy. Wzięło w nim udział 36 uczniów z 18 szkół podstawowych.

Uczeń naszej szkoły Jan Jaśkowiec z kl. 4a zajął II miejsce otrzymując tytuł 1. WICEMISTRZA ORTOGRAFII. Wręczenie dyplomów za udział oraz nagród miało miejsce na sali gimnastycznej w obecności dyrektor SP nr 2 p. Haliny Starzec oraz przedstawiciela Wydziału EKiS – UMiG Myślenice p. Pawła Lemaniaka.

Oczekując na wyniki konkursu uczniowie obejrzeli występy dwóch grup teatralnych z SP nr 2, które zaprezentowały przedstawienia: „Księżniczka na ziarnku grochu” i „Kopciuszek”.

Serdecznie gratulujemy znajomości zasad ortografii.


Majowe święta.


Dnia 30 kwietnia 2014r. w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia dla uczczenia 223 rocznicy Konstytucji 3 Maja. Był to również występ – prezentacja uczniów z klasy IV b.

Wiersze, deklamowane przez dziewczynki i chłopców, przeplatały piosenki dotyczące trzech dni świąt: 1 Maja, Dnia Flagi i Konstytucji 3 Maja. Na tle flagi państwowej oraz kolorowej, kwiatowej dekoracji, przy udziale pocztu sztandarowego, uczniowie odśpiewali hymn państwowy i odgrywali swoje role.

Uroczystość zakończyło przemówienie Pani Dyrektor Szkoły Anny Skóry.

Grażyna Kucała


Etap gminny i powiatowy Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego.


Po intensywnych przygotowaniach prowadzonych przez Panią Izabellę Malinowską, drużyna dziewcząt i chłopców w składzie: Anna Kęsek, Anna Iwanicka z kl. 4b, Jakub Kęsek z kl. 5a, Maciej Kęsek z kl. 5b i Szymon Jaśkowiec (jako rezerwowy) z kl. 4b, uczestniczyła 15 kwietnia w etapie gminnym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego.

Zespół SP w Trzemeśni okazał się najlepszy w gminie, zdobywając najwyższe, I miejsce, za co uczestnicy otrzymali wspaniały puchar, dyplom oraz nagrody rzeczowe.

Po zajęciu I miejsca w etapie gminnym, drużyna naszej szkoły, uczestniczyła 29 kwietnia w powiatowej edycji Turnieju BRD jako reprezentacja Gminy Myślenice. Podobnie jak w etapie gminnym, turniej odbył się w SP nr 2 w Myślenicach i wzięły w nim udział szkoły podstawowe reprezentujące Gminy z Powiatu Myślenice.

Zespół SP w Trzemeśni ponownie okazał się najlepszy w powiecie w kategorii szkół podstawowych. Uczniowie zostali zespołowo nagrodzeni pucharem, dyplomem oraz nagrodami rzeczowymi. Ponadto Jakub Kęsek uzyskał dyplom Najlepszego Zawodnika Turnieju oraz dyplom Najlepszego Zawodnika w Testach.

13 maja nasza drużyna jako najlepsza reprezentacja Powiatu Myślenice wzięła udział w Finale Wojewódzkim, który odbył sie w Mikluszowicach. Serdecznie im gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


Ponieważ Ziemia opiekuje się nami, zaopiekujmy się Ziemią.


Odwzajemniajmy miłość jaką nas obdarza,
utrzymując ją w czystości i szczęściu.

Ziemio nasza, Ziemio miła
Tyś nas wszystkich wykarmiła,
Twe powietrze, lasy, woda,
To największa Twa uroda.
Więc człowieku, pilnuj srodze,
By nie padło wszystko w trwodze,
Bo gdy zniszczysz wszystko wszędzie
To i ciebie też nie będzie.25 kwietnia odbył się w szkole apel z okazji Dnia Ziemi. Jego celem było promowanie wśród uczniów postaw proekologicznych. W czasie apelu mieliśmy okazję obejrzeć inscenizację zachęcającą do dbania o środowisko naturalne poprzez zbiórkę i segregację odpadów.

