WYDARZENIA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016Zakończenie roku szkolnego 2015/2016.


Dnia 23 czerwca 2016 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta ostatnia akademia klas szóstych. Pożegnalne spotkanie zaprezentowane przez uczniów pod patronatem wychowawczyń: p. Grażyny Kucały i p. Anny Jaśkowiec, w otoczeniu okolicznościowych dekoracji, było urozmaicone, ale i nieco smutne.

Wszak sześć lat spędzonych w murach szkoły podstawowej sprawiło, że uczniowie zżyli się ze sobą i swoimi opiekunami. Trudno było się rozstać. Także uczniowie klas piątych wierszem i piosenką, pożegnali starszych kolegów, wręczając im drobne upominki.

Pożegnanie to na pewno zostanie w pamięci uczniów opuszczających naszą szkołę. Wzruszające były słowa Pani Dyrektor Anny Skóry, które skierowała do uczniów klas szóstych. Następnie miało miejsce rozdanie nagród, listów pochwalnych wszystkim uczniom, którzy otrzymali bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.

Akademię zakończyła wypowiedź Pani Dyrektor przypominająca o przyjemnych i bezpiecznych wakacjach.

Następnego dnia uczestniczyliśmy we mszy świętej, a następnie spotkaliśmy sie z wychowawcami, którzy rozdali nam świadectwa i nagrody książkowe za osiągnięcia w nauce i zachowaniu.

Grażyna Kucała


więcej zdjęć
Gratulujemy i życzymy sukcesów!


Nasi uczniowie, Hubert Nowak z klasy 4a i Mikołaj Grzesik z klasy 6a, zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego matematycznego konkursu i w dniu 11 marca 2016 roku wzięli w nim udział. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV, V, VI szkół podstawowych województwa małopolskiego i nosił tytuł: „KRAKOWSKA MATEMATYKA 2015/2016 – Jubileusze w Krakowie”.

20 czerwca, w ostatnim tygodniu roku szkolnego 2015/ 2016, w Publicznym Gimnazjum w Trzemeśni, odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny „Mały Mistrz Matematyki”. Nasi uczniowie zdobyli dwa pierwsze miejsca. Pierwsze miejsce zdobył Mateusz Podmokły – uczeń klasy 6a, a drugie Mikołaj Grzesik – uczeń klasy 6a. Naszą szkołę reprezentowali także następujący uczniowie z klasy 6a i 6b: Anna Iwanicka, Anna Kęsek, Nikola Nowak, Arkadiusz Górka, Jan Jaśkowiec, Szymon Jaśkowiec, Antoni Kopera i Jakub Kurek.

Halina Kosiba


Komers klas szóstych.


Dnia 16 czerwca 2016 roku w godzinach popołudniowych, odbyła się w naszej szkole zabawa uczniów klas szóstych, czyli tzw. Komers.

Zabawa trwała cztery godziny. Przy wspólnym poczęstunku zgromadzili się zaproszeni goście, p. dyrektor Anna Skóra, p. w-ce dyrektor Barbara Pachacz, nauczyciele, rodzice oraz młodzież.

Szóstoklasiści odświętnie ubrani przybyli do szkoły, aby bawić się na pożegnalnej imprezie, ktorą rozpoczęli odtańczeniem poloneza. Później nastąpiły tańce w rytmie muzyki disco. Przeplatane były konkursami, które prowadziła p. Wioletta Górka, np. tańcem na gazecie, tańcem z balonem między parą uczniów.

Uczniowie wykonywali sobie pamiątkowe zdjęcia, m.in. z wychowawczyniami: p. Anną Jaśkowiec i p. Grażyną Kucałą. Na swej ostatniej zabawie w szkole podstawowej bawili się kulturalnie i radośnie.

Komers przygotowali rodzice uczniów klas szóstych, którym serdecznie dziękujemy.

Grażyna Kucała


więcej zdjęć
Powiatowa Olimpiada Gimnastyczna dla klas I – III.


15 czerwca 2016 roku w Dobczycach, na terenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu odbyła się Powiatowa Olimpiada Gimnastyczna dla klas I – III.

Celem Olimpiady była popularyzacja gimnastyki i uświadomienie potrzeby jej uprawiania w „Złotym wieku motoryczności", a także integracja dzieci i poznanie rywalizacji, innej niż wyścigi, czy liczba goli.

Naszą szkołę reprezentowały: Karina Drozd z klasy 1b, Sara Ćwierz z klasy 1a, Gabriela Drozd z klasy 3a i Julia Firek z klasy 3b.

W klasyfikacji indywidualnej klas I, uczennica naszej szkoły - Sara Ćwierz z kl. 1a zdobyła II miejsce, a w klasyfikacji drużynowej dziewczynki zajęły III miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w tej dyscyplinie sportu.

Marta Chlebicka


Piknik Rodzinny 2016.


W dniu 12 czerwca 2016 r. w godzinach od 15 do 18 w naszej szkole odbył się Piknik Rodzinny. Jego celem było przede wszystkim aktywne, rodzinne spędzenie niedzielnego popołudnia.

Spotkanie rozpoczęło się przemówieniem p. dyr. Anny Skóry, która powitała zabraną młodzież, rodziców i nauczycieli. Pani Dyrektor zachęciła także zebranych do wspólnej zabawy.

W programie pikniku były między innymi: występy artystyczne uczniów, „kosz rozmaitości„, grillowanie, rodzinne konkurencje sportowe, zabawy, konkursy, malowanie twarzy i paznokci, sprzedaż kwiatów i ciast upieczonych przez rodziców.

Piknik zgromadził dużą ilość zainteresowanych, którzy bawili się wesoło przy wspaniałej pogodzie. Zakończyło go wystąpienie p. dyr. Anny Skóry. Podziękowała ona wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania spotkania, szczególnie sponsorom.

Grażyna Kucała


więcej zdjęć
VI Gminny Konkurs Biblioteczny dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów.


VI GMINNY KONKURS BIBLIOTECZNY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ORAZ GIMNAZJÓW W ŚWIECIE KSIĄŻEK pod hasłem: Bajka – bawi i uczy
R O Z S T R Z Y G N I Ę T Y !