Ważnym przesłaniem było uzmysłowienie wszystkim, że jesteśmy częścią otaczającej nas przyrody, a poprzez recykling surowców wtórnych chronimy ją zapewniając sobie tym samym lepsze życie.

Grażyna Kasprzycka


Międzyszkolny Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej.


7 kwietnia zespół dziewcząt uczestniczył w II Wiosennym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2 w Myślenicach. Wzięły w nim udział drużyny ze szkół podstawowych Gminy Myślenice.

Dziewczęta w składzie: Górniak Wiktoria, Ulman Karolina z kl. 6a, Hujdus Aleksandra, Jaśkowiec Mariola, Niżnik Gabriela z kl. 6b, wywalczyły puchar i złote medale, zajmując najwyższe - I miejsce.
Serdecznie gratulujemy.


Turniej Piłki Siatkowej i Koszykówki o Puchar Dyrektora Gimnazjum w Trzemeśni.


3 kwietnia, reprezentacje naszej szkoły, uczestniczyły w Turnieju Siatkarsko - Koszykarskim zorganizowanym w hali Gimnazjum w Trzemeśni.

Zespół dziewcząt to: Górniak Wiktoria, Ulman Karolina z kl. 6a, Hujdus Aleksandra, Niżnik Gabriela, Szymoniak Natalia z kl. 6b, Kozaczyk Martyna, Zięba Zuzanna z kl. 5b, natomiast w skład zespołu chłopców weszli: Basista Adam, Cienkosz Michał, Grzesik Grzegorz, Jasek Kamil, Niemiec Szymon, z kl.6a, Marondel Jerzy, Olesek Sebastian, Siatka Tomasz z kl. 6b.

W zawodach wzięły udział reprezentacje ze szkół podstawowych z Droginii, Osieczan, Poręby, Trzemeśni i Zasani. Zawodnicy rywalizowali w dwóch grach zespołowych - piłce siatkowej i koszykówce.

W ogólnej klasyfikacji, chłopcy SP w Trzemeśni zdobyli Puchar Dyrektora Gimnazjum i I miejsce w koszykówce i piłce siatkowej, natomiast dziewczęta SP w Trzemeśni wywalczyły w swojej kategorii Puchar Dyrektora Gimnazjum i I miejsce w piłce siatkowej i II miejsce w koszykówce. Gratulujemy!!!


SPOTKANIE LAUREATÓW eliminacji miejsko-gminnych 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.


Spotkanie najlepszych uczestników etapu miejsko-gminnego, zorganizowane przez MOKiS w Myślenicach, odbyło się 3 kwietnia i połączone było z wręczeniem laureatom i wyróżnionym nagród oraz dyplomów.

Szkołę Podstawową w Trzemeśni reprezentowała Wiktoria Wawro z kl. 3a, która zdobyła III miejsce oraz Jakub Iwanicki z kl. 1b, Natalia Iwanicka z kl. 3a i Anna Iwanicka z kl. 4b, którzy otrzymali wyróżnienia.
Serdecznie gratulujemy i źyczymy kolejnych sukcesów recytatorskich.


Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole.


21 marca przypada Pierwszy Dzień Wiosny, który według tradycji uczniowskiej kojarzony jest również z Dniem Wagarowicza. Dlatego też ten dzień przebiegał w naszej szkole na nieco luźniejszych zasadach i był trochę nietypowy. Co prawda odbywały się lekcje, ale założenie ubrania w zielonym kolorze chroniło uczniów przed pytaniem, co spowodowało, że właśnie ten kolor dominował wśród uczniów.

Wszyscy spotkali się na apelu przygotowanym przez Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Wioletty Górki. Występujący mieli okazję popisania się swoimi talentami aktorskimi i piosenkarskimi, które wywołały uśmiech na niejednej twarzy.


„Bo z dziewczynami nigdy nie wie, oj nie wie się...”


Piątek 7 marca należał do niecodziennych dni w szkole. Z okazji Dnia Kobiet odbył się uroczysty apel, który przygotowali chłopcy z klas IV – VI pod kierunkiem Pani Wioletty Górki. Podczas spotkania zaprezentowali oni humorystyczny program artystyczny, w którym zademonstrowali swoje umiejętności aktorskie i muzyczne. Na koniec apelu, każda Pani otrzymała symboliczny kwiatek, a dziewczęta upominki w postaci spinek do włosów.

Występ bardzo podobał się wszystkim zgromadzonym, a uśmiechnięte twarze pań i dziewczynek świadczą o tym, że ten miły akcent i życzenia, sprawiły im wiele przyjemności.

Jeszcze raz wszystkim kobietom i „kobietkom” życzymy samych dobrych chwil, nie tylko tego dnia!


Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej.


25 lutego, zespół chłopców, a 4 marca zespół dziewcząt, uczestniczył w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej. Wzięły w nich udział drużyny ze szkół podstawowych Gminy Myślenice.

Reprezentantki SP w Trzemeśni to: Gorczyca Gabriela, Górniak Wiktoria, Ulman Karolina z kl. 6a, Hujdus Aleksandra, Niżnik Gabriela, Szymoniak Natalia z kl. 6b, Górka Maria, Skałka Amelia, Śmigla Karolina z kl. 5a, Filus Julia, Kozaczyk Martyna, Zięba Zuzanna z kl. 5b. Zespół chłopców wystąpił w składzie: Basista Adam, Cienkosz Michał, Grzesik Grzegorz, Jasek Kamil, Niemiec Szymon, Rajca Jakub, Szymski Dominik z kl.6a, Jania Dawid, Krzystek Szymon, Malina Marcin, Olesek Sebastian, Siatka Tomasz z kl. 6b, Kęsek Maciej z kl. 5b.

W wyniku rywalizacji chłopcy zajęli II, a dziewczęta III miejsce w gminie, zdobywając pamiątkowe medale i puchary. Gratulacje dla wszystkich.


Czas karnawału.


W tym roku zabawa karnawałowa dla klas IV-VI odbyła się 18 lutego i trwała od godziny 16:00 do 18:30. Natomiast uczniowie klas młodszych bawili się na swojej zabawie 20 lutego.

Było wesoło i dużo śmiechu z kostiumów karnawałowych. Najładniejsze oraz najciekawsze przebrania brały udział w konkursie i wygrywały nagrody. Kostiumy były bardzo pomysłowe, jednym z najciekawszych był: Koziołek Matołek, Pinokio, czy lekarz, a w młodszych klasach księżniczki, diabełki, pirat, sportowcy i wiele innych.

Tradycyjnie rodzice zapewnili też pyszny poczęstunek.

Natasza Adamaszek kl. 5awięcej zdjęć
Apel Walentynkowy.


Dnia 17 lutego 2014r. na czwartej lekcji odbył się apel Walentynkowy. Walentynki to dzień, w którym możemy okazać miłość i życzliwość drugiej osobie.

W tym roku na apelu występowały głównie dziewczyny, ale byli też chłopcy. Nad przebiegiem apelu czuwała Pani Wioletta Górka. Mogliśmy obejrzeć krótkie przedstawienie i wysłuchać piosenek. Pod koniec apelu Pani Dyrektor rozdała walentynkowe kartki napisane przez uczniów.

Natasza Adamaszek kl. 5a


Ferie zimowe już za nami!


Dzięki SIO z Trzemeśni mogliśmy aktywnie wykorzystać czas przeznaczony na wypoczynek. W okresie ferii uczestniczyliśmy w zajęciach plastycznych i dwóch integracyjnych wycieczkach do Zakopanego 5 II i 11 II.

Podczas pierwszej wycieczki wyjechaliśmy kolejką krzesełkową na Wielką Krokiew, skąd mogliśmy podziwiać skocznię z perspektywy skoczków narciarskich. Zrobiła na nas duże wrażenie, jest wysoka i bardzo stroma. Z pod skoczni przejechaliśmy do Aquaparku, gdzie przez długi czas zażywaliśmy kąpieli w geotermalnych źródłach Antałówki. Największą atrakcją były niewątpliwie szybkie rynny oraz rwąca rzeka.