Organizatorem VI Gminnego Konkursu Bibliotecznego W świecie książek pod hasłem Bajka – bawi i uczy jest Publiczne Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Jaworniku. Konkurs odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy Myślenice.

LAUREACI KONKURSU
KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE
Klasy 1-3
II miejsce: Zuzanna Bargiel Szkoła Podstawowa w Trzemeśni
Klasy 4-6
I miejsce: Joanna Jaśkowiec Szkoła Podstawowa w Trzemeśni
Wyróżnienie: Patrycja Skałka Szkoła Podstawowa w Trzemeśni

Dorota Kocznur


XXII Miejsko - Gminny Konkurs Matematyczny i Ortograficzny.


W dniach 11 V i 12 V 2016 roku uczniowie naszej szkoły, przygotowywani przez Panią Renatę Makselan i Panią Barbarę Skałka uczestniczyli w XXII Miejsko-Gminnym Konkursie Matematycznym i Ortograficznym Klas III.

24 V najlepsi uczestnicy wzięli udział w spotkaniu podsumowującym, na którym otrzymali dyplomy i nagrody.

W tej grupie znalazło się trzech uczniów naszej szkoły: Jakub Iwanicki z klasy III a - zdobył II miejsce w Konkursie Ortograficznym, Krzysztof Kasprzycki z klasy III a - zdobył III miejsce w Konkursie Matematycznym, Jakub Grzesik z klasy III a - otrzymał wyróżnienie Konkursie Matematycznym.
Serdecznie gratulujemy.

Barbara Skałka


Zielona Szkoła w Chłapowie 2016


23 maja (poniedziałek)


Zmęczeni, ale zadowoleni, dotarliśmy po długich godzinach podróży do Chłapowa. Zakwaterowanie, krótkie rozpakowywanie bagaży. Oczywiście błyskawiczne odwiedziny „wszystkich u wszystkich” i kolacja. Potem spacer na powitanie morza i pożegnanie słońca, które dopisywało nam przez cały dzień.

Duuuuużo wody, piasku, słońca, radości i emocji. Pozdrawiamy serdecznie.


pierwszy dzień w Chłapowie

24 maja (wtorek)


Dzisiaj napięty plan. Rano lekcja przyrody w plenerze i zabawy na plaży. Potem nauka zumby, basen oraz siatkówka i piłka nożna.

Po obiedzie spacer do Władysławowa. Wizyta w Cetniewie, gdzie udało nam się obejrzeć międzynarodowy trening zawodników tenisa stołowego. Następnie przeszliśmy Aleją Gwiazd Sportu, na której umieszczono mosiężne gwiazdy wmurowane w granitowych płytach z wygrawerowanymi nazwiskami sławnych sportowców. Podziwialiśmy też pomnik „Korona Himalajów”- czternaście skalnych płyt symbolizujacych czternaście ośmiotysięczników, które zdobyli polscy himalaiści.

Powrót brzegiem morza do Chłapowa. No, a po kolacji tylko pokonać 199 schodów, zejść z klifu i znów jesteśmy na plaży, żeby pożegnać zachodzące słońce.


drugi dzień w Chłapowie

25 maja (środa)


Korzystamy z przepięknej pogody, więc zaraz po śniadaniu wychodzimy nad morze. Zaplanowaliśmy plażowanie i konkurs na „Najciekawszą rzeźbę z piasku". Po krótkim spacerze w poszukiwaniu skarbów morza, zabieramy się do twórczej pracy. Pomysłowość w cenie.

Po zakończeniu budowy, wyłoniono zwycięzców - dwie rzeźby grupowe i jedną indywidualną. Następnie jedna grupa wróciła do ośrodka na basen, a pozostałe uczestniczyły w prelekcji na temat bursztynu, jednego ze skarbów Bałtyku.

Jeszcze kilka chwil na plażowanie i wracamy na wcześniejszy obiad, po którym wychodzimy na całe popołudnie do Ocean Parku we Władysławowie.

A tam mnóstwo atrakcji. Udział w interaktywnym show „Wygadany wielorybek”, spacer z przewodnikiem podczas którego mamy okazję nie tylko spotkać się ze zwierzętami morskimi wykonanymi w skali 1;1, w tym największym na świecie 34 metrowym płetwalem błękitnym, ale również dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o ich podwodnym życiu, pokój zagadek, gdzie musieliśmy wykazać się sprytem i pracą zespołową, aby odnaleźć ukryty skarb i na zakończenie plac zabaw.

Po kolacji zadanie specjalne, piszemy w grupach życzenia - wiersz dla naszych mam.


trzeci dzień w Chłapowie

26 maja (czwartek)


Naszym Mamom z okazji Dnia Matki, przesyłamy z głębi serca płynące życzenia.


Wzięliśmy udział w mszy świętej w kościele we Władysławowie. Potem kupowaliśmy kartki pocztowe, aby napisać i wysłać pozdrowienia. W drodze powrotnej pokropił nas deszcz, ale wkrótce znów zaświeciło słońce.

Czas do kolacji minął na sportowo. Wszystkie grupy kolejno uczestniczyły w zajęciach na basenie, a rówolegle odbywały się zawody w grach zespołowych: siatkówce, koszykówce i piłce nożnej.

Wieczorem spacer nad morze, które tym razem przywitało nas wzburzonymi falami, co niektórzy odczuli na własnych stopach i nie tylko.

Przed ciszą nocną dokończyliśmy jeszcze pisanie pozdrowień, żeby wysłać je jutro podczas wycieczki do Trójmiasta.


czwarty dzień w Chłapowie

27 maja (piątek)


Byliśmy na całodziennej wycieczce w Trójmieście. W Gdyni zatrzymaliśmy się przy Skwerze Kościuszki. Tam dołączył do nas pan przewodnik, który dostarczył nam wielu ciekawych i nowych informacji. Najpierw spacerowaliśmy po porcie jachtowym, a potem zwiedziliśmy „Dar Pomorza”. Następnie pojechaliśmy do Sopotu, gdzie mieliśmy czas na odpoczynek, podziwiając ogromne molo. Tam też spotkaliśmy pirata, który odwiedził kiedyś Trzemeśnię.