Druga wycieczka do Zakopanego była równie udana. Wyjechaliśmy kolejką szynową na Gubałówkę, a następnie przeszliśmy na Butorowy Wierch, skąd zjechaliśmy kolejką krzesełkową do Kościeliska, podziwiając w drodze rozległą panoramę Tatr. Duże wrażenie zrobił na dzieciach majestatyczny Giewont i przykryte białymi czapami śniegu Czerwone Wierchy. Kolejną atrakcją był przejazd na Harendę, gdzie uczniowie mogli nie tylko smacznie zjeść obiad, ale także spróbować swoich umiejętności łyżwiarskich na przyszkolnym lodowisku.

Wszyscy wróciliśmy w doskonałych humorach, licząc na kolejne, ciekawe oferty wycieczek.

Barbara Jaśkowiecwięcej zdjęć na stronie SIO
Jasełka dla mieszkańców.


Dnia 05.01.2014r. o godzinie 15:30 w Szkole odbyło się przedstawienie jasełek. Podziwialiśmy uczniów z Kółka Teatralnego, których przygotowała p. mgr Agnieszka Jasek, nauczycielka języka polskiego. Inscenizacja wypadła bardzo sympatycznie. Wzruszające było również wspólne śpiewanie kolęd: uczniów, nauczycieli i rodziców.

Prezentacja jasełek w naszej szkole odbyła się po raz trzeci.

Grażyna Kucaławięcej zdjęć
Święta Bożego Narodzenia.


Święta Bożego Narodzenia to czas wyciszenia i refleksji, a przede wszystkim radosnych spotkań z najbliższymi. Właśnie taki nastrój zapanował w naszej szkole w dniu 20.12.2013r. kiedy to odbył się uroczysty apel świąteczny przygotowany przez uczniów klas trzecich naszej szkoły, pod czujnym okiem wychowawczyń: Pani Alicji Burkat i Pani Anny Nalepy. Przedstawione zostały jasełka, które wszystkich zgromadzonych wprowadziły w piękną atmosferę świąteczną. Uczniowie przypomnieli najważniejsze tradycje Bożonarodzeniowe i odśpiewali przepiękne kolędy. Przygotowali też drobne upominki.

W imieniu rodziców życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia złożyła Pani Ewa Rajca.

Uroczystość zakończyła Pani Dyrektor Anna Skóra, która przekazała wszystkim najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne oraz zaprosiła nauczycieli i pracowników szkoły na spotkanie wigilijne.

Życzymy, aby wszystkie dni w roku były tak piękne i szczęśliwe, jak ten jeden wigilijny wieczór, przy świątecznym stole pojawiła się radość, a święta Bożego Narodzenia zbliżały ludzi do siebie, wyzwalały wzajemną życzliwość i zrozumienie.


więcej zdjęć
Gminne Konkursy Kolęd.


W grudniu odbył się Gminny Konkurs Kolęd Tradycyjnych organizowany przez Szkołę Podstawową w Droginii.

W konkursie wzięła udział reprezentantka naszej szkoły Natalia Iwanicka z kl. IIIa.

Swoim występem Natalia zdobyła I miejsce. Z tej okazji podczas spotkania laureatów odebrała dyplom i nagrody.

Natalia uczestniczyła też w XIV Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek Szkół Podstawowych i Gimnazjów "Hej, kolęda" w Głogoczowie, gdzie otrzymała Wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy udanych występów w następnych konkursach.


Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Koszykówce.


17 grudnia zespół dziewcząt, a 19 grudnia zespół chłopców klas VI - tych i V - tych, uczestniczył w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Mini Koszykówce.

Dziewczęta w składzie: Górniak Wiktoria, Ulman Karolina z kl. 6a, Hujdus Aleksandra, Jaśkowiec Mariola, Niżnik Gabriela, Szymoniak Natalia z kl. 6b, Śmigla Karolina z kl. 5a, Filus Julia, Kozaczyk Martyna, Zięba Zuzanna, Mazur KLaudia, Alicja Szymoniak z kl. 5b, zajęły I miejsce i będą reprezentować gminę Myślenice w etapie powiatowym. Chłopcy w składzie: Basista Adam, Cienkosz Michał, Głodek Kamil, Grzesik Grzegorz, Jasek Kamil, Niemiec Szymon, Skałka Damian z kl.6a, Jania Dawid, Marondel Jerzy, Olesek Sebastian, Siatka Tomasz z kl. 6b, Kęsek Maciej z kl. 5b, zajęli II miejsce.

Gratulujemy, a dziewczętom życzymy kolejnych sukcesów.

20 lutego reprezentacja dziewcząt uczestniczyła w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Mini Koszykówce. Nasze dziewczęta brały udział w zawodach jako najlepszy zespół Gminy Myślenice.

Po wytrwałej sportowej walce, zajęły IV miejsce. Gratulujemy.


Z wizytą w Domu Dziecka w Pawlikowicach.


12 grudnia 2013 roku uczniowie Kółka Teatralnego z naszej szkoły odwiedzili, jak co roku, chłopców z Domu Dziecka w Pawlikowicach. Wyjazd poprzedzony został akcją: Środki czystości dla Domu Dziecka.

Świąteczny nastrój spotkania uświetniły jasełka w wykonaniu uczniów z naszej szkoły. W tym roku uczestniczyli w spotkaniu również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach, którzy przygotowali piękny koncert kolęd. Przyłączyli się również do naszej akcji : Środki czystości dla Domu Dziecka. Bardzo im dziękujemy za włączenie się w dzieło niesienia pomocy potrzebującym.

Po występie odbyło się wspólne śpiewanie kolęd i rozmowy przy wigilijnym stole.

Agnieszka Jasek


VI edycja powiatowego konkursu plastycznego "Anioły, Aniołki Bożonarodzeniowe".


Po raz kolejny uczniowie z najmłodszych klas naszej szkoły, przystąpili do konkursu plastycznego, zorganizowanego dla klas I - III szkół podstawowych pod patronatem Burmistrza MiG Myślenice oraz Starosty Powiatu Myślenickiego. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach plastycznych: forma płaska i forma przestrzenna.

Do Szkoły Podstawowej w Jaworniku, która była organizatorem konkursu, wysłane zostały aniołki wykonane przez uczniów naszej szkoły. Praca Tomasza Mazura z klasy III a, zdobyła wyróżnienie.

18 grudnia uczestniczył on w uroczystym spotkaniu podsumowującym konkurs, które odbyło się w Szkole Podstawowej w Jaworniku. Tomek otrzymał tam pamiątkowy dyplom i nagrodę. Serdecznie gratulujemy.


Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej.


26 listopada zespół chłopców, a 28 listopada zespół dziewcząt klas VI - tych i V - tych, uczestniczył w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej. Wzięło w nich udział 11 drużyn ze szkół podstawowych Gminy Myślenice.

Chłopcy w składzie: Batko Karol, Basista Adam, Cienkosz Michał, Grzesik Grzegorz, Jasek Kamil, Niemiec Szymon z kl. 6a, Marondel Jerzy, Olesek Sebastian, Siatka Krzysztof z kl. 6b, spisali się na medal (złoty !!!) zajmując najwyższe - I miejsce i będą reprezentować gminę Myślenice w etapie powiatowym. Dziewczęta w składzie: Gorczyca Gabriela, Górniak Wiktoria, Ulman Karolina z kl. 6a, Hujdus Aleksandra, Jaśkowiec Mariola, Lenart Martyna, Niżnik Gabriela, Szymoniak Natalia z kl. 6b, Kozaczyk Martyna, Alicja Szymoniak z kl. 5b, zajęły IV miejsce.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a repeezentacji chłopców życzymy sukcesów w dalszej siatkarskiej rywalizacji.


5 grudnia zespół chłopców uczestniczył w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej. Nasi chłopcy brali udział w zawodach jako najlepszy zespół Gminy Myślenice.

Reprezentacja w składzie: Batko Karol, Basista Adam, Cienkosz Michał, Grzesik Grzegorz, Jasek Kamil, Niemiec Szymon, Rajca Jakub z kl.6a, Jania Dawid, Marondel Jerzy, Olesek Sebastian, Siatka Tomasz z kl. 6b, spisała się znakomicie, zajmując II miejsce. Gratulujemy.


Narodowe Święto Niepodległości.