Z okien autokaru obejrzeliśmy Port Północny. Wszystkich zainteresowała widoczna po drodze kopuła PGE ARENA Gdańsk.

Dotarliśmy na Westerplatte, gdzie większość była po raz pierwszy. Pan przewodnik przybliżył nam historię związaną z II wojną światową i bohaterską obroną przylądka. Ostatni etap naszej wycieczki to Gdańsk. Spacerując po Starówce, podziwialiśmy piękne kamieniczki i słuchaliśmy opowieści przewodnika o historii tego miasta i jego zabytkach.

Był to dla wszystkich intensywnie spędzony czas. Po kolacji spotkaliśmy się na wieczorku muzycznym, wspólnej nauce piosenek turystycznych.


piąty dzień w Chłapowie

28 maja (sobota)


Pogoda nas dzisiaj nie rozpieszcza, ale jak na prawdziwych turystów przystało, deszcz nie stanowi przeszkody w wędrowaniu. Turystycznym szlakiem wzdłuż morza doszliśmy na przylądek Rozewie.

Tam w nagrodę wytrwałości w maszerowaniu, znów przywitało nas słońce. Postanowiliśmy zwiedzić latarnię morską. Weszliśmy na górę, aby podziwiać panoramę okolicy, a także obejrzeć Muzeum Latarnictwa Morskiego znajdujące się w budynku latarni.

Popołudnie i wieczór upłynęło nam zdecydowanie tanecznie. Najpierw uczyliśmy się podstaw hip - hopu, a po kolacji sprawdzaliśmy swoje umiejętności uczestnicząc w dyskotece.


szósty dzień w Chłapowie

29 maja (niedziela)


Ruchu na świeżym powietrzu nigdy dość, szczególnie na boiskach z widokiem na morze.

Tak więc, po przyjściu z kościoła, kolejne grupy wzięły udział w zajęciach na basenie, a pozostali doskonalili swoje umiejętności siatkarskie.

Po południu wyszliśmy na plażę. Tam odbył się chrzest morski. Po wykonaniu zadań i wypiciu mikstury o nieokreślonym smaku, która niektórym nawet smakowała, każdy otrzymywał akt chrztu z imieniem nadanym przez samego Neptuna.

Wieczór spędziliśmy wspólnie, rysując pejzaż nadmorski.


siódmy dzień w Chłapowie

30 maja (poniedziałek)


Największą atrakcją Chłapowa jest malowniczy wąwóz znajdujący się na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Poznając ciekawe zakątki okolicy, przeszliśmy Wąwozem Chłapowskim w stronę morza.

Wąwóz kończy się na plaży. Tam też dotarliśmy. Każda z grup otrzymała zadanie wybudowania zamków z piasku, które po połączeniu z pozostałymi utworzyły rozległe fortyfikacje. Wszyscy z zapałem przystapili do działania, przydzielając sobie określone zadania do wykonania i wykorzystując znalezione na plaży "skarby".

Popołudniem również pracowaliśmy na plaży przygotowując program na wieczorne ognisko.

Kiedy spotkaliśmy się wieczorem przy ognisku z pieczeniem kiełbasek, kazda z grup uatrakcyjniała spotkanie swoim wystąpieniem.


ósmy dzień w Chłapowie

31 maja (wtorek)


Po śniadaniu pojechaliśmy na wycieczkę autokarową na Półwysep Helski, jeden z najciekawszych rejonów polskiego wybrzeża Morza Bałtyckiego, nazywanym przez jego mieszkańców początkiem Polski.

Głównym celem naszej wycieczki był Hel. Zatrzymaliśmy się jednak po drodze, aby pospacerować po molo w Jastarni. Nastęnie pojechaliśmy obejrzeć Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu, gdzie wysłuchalismy prelekcji na temat fok szarych, a następnie uczestniczyliśmy w ich karmieniu oraz pokazach umiejętności.

Z Fokarium udaliśmy się na nabrzeże. Tam czekał Jednoręki Pirat, zapraszając nas na pokład swojego statku „Morgan”. Popłynęliśmy w krótki rejs po morzu słuchając ciekawych opowieści.

Po obiedzie uczestniczyliśmy w cieszących się ogromnym zaintresowaniem zajęciach zumby.

Ponieważ jutro planowane są rozgrywki między mieszkającymi w ośrodku Zielonymi Szkołami, nasi zawodnicy szlifowali formę, rozgrywając mecze między sobą.

Dzień zakończyliśmy na czytaniu wierszy o tematyce morskiej i własnych próbach poetyckich związanych z morzem. Odbyło się też wręczenie dyplomów i słodkich nagród dla zwycięzców konkursów organizowanych na Zielonej Szkole, m.in. „Życzenia - wiersz dla mamy”, „Najciekawszą rzeźbę z piasku”, rysunek „Pejzaż nadmorski” i in.


dziewiąty dzień w Chłapowie

1 czerwca (środa)


Szalony dzień zabawy, śmiechu i radości. Świętowaliśmy na całego Dzień Dziecka. Słońce dopisało, więc cały dzień spędzaliśmy na świeżym powietrzu.

Najpierw otrzymaliśmy życzenia i słodką niespodziankę od naszych wychowawczyń, a potem uczestniczyliśmy w różnego rodzaju atrakcjach.

Zaczęliśmy od „dmuchańców” czyli „wygibasów” na zjeżdżalniach i w dmuchanym zamku. Śmiech i piski nie cichły przez długi czas.

Kolejne atrakcje to malowanie twarzy, turniej piłki nożnej, tenis stołowy i zajęcia hip-hopu w plenerze.

I to nie koniec. Po przyjściu na plażę otrzymaliśmy pozwolenie na zamoczenie nóg „aż” po kolana, co niektórzy szybko wykorzystali skacząc przez fale.

Wieczorem bawiliśmy się wspólnie z innymi mieszkańcami ośrodka na dyskotece pod gołym niebem.


dziesiąty dzień w Chłapowie

2 czerwca (czwartek)


Najwyższy czas odwiedzić Władysławowo. Wybraliśmy się na piszą wycieczkę do Domu Rybaka, najbardziej charakterystycznego budynku we Władysławowie.