Dnia ósmego listopada b. r. w Szkole Podstawowej w Trzemeśni, odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Wzięli w niej udział: Dyrekcja Szkoły, ksiądz Proboszcz, nauczyciele, wychowawcy oraz uczniowie kl. I-VI.

Program artystyczny przygotowali uczniowie klas IV b i V a pod opieką:
p. Anny Jaśkowiec i p. Wioletty Górki. Szczególnie podobało się wszystkim wykonanie pieśni patriotycznych, które przeplatały się z recytacją wierszy o Ojczyźnie. Przemówienie Pani Dyrektor Anny Skóry, zakończyło uroczystość.

Grażyna Kucała


Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie klas pierwszych.


Dnia 15 października odbyła się w naszej szkole uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona ze Ślubowaniem klas pierwszych. W tym ważnym wydarzeniu wzięły udział dwie klasy pierwsze, nauczyciele i rodzice oraz licznie zgromadzeni uczniowie naszej Szkoły, tego dnia wszyscy ubrani na galowo.

Uroczystość rozpoczęła część artystyczna przygotowana przez Samorząd Szkolny. Przedstawiciele klas starszych w imieniu wszystkich uczniów dziękowali nauczycielom oraz pracownikom szkoły za trud i codzienną pracę oraz wkład w edukację i wychowanie. Uczniowie przedstawili program słowno-muzyczny nawiązujący do tematyki szkolnej.

W imieniu rodziców życzenia oraz podziękowania złożyła przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Ewa Rajca.

Na koniec głos zabrała Pani Dyrektor Anna Skóra, która również w tym wyjątkowym dniu, złożyła wszystkim życzenia, po czym wręczyła wyróżnionym nauczycielkom nagrody dyrektora. Otrzymały je: Pani Agnieszka Jasek, Pani Grażyna Kucała, Pani Renata Makselan, Pani Barbara Pachacz, Pani Barbara Skałka.

Dzień Edukacji Narodowej jest też okazją do przyznawania nagrody burmistrza i odznaczeń państwowych. W tym roku szkolnym nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice otrzymała Pani Dyrektor Anna Skóra oraz Pani Barbara Ślusarczyk. Natomiast „Medale za Długoletnią Służbę” przyznano Pani Teresie Korduli i Pani Grażynie Kucała.

Kolejnym punktem uroczystości było Ślubowanie klas pierwszych. Przygotowania trwały od początku roku szkolnego. Wychowawczynie klas pierwszych: Pani Barbara Skałka i Pani Renata Makselan, zapoznawały i wdrażały swoich uczniów do pełnienia różnych obowiązków wynikających z faktu rozpoczęcie nauki w szkole. Klasy pierwsze przygotowały na dzień ślubowania część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością. Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego nastąpiła część oficjalna uroczystości i uczniowie po złożeniu ślubowania w obecności sztandaru szkoły, zostali pasowani przez Panią Dyrektor. Otrzymali też okolicznościowe dyplomy pasowania na ucznia.

Naszym pierwszoklasistom życzymy zapału do nauki i jak najlepszych ocen natomiast wszystkim pracownikom szkoły dużo cierpliwości i wytrwałości oraz sukcesów zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym.


więcej zdjęć


Gminny konkurs plastyczny „Bądź widoczny na drodze” .


Uczniowie naszej szkoły z klas I-III, wzięli udział w konkursie plastycznym "Bądź widoczny na drodze", zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Droginii. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych gminy Myślenice w kategorii klas młodszych i starszych.

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród, połączone z wystawą prac, odbyło się 6 października. W spotkaniu tym uczestniczyli również uczniowie SP w Trzemeśni: Agnieszka Szymoniak z kl. 2b i Dawid Górka z kl. 3b, którzy otrzymali wyróżnienia w konkursie oraz nagrody.
Serdecznie gratulujemy.


Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej.


W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Myślenicach odbyły się zawody w halowej piłce nożnej, 1 października w kategorii chłopców i 3 października w kategorii dziewcząt. Przybyło sporo drużyn, zarówno dziewcząt jak i chłopców, z większości szkół podstawowych w Gminie Myślenice.

Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta w składzie: Skałka Amelia z kl. 5a, Kozaczyk Martyna, Zięba Zuzanna z kl. 5b, Gorczyca Gabriela, Górniak Wiktoria, Ulman Karolina z kl. 6a, Hujdus Aleksandra, Jaśkowiec Mariola, Niżnik Gabriela, Szymoniak Natalia z kl. 6b oraz chłopcy w składzie: Łabędź Miłosz z kl. 5a, Kęsek Maciej z kl. 5b, Cienkosz Michał, Grzesik Grzegorz, Jasek Kamil, Rajca Jakub z kl. 6a, Olesek Sebastian, Siatka Krzysztof z kl. 6b. Zarówno reprezentacje dziewcząt jak i chłopców zajęła wysokie II miejsce, za co otrzymały pamiątkowe medale oraz puchary. Gratulujemy !!!


Małopolska Noc Naukowców.


22 uczniów naszej szkoły zainteresowanych nowinkami naukowymi wzięło udział już po raz drugi w Małopolskiej Nocy Naukowców.

W tym roku uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w warsztatach matematycznych zorganizowanych przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego pod hasłem: "Energia Liczb". Najbardziej uczniowie zainteresowani byli prezentacją robotów oraz zagadnieniami związanymi z zastosowaniem informatyki w życiu codziennym. W quizie dotyczącym zagadnień rachunku prawdopodobieństwa dzieci zdobyły słodkie upominki. Uczniowie klas IV wykazali się umiejętnością konstruowania wielościanów z klocków Reko i Geomag sprawnie korzystając z magicznego wzoru Eulera.

Na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego studenci przekonywali do swojego tegorocznego hasła: "Każdy może zostać naukowcem". Pokazy i warsztaty na temat roślin mięsożernych, tańczących roślin, uszkodzeń i hodowli ludzkiej skóry oraz przemiany wody w wino cieszyły się dużym zainteresowaniem "młodych naukowców" z Trzemeśni.

Choć chemii jako przedmiotu nauczania nie ma w szkole podstawowej to naukowcy z Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej nie mieli kłopotu z zainteresowaniem naszych uczniów "Sekretami chemii". Dzieci miały okazję zobaczyć jak wyglądają laboratoria chemiczne, w co są wyposażone, jak są ubrani chemicy. Zobaczyli jak wygląda przetwórstwo materiałów polimerowych, jak otrzymać żyłkę metodą wtrysku. Z dużym zainteresowaniem obejrzeliśmy pokaz "Chemia w ciemności"- fotoluminescencje kryształów soli kamiennej i innych minerałów, fluoresceiny w kwasie borowym („włosy wiedźmy”), fotobłysk, glowsticki itp.

Pomimo późnego powrotu do domu młodzi naukowcy wrócili zadowoleni i wcale nie zmęczeni, z nadzieją powrotu na uczelnie krakowskie w przyszłym roku.

Barbara Jaśkowiec


więcej zdjęć
„Sprzątanie Świata” pod hasłem "Odkrywamy czystą Polskę"!


Jak co roku w trzeci weekend września organizowane jest międzynarodowe Sprzątanie Świata. Tegoroczne przypadło na 20 - 21 - 22 września. Polska, już po raz 20, bierze udział w tym wielkim przedsięwzięciu. Akcja ma na celu nie tylko zmobilizować ludzi do sprzątania zalegających śmieci z najbliższego otoczenia, ale również zwrócić uwagę na konieczność ograniczania ilości odpadów i ich właściwego przetwarzania.

Nasza szkoła także przyłączyła się do akcji. Rozpoczęliśmy ją krótką częścią artystyczną przygotowaną przez klasy: 5a i 6a. Następnie młodsi uczniowie udali się do sal, by razem z nauczycielami porozmawiać o problemach związanych z odpadami. Natomiast klasy piąte i szóste wraz z wychowawcami wyruszyły sprzątać obszary przyszkolne, które niestety nie są wolne od śmieci.

Sylwia Nosal


XXIII Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich - Sucha Polana.


Rankiem, dnia 14 września 2013r. delegacja uczniów z klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Trzemeśni, wraz z opiekunami udała się do Poręby, na przełęcz Sucha Polana.

Odbył się tam XXIII Zlot ku czci partyzantów AK walczących i poległych w bitwie z Niemcami 12 września 1944 roku.