Z głównego tarasu widokowego podziwialiśmy panoramę miasta i okolic, a także Morze Bałtyckie, Zatokę Pucką, przylądek Rozewie i Mierzeję Helską.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy „Hallerówce” oraz pomniku Generała Józefa Hallera.

Pogoda wspaniała, więc po obiedzie obowiązkowo wyjście na plażę. Tu odkryliśmy, ile mamy w grupie „morsów”, którym nie straszna temperatura wody w Bałtyku.

Kolejne grupy uczesniczyły w ostatnich zajęciach na basenie. Pozostali na plaży, tradycyjnie ćwiczyli siatkówkę plażową i hartowali się skacząc przez fale morskie. Najodważniejsi nawet pływali, a inni po prostu odpoczywali, opalając się.

Wszyscy odzyskali znów siły, kiedy rozpoczęła się zaplanowana dla naszej szkoły, kolejna dyskoteka.


jedenasty dzień w Chłapowie

3 czerwca (piątek)


Przed południem, podczas wyjścia na plażę, odbył się międzygrupowy turniej zabaw ze współzawodnictwem. Czas przed i po obiedzie spędziliśmy, uczestnicząc w długo oczekiwanych zajęciach kickboxingu oraz kolejnych zajęciach hip - hopu.

Kiedy znów wyszliśmy nad morze, okazało się, że woda jest zdecydowanie cieplejsza. Dzisiaj większość zażywała kąpieli w Bałtyku, a niektórzy najchętniej nie wychodziliby z wody.

Po aktywnie spędzonym dniu, wszyscy z apetytem usiedli do kolacji, tym bardziej, że kuchnia zaoferowała przepyszne pierogi z truskawkami. Poza tym, jak co dzień wszyscy mogli skorzystać z obficie zastawionego „stołu szwedzkiego”.

Wieczorem odwiedziliśmy port rybacki we Władysławowie.


dwunasty dzień w Chłapowie

4 czerwca (sobota)


Koniec naszego pobytu w Chłapowie jest coraz bliżej. Niektórzy chętnie by tutaj zostali dłużej.

Po śniadaniu, na plaży czytaliśmy w grupach legendy związane z morzem. Potem odbył się Konkurs wiedzy o regionie nadmorskim.

No i już pora na pakowanie. Jeszcze tylko ostatnie wyjście do Władysławowa, drobne zakupy przed wyjazdem i oczywiście kolejne pamiątki. Uczestniczyliśmy też w niedzielnej mszy.

Po kolacji odbyło sie krótkie spotkanie organizacyjne, podsumowanie konkursów oraz rozdanie dyplomów i słodkich nagród dla zwycięzców.

Ostatni akcent naszego pobytu w Chłapowie to pożegnanie z morzem, wspólne zdjęcia i zachód słońca.


trzynasty dzień w Chłapowie

5 czerwca (niedziela)


Kończymy pakowanie i po śniadaniu jesteśmy gotowi do powrotu.

Mamy nadzieję, że tu jeszcze kiedyś wrócimy. Przyjazd do Trzemeśni planujemy na 21.00. Do zobaczenia.


ostatni dzień w Chłapowie
Podsumowanie eliminacji miejsko-gminnych 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.


4 maja w MOKiS w Myślenicach odbyło się spotkanie najlepszych uczestników etapu miejsko-gminnego 61. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Połączone ono było z wręczeniem laureatom i wyróżnionym nagród oraz dyplomów, a także występem najlepszych recytatorów.

Szkołę Podstawową w Trzemeśni reprezentowali: Krzysztof Pitala z kl. 2a, który zdobył I Nagrodę w kategorii Turniej recytatorski, szkoły podstawowe kl.I-III, Agnieszka Szymoniak z kl. 4b zdobywczyni II Nagrody w kategorii Turniej recytatorski, szkoły podstawowe kl.IV-VI oraz Anna Iwanicka z kl. 6b, która otrzymała Wyróżnienie w tej samej kategorii.
Serdecznie gratulujemy i źyczymy kolejnych sukcesów recytatorskich.


Obchody 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.


29 kwietnia uczciliśmy w naszej szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy 5a pod opieką Pani Barbary Ślusarczyk.

Swój występ uczniowie rozpoczęli od uroczyście zatańczonego poloneza, a następnie w krótkim rysie historycznym przypomnieli okoliczności uchwalenia tej najnowocześniejszej w owych czasach Konstytucji. Zebrani wysłuchali także wierszy i pieśni patriotycznych w ich wykonaniu.

Warto też pamiętać, że polskie święta majowe to: Święto Pracy – które obchodzimy 1 maja, Święto Flagi Polskiej – które obchodzimy 2 maja i wreszcie Święto Trzeciego Maja – rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciomajowej z 1791 roku.


więcej zdjęć
W Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego znów niepokonani.
21 kwietnia zespół uczniów Szkoły Podstawowej w Trzemeśni pod opieką Pani Izabeli Malinowskiej uczestniczył w etapie gminnym XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Drużyna w składzie: Krzysztof Stasiak z kl. 5a, Anna Kęsek, Anna Iwanicka, Szymon Jaśkowiec z kl. 6b, okazała się najlepsza, zdobywając najwyższe I miejsce, a tym samym prawo do reprezentowania Gminy Myślenice na zawodach powiatowych.


Odbyły się one 28 kwietnia w Dobczycach.

I na tym etapie zespół SP w Trzemeśni okazał się najlepszy w powiecie zdobywając najlepsze miejsca we wszystkich możliwych kategoriach. Drużynowo I miejsce w Turnieju Powiatowym BRD w kategorii szkół podstawowych. Także zespołowo w kategorii Najlepszych z udzielania I pomocy przedmedycznej. Ponadto Anna Kęsek została nagrodzona w kategorii Najlepszego na rowerowym torze przeszkód oraz Najlepszego z przepisów ruchu drogowego natomiast Anna Iwanicka w kategorii Najlepszego na miasteczku komunikacyjnym.
Uczniowie zostali zespołowo i indywidualnie nagrodzeni wspaniałymi pucharami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Serdecznie im gratulujemy i zyczymy powodzenia w etapie wojewódzkim.


„Ratujmy matkę Ziemię”.


Wraz z ludźmi na całym świecie, w dniu 22 kwietnia 2016 r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji zorganizowany został apel, podczas którego uczniowie klasy V b zaprezentowali przedstawienie ekologiczne pt. „ Ratujmy matkę Ziemię”. W czasie występów połączonych z muzyką i śpiewem, nasi szkolni artyści przybliżyli nam globalne problemy ekologiczne oraz promowali ekologiczne zachowania przypominając, że Ziemia jest naszym wspólnym dobrem i trzeba o nią dbać.

Po apelu odbył się Ekologiczny Marsz po okolicy. Ze śpiewem na ustach, zielonymi szafami i transparentami w dłoniach dzieci zachęcały mieszkańców Trzemeśni do dbania o środowisko.

Grażyna Kasprzycka


więcej zdjęć
„Młodzi ludzie w żółtych koszulkach niosą pomoc hospicjum”.


Właśnie pod tym tytułem ukazał się artykuł w prasie lokalnej o nastepującej treści:

„Rozpoczęły się kwesty w ramach akcji „Pola Nadziei”. Wolontariusze Stowarzyszenia Hospicyjnego „Bądźmy Razem”, wspierającego działalność Hospicjum Domowego w Wiśniowej, pojawili się już w dziesięciu miejscowościach powiatu. Najhojniej wsparli zbiórkę mieszkańcy Trzemeśni, którzy przekazali na potrzeby hospicjum prawie 7 tysięcy złotych. W sumie natomiast zebrano już ponad 31 tys. zł.”

W Trzemeśni kwesta prowadzona była w niedzielę 17 kwietnia. Wśród wolontariuszy byli też liczni przedstawiciele naszej szkoły pod opieką Pani Bernadetty Kowalczyk. Dzięki nim, za zebrane pieniądze, będzie można zakupić specjalistyczny sprzęt potrzebny w opiece hospicyjnej oraz pomóc socjalnie najbardziej potrzebującym chorym i ich rodzinom.
Uczestniczyliśmy w XXIV Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.


14 kwietnia zespół chłopców klas V-VI uczestniczył w XXIV Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. W zawodach, które odbywały sie w Hali Widowiskowo-Sportowej w Myślenicach, wzięły udział reprezentacje 15 szkół podstawowych Gminy Myślenice.

Reprezentanci SP w Trzemeśni to: Górka Krzysztof, Skóra Kacper, Sroka Sebastian z kl. 5b, Górka Mateusz, Kałat Fabian, Kurek Jakub z kl. 6a, Basista Dominik, Jaśkowiec Szymon, Górka Arkadiusz, Moryc Norbert, Podmokły Piotr z kl. 6b.

W wyniku współzawodnictwa chłopcy z naszej szkoły zdobyli II miejsce, za co otrzymali medale, dyplom, okolicznościowy puchar oraz piłki nożne. Dodatkowo nagrodzony został Jakub Kurek jako Najlepszy bramkarz zawodów oraz Krzysztof Górka jako Wyróżniajacy się zawodnik . Gratulujemy!!!


Nasi uczniowie w gronie najlepszych.


W dniu 30 marca br. nastąpiło uroczyste podsumowanie konkursów przedmiotowych i tematycznych dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego organizowanych w roku szkolnym 2015/2016 przez Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Laureatami tych konkursów zostali uczniowie, którzy zajęli pierwsze 20 miejsc w rankingu po etapie wojewódzkim.

Tegoroczna uroczystość miała miejsce w Audytorium W. Danka na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

W gronie wyróżnionych znaleźli się reprezentanci naszej szkoły: Mikołaj Grzesik i Mateusz Podmokły z kl. 6a. Mikołaj uzyskał tytuł Laureata Małopolskiego Konkursu Matematycznego, natomiast Mateusz został Laureatem Małopolskiego Konkursu Matematycznego oraz konkursu informatycznego „Małopolski Baltie 2016”.

Również w konkursie biblijnym „Z dobrą nowiną przez życie”, do najwyższego etapu awansowali: Jakub Kurek
i Jan Jaśkowiec
z kl. 6a. Jakub otrzymał tytuł Laureata, a Jan został finalistą tego konkursu.

Odniesione przez uczniów sukcesy to efekt szczególnych uzdolnień, ale też długotrwałej, solidnej pracy nad rozwijaniem własnego talentu i umiejętności. Serdecznie gratulujemy wspaniałych osiągnięć uczniom oraz ich opiekunkom: Pani Halinie Kosibie, Pani Izabeli Malinowskiej i Pani Bernadetcie Kowalczyk. Życzymy dalszych sukcesów.


Akademia z okazji Świąt Wielkanocnych.


Dnia 23 marca w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Zorganizowali ją uczniowie klas trzecich wraz z wychowawczyniami: Panią Renatą Makselan i Panią Barbarą Skałką. Oni też zaprezentowali wiersze i piosenki mówiące o wiośnie i nadchodzących Świętach.

Wspaniałą kolorową dekoracją były palmy wielkanocne i koszyczki z pięknie ozdobionymi przez dzieci pisankami.

Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia z okazji Wielkanocy. Wręczyła nagrody uczniom wyróżnionym w konkursach szkolnych. Złożyła też gratulacje uczniom, którzy uzyskali tytuły Laureatów (Mikołaj Grzesik, Mateusz Podmokły, Jakub Kurek) i Finalisty (Jan Jaśkowiec) w etapach wojewódzkich konkursu przedmiotowego - matematycznego i konkursów tematycznych - informatycznego i biblijnego oraz ich opiekunkom: Pani Halinie Kosibie, Pani Izabeli Malinowskiej i Pani Bernadetcie Kowalczyk.

więcej zdjęć
Witaj Wiosno!


Mimo, że pogoda za oknami jeszcze nie nastraja zbyt optymistycznie,
21 marca spotkaliśmy się na wspólnym apelu z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.

Występ przygotowali uczniowie klas czwartych pod kierunkiem Pani Wioletty Górki.

Przedstawili oni widzom program artystyczny, tematycznie związany z przyjściem radosnej, kolorowej i przez wszystkich oczekiwanej pory roku.

Mamy nadzieję, że po takim powitaniu Wiosna zagości u nas już na stałe.


Dzień Kobiet i Dzień Chłopaka.