Uroczysta Msza Święta, z udziałem księży, w tym i proboszcza z Trzemeśni, rozpoczęła świętowanie. Piękne słowa kazania o wolności, jej znaczeniu wygłosił proboszcz z Zarabia. Uczniowie z różnych szkół, (w tym z naszej) przynieśli sztandary swoich placówek. Złożyli również wieńce i wiązanki kwiatów pod pomnikiem ku czci poległych partyzantów. Odbył się również Apel Poległych.

Uroczystość uświetniły jeszcze: przemówienie wspomnieniowe reprezentanta żyjących partyzantów, delegacja ułanów na koniach, występ orkiestr dętych z Zasani, Lipnika i Wiśniowej.

Organizatorzy zadbali o poczęstunek dla licznej grupy uczestników: pieczoną kiełbasę, grochówkę. Przy ognisku śpiewano wojenne, żołnierskie pieśni. Piękna pogoda sprzyjała spotkaniu.


Grażyna Kucała


IV Turniej ORLIKA o Puchar Premiera Donalda Tuska.


10 i 13 września, na obiektach sportowych "Orlik" przy SP nr 3 w Myślenicach, odbyły się na etapie gminnym, zawody w piłce nożnej Turniej ORLIKA o Puchar Premiera Donalda Tuska. Zawody tego typu odbyły się już po raz czwarty. Chłopcy z naszej szkoły wystąpili w dwóch kategoriach wiekowych: 10-11 lat (chłopcy młodsi) i 12-13 lat (chłopcy starsi).

Po raz drugi nasza szkoła była reprezentowana także przez zespół dziewcząt klas IV-tych i V-tych, czyli w kategorii dziewcząt młodszych. Ich występ zakończył się wspaniałym sukcesem, poniewż zajęły I miejsce uzyskując tym samym awans do eliminacji wojewódzkich.

Również występy chłopców należały do udanych, gdyż chłopcy młodsi zajęli II miejsce, a chłopcy starsi III miejsce w swoich kategoriach wiekowych.

Wszystkie zespoły, startujace w turniejach eliminacyjnych na Orlikach otrzymały pamiątkowe koszulki, a najlepsze z nich puchary oraz dyplomy.19 września, reprezentacja dziewcząt naszej szkoły w składzie: Urbanik Weronika z kl.4a, Iwanicka Anna, Kęsek Anna z kl.4b, Skałka Amelia z kl.5a, Chorwat Weronika, Filus Julia, Kozaczyk Martyna, Skóra Nikola, Szymoniak Alicja, Zięba Zuzanna z kl.5b, jako najlepszy zespół etapu gminnego, wzięła udział w eliminacjach wojewódzkich, które odbyły się na boisku Orlika w Sobolowie koło Łapanowa. Po wytrwałej, męczącej rywalizacji, w bardzo trudnych warunkach pogodowych, dziewczęta wywalczyły III miejsce.

Serdecznie im gratulujemy sukcesu i ducha sportowej walki.


Witamy nowy rok szkolny.


W poniedziałek 2 września w naszej szkole, jak we wszystkich szkołach w Polsce, odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2013/14. Po mszy świętej uczniowie, nauczyciele oraz rodzice wzięli udział we wspólnym spotkaniu na sali gimnastycznej.

Pani dyrektor Anna Skóra serdecznie przywitała wszystkich obecnych, a szczególnie najmłodszych uczniów rozpoczynających naukę w klasie I, życząc im wytrwałości i sukcesów w nauce. Następnie krótko omówiła organizację pracy szkoły w nowym roku szkolnym.

Po rozpoczęciu roku szkolnego wychowawcy spotkali się w salach ze swoimi podopiecznymi, aby zapoznać wszystkich z planem lekcji oraz informacjami związanymi z rozpoczęciem kolejnego etapu nauki.


Wydarzenia roku szkolnego 2012/2013


Wydarzenia roku szkolnego 2011/2012 (w tym Zielona szkoła w Chłapowie)


Wydarzenia roku szkolnego 2010/2011


Wydarzenia roku szkolnego 2009/2010 (w tym Zielona szkoła w Łebie)