W dniu 8 marca 2016 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Kobiet. Zorganizowała go grupa uczniów klas piątych, reprezentująca Szkolną Radę Uczniowską pod opieką Pani Wioletty Górki.

Okolicznościowe wiersze poprzeplatane zostały tańcem i piosenką. Rozdano symboliczne prezenty. Pamiętano także o chłopcach, jako że Dzień Chłopaka przypada na 10 marca.

Na koniec spotkania pani Dyrektor Anna Skóra rozdała dyplomy uczniom biorącym udział w szkolnym etapie Konkursu Recytatorskiego.

Grażyna Kucała


Uczestniczyliśmy w I Gminnym Konkursie „Młody Ratownik”.


23 lutego odbył się I Gminny Konkurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej ”Młody Ratownik” organizowany przez Gimnazjum w Jaworniku pod patronatem Burmistrza MiG Myślenice. W konkursie uczestniczyło 6 drużyn ze szkół podstawowych gminy Myślenice.

Celem konkursu było promowanie i upowszechnienie zasad ratownictwa przedmedycznego, kształtowanie świadomości udzielenia pierwszej pomocy oraz sposobów udzielania pomocy poszkodowanym.

Szkołę Podstawową w Trzemeśni reprezentował zespół w składzie: Anna Kęsek, Anna Iwanicka i Jan Rajca z kl. 6b oraz Szymon Jaśkowiec z kl. 6b
i Katarzyna Skałka z kl. 5b
jako zawodnicy rezerwowi.

W części praktycznej 3-osobowy zespół wykazywał się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy w scenkach rodzajowych. Każda scenka różniła się od siebie rodzajem urazu oraz miejscem wypadku. Drużyny oceniali sędziowie ze Służb Medycznych.

Nasi reprezentanci zdobyli I miejsce, za co otrzymali dyplom i nagrody oraz apteczkę. Była to dla nich jeszcze jedna z okazji do utrwalenia tak bardzo przydatnych w życiu umiejętności.
Serdecznie im gratulujemy.


Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej.


2 lutego, zespół chłopców, a 9 lutego zespół dziewcząt, uczestniczył w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej. W zawodach, które odbywały się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Myślenicach, wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych Gminy Myślenice.

Reprezentacja SP w Trzemeśni to dziewczęta: Lenart Julia z kl. 5a, Cyganek Klaudia, Kasprzycka Olga z kl. 5b, Dudzik Emilia, Szydlak Weronika, Urbanik Weronika z kl. 6a, Kęsek Anna, Pachacz Sandra, Sitarz Sara z kl. 6b oraz chłopcy: Górka Krzysztof z kl. 5b, Górka Mateusz, Grzesik Mikołaj, Kałat Fabian, Kurek Jakub z kl. 6a, Basista Dominik, Jaśkowiec Szymon, Górka Arkadiusz, Moryc Norbert, Podmokły Piotr z kl. 6b.

W wyniku rywalizacji chłopcy z naszej szkoły zdobyli II miejsce, natomiast dziewczęta III miejsce w gminie. Wszyscy otrzymali medale i okolicznościowe puchary oraz piłki pomocne w doskonaleniu umiejętności. Gratulujemy!!!


Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy.


We wtorek 02.02. 2016 roku w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyli uczniowie klas I – III. Na ten dzień sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową.

Uczniowie młodszych klas licznie przybyli przebrani w kolorowe stroje. Wcielili się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach muzyki bawili się wspaniale. Pani prowadząca zabawę zachęciła do tańca nawet tych najbardziej „opornych”.

W czasie przerw dzieci miały słodki poczęstunek zorganizowany przez Rodziców klas I – III. Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach.

Niestety radosna zabawa musiała się kiedyś skończyć. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się – Serdecznie Dziękujemy.

Wychowawczynie i Uczniowie klas I - IIIUczniowie klas IV - VI również mieli swoją zabawę karnawałową, następnego dnia w godzinach popołudniowych.

Jej uczestnicy zaprezentowali wiele pomysłowych kreacji. Najciekawsze wzięły udział w konkursie, a ich właścicieli nagrodzono upominkami.

Wszyscy bawili sie znakomicie przy dźwiękach muzyki, poza przerwami w trakcie których odzyskiwali siły przy zorganizowanym w klasach poczęstunku.


więcej zdjęć
Jasełka w naszej szkole.


Uczniowie Koła Teatralnego ze Szkoły Podstawowej w Trzemeśni wraz z opiekunami przygotowali jasełka dla mieszkańców Trzemeśni i okolicznych miejscowości. Przedstawienie odbyło się 10 stycznia 2016 r. w budynku szkoły.

Przewodnią myślą tegorocznych jasełek była walka dobra ze złem; łącząca elementy tradycji bożonarodzeniowej z problemami i pokusami współczesnego świata. Młodzi aktorzy wcielili się w role: Józefa, Maryi, diabłów, aniołów, pasterzy, rodziców i dzieci.

Spektakl dostarczył publiczności wielu wzruszeń i emocji dzięki ekspresyjnej i pełnej zaangażowania grze uczniów, wspaniałym kolędom i piosenkom w wykonaniu uczennic Gimnazjum w Trzemeśni: Gabrieli Cienkosz i Weroniki Kęsek.

Całą imprezę uświetnił koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Strażackiej z Zasani.

Agnieszka Jasek

więcej zdjęć
Czas radosnego świętowania.


Dla każdego z nas Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny. Dlatego też w ostatni dzień przed wyczekiwaną przerwą świąteczną, 22 grudnia, w naszej szkole panował podniosły i uroczysty nastrój. Wszyscy starali się jak mogli, aby było pięknie i świątecznie.

Najpierw wszystkie klasy spotykały się z wychowawczyniami na wspólnej wigilii, a następnie odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klas drugich, pod opieką wychowawczyń Pani Alicji Burkat i Pani Anny Nalepy.

Występ jasełkowy, przeplatany pięknymi polskimi kolędami i pastorałkami w wykonaniu małych artystów, wprowadził nas w świąteczny nastrój pełen nadziei i radosnego oczekiwania.

Apel zakończony został uroczystymi życzeniami świątecznymi złożonymi wszystkim nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły przez Panią Dyrektor Annę Skórę.

Mamy nadzieję, że okres świąteczny bedzie czasem odpoczynku, wyciszenia i refleksji oraz okazją do spotkań z bliskimi i rodziną.


więcej zdjęć
VIII edycja międzyszkolnego konkursu plastycznego „Anioły, Aniołki Bożonarodzeniowe".


W dniach od 5.12 do 9.12.2015 r. uczniowie z klas I - III naszej szkoły, wykonywali prace na konkurs plastyczny. W etapie szkolnym przyjęto 27 prac, z których 8 zostało wysłanych do Szkoły Podstawowej w Jaworniku, organizatora konkursu międzyszkolonego. Pozostałe prace wyróżniono w Szkole Podstawowej w Trzemeśni.

Podsumowanie konkursu odbyło się w dniu 12 grudnia 2015 roku. Wśród nagrodzonych znalała się przedstawicielka naszej szkoły:
Dominika Podmokły z klasy III a, ktora otrzymała Wyróżnienie. Odebrała też dyplom i atrakcyjne nagrody.

Serdecznie gratulujemy.


III Gminny Przegląd Kolęd Tradycyjnych.


Dnia 17 grudnia 2015 r. odbył się w Drogini III Gminny Przegląd Kolęd Tradycyjnych, adresowany do przedszkolaków oraz uczniów klas I – III szkół podstawowych.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice występujące jako solistki: Gabriela Szablowska z kl.II b i Julia Firek z kl. III b.

18 grudnia odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów i nagród. Uczestniczyły w nim również Gabrysia i Julia, które zajęły równorzędnie III miejsce.
Serdeczne gratulujemy.


Spotkanie z policjantem st. asp. p. Pawłem Rucińskim.


W dniu 10.12.2015 r. p. policjant spotkał się z uczniami klas pierwszych naszej szkoły i wygłosił pogadankę na temat bezpiecznej drogi do szkoły. Omówił zachowania ryzykowne, do których może dojść w szkole, a także zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa czyhające na dzieci w domu oraz w kontaktach z osobami obcymi.

Natomiast klasy piąte i szóste wysłuchały prelekcji dotyczącej zagrożeń płynących z Internetu. Poruszony został temat cyberprzemocy. Uczniowie zostali zapoznani z przepisami prawnymi dotyczącymi tego zjawiska. Wspólnie obejrzano film „Gdzie jest Mimi?”.


Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Koszykówce.


24 listopada zespół chłopców, a 1 grudnia zespół dziewcząt klas V - tych i VI - tych, uczestniczył w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Mini Koszykówce.

Dziewczęta w składzie: Cyganek Klaudia, Jaśkowiec Julia, Kasprzycka Olga z kl. 5b, Dudzik Emilia, Stasiak Gabriela, Szydlak Weronika, Urbanik Weronika z kl. 6a, Iwanicka Anna, Kęsek Anna, Nowak Nikola, Sitarz Sara, Szydlak Katarzyna z kl. 6b, zajęły II miejsce. Chłopcy w składzie: Górka Krzysztof, Skóra Kacper, Sroka Sebastian z kl. 5b, Dyczkowski Andrzej, Górka Mateusz, Grzesik Mikołaj, Kałat Fabian, Kurek Jakub z kl. 6a, Jaśkowiec Szymon, Górka Arkadiusz, Moryc Norbert z kl. 6b, zajęli III miejsce.

Gratulujemy wyrtwałości w sportowym współzawodnictwie i życzymy kolejnych sukcesów.


Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej - Głogoczów 2015.


20 listopada w Wiejskim Domu Kultury w Głogoczowie odbył się XII Przegląd Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej. W tegorocznym konkursie liczba artystów występujących na scenie przekroczyła 200, a liczba zgłoszonych reprezentacji 49.

Szkołę Podstawową w Trzemeśni reprezentowała liczna grupa uczestniczek. Dziewczęta wystąpiły jako solistki: Julia Firek z kl. 3b, Natalia Iwanicka, Wiktoria Wawro z kl. 5a oraz w kilku małych zespołach składających się z uczennic
klas V - VI (Jagoda Bała, Joanna Jaśkowiec, Julia Jaśkowiec, Weronika Oleksy, Alicja Rajca; Natalia Iwanicka, Anna Iwanicka, Nikola Nowak; Natalia Iwanicka, Agnieszka Wincenciak).

Wykonawcy byli oceniani w kategoriach: soliści, małe zespoły (wokalne, wokalno-instrumentalne) do 8 osób, zespoły powyżej 8 osób oraz w kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa i szkoła gimnazjalna.

W gronie wyłonionych Laureatów znalazły się również uczennice naszej szkoły. Wśród solistów Wyróżnienie otrzymała Wiktoria Wawro z kl. 5a, natomiast w kategorii zespołów II Nagroda przypadła grupie uczennic
z kl. 5b w składzie: Jagoda Bała, Joanna Jaśkowiec, Julia Jaśkowiec, Weronika Oleksy, Alicja Rajca .

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w występach na scenie.


Obchody Święta Niepodległości.


11 listopada - rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę to dla każdego Polaka patriotyczne święto. Z tej okazji 10 listopada b.r. w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia.

Dla upamiętnienia tej tak ważnej daty, uczniowie klasy IV b pod kierunkiem pani Haliny Kosiby, przedstawili wzruszającą historię naszej Ojczyzny oraz wydarzeń związanych z tą rocznicą.

Włożyli wiele trudu w przygotowanie swojego wystąpienia słowno-muzycznego. Uroczystość ta była, szczególnie dla najmłodszych uczestników, piękną lekcją patriotyzmu i szacunku dla Ojczyzny.Gminny Konkurs Sztuki Opowiadania.


28 października uczennica klasy V a, Natalia Iwanicka, brała udział w IV Gminnym Konkursie Sztuki Opowiadania pt. „ Opowiem Wam o naszym patronie...”

Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej w Bęczarce. Natalia zaprezentowała tam wiersz, który napisała zainspirowana patronem naszej szkoły. Za swoje wystapienie zdobyła w tym konkursie III miejsce .

Gratulujemy!!!Spotkanie z przedstawicielami Miasta i Gminy Myślenice.


W dniu 20 października b.r. odbyło się uroczyste spotkanie uczniów naszej szkoły z p. Burmistrzem i przedstawicielami władz Miasta i Gminy Myślenice.

Celem tego spotkania było wręczenie nagród wybranym uczniom za wybitne osiagnięcia w ubiegłym roku szkolnym, szczególnie za uzyskanie tytułu laureata oraz finalisty w konkursach przedmiotowych i tematycznych na etapie wojewódzkim.

Nagrody Burmistrza otrzymali: Jan Jaśkowiec i Mateusz Podmokły z kl. VIa oraz Mateusz Brandys, który jest ubiegłorocznym absolwentem szkoły.

Uroczystość odbyła się również przy udziale rodziców nagrodzonych uczniów.Podwójne Święto w szkole.


W dzień poprzedzający Święto Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się okolicznościowa akademia przygotowana przez uczniów klasy IV a pod opieką wychowawczyni, pani Wioletty Górki. Rolę gospodyni spotkania pełniła Nikola Nowak - Przewodnicząca SzRU. Przedstawiony na wesoło program artystyczny wprowadził pogodny i radosny nastrój.

Do życzeń i podziękowań przyłączyła się również przedstawicielka Rady Rodziców, pani Beata Karcz.

Pani dyrektor Anna Skóra pogratulowała nagrodzonym nauczycielkom. W tym roku szkolnym nagrody Dyrektora Szkoły otrzymały: pani Marta Chlebicka, pani Teresa Kordula, pani Agnieszka Jasek, pani Anna Jaśkowiec, pani Wioletta Górka natomiast nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice otrzymała pani Anna Jaśkowiec oraz pani Grażyna Kucała.

W kolejnym punkcie programu głos oddano najmłodszym, którzy radośnie zaprezentowali się w przygotowanym z wychowawczyniami występie i złożyli ślubowanie. Miało ono bardzo podniosły charakter. Potem nastąpił najbardziej oczekiwany przez odświętnie ubranych pierwszoklasistów moment pasowania na ucznia.

Zarówno pierwszoklasistom jak i nauczycielom oraz pracownikom oświaty życzymy wielu radości, a także wytrwałości i samych radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.


więcej zdjęć


Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej.


1 października, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Myślenicach odbyły się zawody w halowej piłce nożnej szkół podstawowych Gminy Myślenice w kategorii chłopców.

Naszą szkołę reprezentowali chłopcy w składzie: Górka Krzysztof, Skóra Kacper, Skóra Szymon z kl. 5b, Górka Mateusz, Kałat Fabian, Kurek Jakub z kl. 6a, Basista Dominik, Jaśkowiec Szymon, Górka Arkadiusz, Norbert Moryc, Podmokły Piotr, Szafrański Marcin z kl. 6b. Chłopcy uzyskali wysokie II miejsce, za co otrzymali srebrne medale oraz puchar. Gratulujemy !!!


Prezentacja SZRU.


W dniu 22.09.2015 r w Szkole Podstawowej w Trzemeśni odbył się Apel z okazji rozpoczęcia działalności SzRU w nowym roku szkolnym.

Na apelu zebrali się wszyscy uczniowie oraz nauczyciele. Spotkanie zostało zorganizowane przez Panią Wiolettę Górkę wraz z Samorządem Uczniowskim. Głównym tematem było zaprezentowanie uczniom członków Samorządu.

Apel zakończył się przemówieniem Pani Dyrektor, która życzyła nam sukcesów w nowym roku szkolnym. Po spotkaniu wszyscy rozeszliśmy się do klas kontynuując zajęcia kolejnego roku nauki – 2015/2016.

Natalia Gogol kl. 6a


W tym roku, już 22. „Sprzątanie Świata”!


„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

18 września, w trzeci weekend września, spotkaliśmy się na wspólnym apelu, aby uswiadomić wszystkim, że możemy zrobić coś dobrego dla Ziemi.

„Wyprawa - poprawa” - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania świata – Polska. W ramach tegorocznej edycji kampanii zwracamy uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie.

Do tego potrzebna nam będzie wiedza i chęć współuczestniczenia w działaniach podejmowanych dla czystego środowiska.


XXV Małopolski Zlot Szlakami Walk Partyzanckich.


W bieżącym roku minęła 71. rocznica krwawych wydarzeń i ciężkich walk partyzanckich w rejonie Łysiny, dlatego też 12 IX 2015 r. delegacja uczniów naszej szkoły uczestniczyła w XXV Małopolskim Zlocie Walk Partyzanckich na Suchej Polanie. Swoją obecnością chcieliśmy uczcić pamięć poległych i zmarłych partyzantów oraz pomordowanych mieszkańców okolicznych miejscowości.

W polowej mszy św. i uroczystościach patriotycznych na Suchej Polanie wziął udział poczet sztandarowy naszej szkoły i grupa uczniów wraz z opiekunami. Jesteśmy dumni, że mogliśmy złożyć kwiaty po Pomnikiem oraz usłyszeć Apel Poległych i salwy honorowe.


Wracamy do szkoły.


1 września 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Trzemeśni rozpoczęli nowy rok szkolny. Spotkanie ze szkołą poprzedziła, o godzinie 8.00, uroczysta Msza Święta. Po mszy uczniowie wraz z opiekunami i nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej odbyło się wspólne uroczyste spotkanie.

W części oficjalnej został wprowadzony sztandar szkoły. Zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy. Kolejno głos zabrała Dyrektor Szkoły – Anna Skóra, która powitała wszystkich serdecznie. Szczególne słowa zostały skierowane do dzieci najmłodszych z klas I oraz ich rodziców.

Nastepnie odbyła się część artystyczna, przygotowana przez uczniów pod opieką Pani Grażyny Kucały i Pani Wioletty Górki, po której uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami w klasach.


Wydarzenia roku szkolnego 2014/2015


Wydarzenia roku szkolnego 2013/2014


Wydarzenia roku szkolnego 2012/2013


Wydarzenia roku szkolnego 2011/2012 (w tym Zielona szkoła w Chłapowie)


Wydarzenia roku szkolnego 2010/2011


Wydarzenia roku szkolnego 2009/2010 (w tym Zielona szkoła w Łebie)